Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin Kamış Tavsiyesi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında enes183 tarafından paylaşıldı.

1. enes183

enes183 Üye

Herkese selamlar. 3 gün önce alabalık avında kullandığım shimano alivio 165 cm ul kamışım 35 cm civarı alabalığı kenarı alırken kırıldı. bende alabalık avı için 2 tane kamış almaya karar verdim. 1 tane spin 1 tane teleskopik kamış alacağım . kamışlarla kullanacağım makinalar shimano nexave 1000 fc ve remixon trout. yardımlarınızı bekliyorum :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ryetik

ryetik Aktif Üye

Selam Enes , bütçeni , kullandığın sahtelerin ağırlığını , yeni kamışın hangi boyda olmasını istediğini belirtirsen daha net cevaplar alabilirsin. Ama en uygun fiyatlarıyla ve kısa boyları ile şimdilik aşağıdaki kamışları önerebilirim.

Remixon trout ile ; http://www.avmarketi.com/asp/product/7363/2489-180-D-A-M-ONLINER-TELE-SPIN-30-10-30G

Shimano nexave ile ; http://www.avmarketi.com/asp/product/14142/RON-THOMSON-TYRAN-KAMIS-180CM-5-15G

4. scofield

scofield Aktif Üye

Daiwa mini swing 1.80cm 1-15gr. atarlı alabalık ve kasna avları için tavsiye edebileceğim bir kamış fiyatı da çok uygun 65tl. ye bu hafta aldım.Kapalı boyu 41cm. ağırlığı 95gr. materyali karbon yüzükler SIC.Rastgelsin.

5. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Bende shimano catana nın 165 ul 1-11 gram atarlısı var parçalı, henüz deneme fırsatım olmadı ama güven veriyor, bu kamışı alırken sizin bahsettiğiniz kırılan kamışıda inceleyip beğenmemiştim, iyikide almamışım 25 liralık bir fark vardı aralarında.

6. enes183

enes183 Üye

3.5 - 5 gr arası mepps kaşık kullanıyorum. 2 kamışa 200 lira bütçe ayırdım. ron thomson kamış hoşuma gitti ama dam kamış pek güzel birşeye benzemiyor. önerilerin için teşekkürler.

7. enes183

enes183 Üye

aslında benim aklımda da o kamış veya shimano catana vardı. nereden aldınız acaba 65 tl'ye . fiyatı internetten daha uygunmuş . bende alabilirim.

8. enes183

enes183 Üye

özkan abi alivio iyi kamış bence. 2 senedir kullanıyordum. benim hatamdan dolayı kırıldı. balığı havaya kaldırmayıp kenarı çekseydim kırılmazdı :) catana kamışlar hoşuma gidiyor ama aldığım zaman 165 cm i yoktu alivio aldım. bu sefer bulabilirsem alabilirim.

9. ryetik

ryetik Aktif Üye

Enes , 3,5 - 5 gr arası mepps kullanıyorsan önerdiğim iki kamışta senin için uygun değil ancak 10-30 atarlı uygun fiyatlı bir teleskopik spin kamış almak istersen önerdiğim D.A.M kamışı eline alıp incelemeni tavsiye ederim :). Ucuzluğu fiber olmasından , eğer karbon olsaydı en az 150 TL olurdu , küçük olduğundan fiber kamışların dezavantajı olan ağırlık faktörü minimuma iniyor ancak fiberin avantajı olan sağlamlık üst düzeyde. Neyse zaten atar değeri olarak şuan sana uymuyor.

Parçalı kamış için linkleri bir incele istersen ;

LINEAEFFE RAPID 195 SPIN 0-10GR | Mc av marketi ; olta makina misina av malzemeleri online satış
    Bu uygun fiyatlı güzel bir kamış. Arkadaşım kullanıyor gayet memnun.

Savagear Troutizimo 6,3 1,90 cm 0-5 gr Spin Kam - 25GR atarl kamlar - Paral kamlar - Olta kamlar - AVmarketi.com
    Buda oldukça hassas çok kaliteli bir kamış , aynı arkadaşım bu kamışıda kullanıyor , bir avda bende kullandım bu sene , harika bir kamış ama çok dikkatli kullanmak lazım , çok hassas.
    İyi avlar dilerim.

10. enes183

enes183 Üye

ramazan abi 5 - 15 gr atarlı kamışlar meppsle avlanmak için bence ideal. ron thomson kamış hoşuma gitti. teleskopik olarak da catana veya daiwa swing düşünüyorum.