Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin kamış tavsiyesi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında scorpion26 tarafından paylaşıldı.

1. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Bir adet parçalı bir adette telespin fladen kamışım olmasına rağmen yine bir tele spin kamış arayışına girdim. Yalnız shimanoda bile o kadar model varki işin içinden çıkamadım. Sizlerin yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Aradığım özellikler, Telespin, 270-300 cm., Wtd aksiyonuna uygun, Atar 10-15 den başlamalı. Fiyat olarakta 100-150 civarını geçmemeli. Sizce bu özelliklere uygun bir model var mıdır?

Geçen yeşilköyde acemi bir arkadaşın sanırım bu özelliklerine uygun bir shimano kamışı ile atış yaptım. Acemi olduğunu nerden anladın derseniz Sasukeyi lastikleri takılı olarak atacaktı neredeyse. :) Maalesef arkadaşa çok ince mono misina verdiklerinden sasuke 105'ini Esenköye doğru gönderdim. Arkadaştan özür dileyerek elimdeki sahtelerden verebileceğimi söyledim. O da canın sağolsun dedi. Böylelikle kamışı inceleyemeden avı sonlandırıp eve döndüm. Bülent abi bu konu hakkında ne yazıcak şimdiden çok merak ediyorum. :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Gönlü geniş bir adammış o takımın sahibi.. :)

Neden telespin? Taşıma kolaylığı mı?

4. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Aynen taşıma kolaylığı. Arabamı geçen ay sattım ve bir süre alamıycam maalesef. Eğer hiçbir arkadaşım denk gelmezse alıp çantamı çıkıyorum ve toplu taşıma araçlarında kolaylık olur diye düşünüyorum.

5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Teleskopik spin kamışta Shimanoyu unut.
    Kamış hafifletmek için çok ince parçalardan ve bunların geçiş yerleri konik açıları çok küçük, ve açık durumda sıkılık toleransları dar olduğundan sıkışıp geri girmeyip kısa sürede iki parçalı kamışlardan daha uzun duruma geliyor.

Bunu düzeltmek için bazıları arka vidayı açarak sıkışan parçayı itince düzeleceğini söylüyorsa da içeride diğer parçaların boşta olması nedeniyle hava sıkışması olanaksız. Çözüm denen bu öneri boş ve zırvadır. Bu iş yapıldığında o an çıksa bile tesadüfendir.
    Zaten bir sonraki atışta yine sıkışacaktıri hatta te yerden değil 2-3-4 ekten birden sıkığtığında elinde 2 meterlik kamışla kalırsın.

Yani berbat bir kamış, hala neden düzeltmiyorlar anlamış değilim. Fiyatı çok yüksek olmasa da sonuçta kullanmak için para verip aldığımız fakat kullanamadığımız ürün bu. Catana tele için yazdım bunları.

Üstelik sana kamış almak yasak, henüz hak etmedin desem de bu da bir takılma, şaka yani.

DAM, vs de fiber ucuz ve sorunsuz kamışlar var. Şu an kullandığın Fladeni bilmiyorum ama bir de Shakespare, DAM fiber kamışlara bak.

Taşıma kolaylığı nedeniyle 3 parçalı da ilginç olabilir.

scorpion26 ve sunny1403 bunu beğendi.
  6. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Anladım abi. Kullandığım daha doğrusu çok yumuşak olduğu için artık kullanmaktan vazgeçtiğim fladen tele bu abi. Ucunuda 2 kere kırmayı başardım. Şu anda 3.ucu taktım ve kenarda duruyor.

http://www.ozserav.com/index.php?urun=Fladen-Vantage-Tele-Spin-240-Metre-flv-001

7. hkn17

hkn17 Aktif Üye

8. adbakt

adbakt Aktif Üye

Telespin taşıma açısından tek seçenek değil.
    Ben Spro Globetrotter 285 aldım. 6 parçadan oluşan kamış, çantasına konulduğunda 52 santime iniyor. Bir göz atın bence.

scorpion26 bunu beğendi.
  9. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Okuma v system 270 ya da 300 uygun sanki. Acaba wtd icin uygunmudur.

10. hkn17

hkn17 Aktif Üye

270 ve 300'ü bilmiyorum ama 240 ellerinde var sabah mail atmıştım cevabı az önce geldi

işin acemisi olduğumdan wtd uygunmudur bilmem ama vsytem tele kullanıcı yorumuna denk gelmedim daha :confused:

scorpion26 bunu beğendi.
  11. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Önerdiğiniz üründe güzel gözüküyor fakat uygun bit telespin bulabileceğimi düşünüyorum.