Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SPİN KAMIŞ TAVSİYESİ

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Team17 tarafından paylaşıldı.

1. Team17

Team17 Üye

Yaklaşık iki senedir SHIMANO NEXAVE CX SPINNING 2,70 -M- 10-30 GR spin kamış kullanıyorum.Sanırım artık daha iyi bir kamışa geçme zamanı geldi ancak internette biraz bakınınca kamış konusunda kafam çok karıştı.foruma yazıp sizlerden fikir almak istedim.iyi bir spin kamış almak istiyorum konu hakkındaki tavsiyelerinizi bekliyorum.

hakan4117 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Beastmaster seabas 270 20-60 gr aldım bana çok sert geldi.Onu arkadaşa verdim 270 14-40 gr techium aldım ve çok memnunum.İnce ve güçlü bir kamış.İlk balık olarak da kilo üstü somon tuttum diğerlerini bekliyoruz hala.

hakan4117, Team17, NACİ.BABA ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

fiyat aralığı yazarsan konuya ilgi artar düşüncesindeyim malum 4000 civarı spin kamışlarda mevcut veya incelediklerinin içinden dikkatini çekenide yazabilirsin.yardımcı olacak forumdaşlarımız çıkacaktır mutlaka

hakan4117 ve Team17 bunu beğendi.
  5. around deep

around deep Aktif Üye

Merhaba,
    daha iyi bir kamisa gecmek derken Nexave eskidi mi yoksa sadece para harcamak mi istiyorsunuz?

Demek istedigim Shimano Aspire Sea Bass alinca meralar levreklerle dolmuyor :)

hakan4117 bunu beğendi.
  6. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

bende bir süre sonra almayı düşünüyorum300 cm shimano biomaster 15-50 ile daiwa sea bas hunter 10-40 netten kafama yatanlar makinada alacağım için biraz bekleticem bütçesini ayırana kadar,gidip elimde test etme düşüncesindeyim fakat belki bunlarada yorum gelir sayende

hakan4117 bunu beğendi.
  7. Team17

Team17 Üye

Nexave eskimedi hala kullanıyorum aslında ama biraz daha sert gelmeye başladı son zamanda bütçe aralığı 4000 e kamış alamam şu an :) ama değeceğine inanırsam 1000 e kadar çıkabilirim sanırım.öneriler için teşekkürler ayrıca

hakan4117 bunu beğendi.
  8. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Laseth gelene kadar 3 avda spedmaster kullandim bence incele

hakan4117 ve Team17 bunu beğendi.
  9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

İşini görüyorsa devam et derim.
    Yok, memnun değilim diyorsan nesinden memnun olmadığını, ne özellikte bir kamış aradığını yazmalısın.
    Başka türlü kimse çıkamaz bu işin içinden..

hakan4117, Team17 ve around deep bunu beğendi.
  10. oguz

oguz Yeni Üye

bence 10-100gr arası bir kamış bak bana göre en ideali tabi paraya göre kamış.

makinede shimano sedona 4000fd tavsiye ederim

hakan4117 bunu beğendi.
  11. Team17

Team17 Üye

Ah işte Şeref Abi ne istediğimi bir bilsem, daha doğrusu başka kamış kullanmadım hiç ne gibi ekstra özellikleri var hangi kamışın bilemiyorum.ama söyle söyleyeyim mesaela rapala erim mesafelerinde aynı atarlı kamışlar arasında ne kadar fark var kullananlar kıyaslamıştır 10-30 nexave ile mesela speedmaster arasında aynı rapalada ne kadar erim mesafesi farkı olur ? ben genelde lüfer avlarında kullanıyorum kıyıdan dönüş balığını kandırmak zor oluyor genelde suda çok canlı yem olduğundan iyi aksiyon verdirmek balığı cezbetmek gerekiyor aksiyon kabiliyeti diğerlerine göre daha iyi bir kamış olabilir vb.kullanımda memnun kalınan özellikler tercih sebebi olacaktır düşüncesindeyim.

hakan4117 bunu beğendi.