Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin Kamış tercihi konusunda yardım

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Freeman07 tarafından paylaşıldı.

1. Freeman07

Freeman07 Yeni Üye

Selam arkadaşlar

Spin kamış satın almayı düşünüyorum. 2 marka arasında kararsız kaldım. (Bodrumda avlanacağım.)
    1. si Shimano Catana DX spinning serisi 270 cm boy 10-30 gr atarlı
    2. si Shakespeare ugly stik lite 270 cm boy 10-30 gr atarlı

Alacağım kamışı elimde mevcut olan 2 makina ile birlikte kullanacağım 1. si shimano catana fc 4000, 2. si ise Okuma salina pro 40.

Ayrıca levrek, kofana vs. avları için kamış boyu ideali nedir. 270 cm boy uygunmudur?

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

Çok aradım çok yüksek markalara baktım favorit laguna kamış aldım incelemeni öneririm

malidemirkan bunu beğendi.
  4. malidemirkan

malidemirkan Aktif Üye

Güle güle kullanın. Bende kamış arayışı içerisindeyim. Bu kamış çoktandır gözümde. Özellikle atararalıkları çok iyi fiyatına göre. 7-35 veya 7-45 kamışları var. Aksiyonuda fast yazıyor. Acaba dedikleri gibi fast aksiyon mudur? Ayrıca kamışla ilgili olarak yorumlarınızı alabilir miyim? Yani her yola gelebilecek bir kamış arıyorum.

oguzhand bunu beğendi.
  5. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

7-45 aldım ilk denemede balık yok ama erim güzel ve fast aksiyon

6. malidemirkan

malidemirkan Aktif Üye

Teşekkür ederim. 7 alt değeri acaba ne kadar doğru test edebildiniz mi o kadar sahte agirliklariyla.

7. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

En alt 14 benim sahteler

8. malidemirkan

malidemirkan Aktif Üye

Anladım :) teşekkür ederim.

9. malidemirkan

malidemirkan Aktif Üye

Shakespeare ugly stik lite ile bilgi verebilirim. Bende 270 15-45 var. Çok yumuşak aksiyonlu bir kamış ve kırılamaz dedikleri kadar var. Ben 50-60 gram yemli ileri atmalı avcılıkta kullandım, birde abartıp teknede dip 100 gram yemli avcılıkta kullandım. Büyük balıkta takıldı. Neredeyse u oldu ama kamışta en ufak bir problem yok. Gerçi büyük balığı cekemedim. İğneler dümdüz olmuş :) Yalnız spin avcılık için fazla yumuşak. Eğer böyle karakterli kamışlardan hoşlanıyorsanız olabilir. Taslamada problem yaşayabilirsiniz. Yumuşak karakterli olduğu için tepkileri zayıf. 4-5 senedir kullanıyorum. Yüzüklerinin birkaçında ufak porlar var o kadar.
    Spin için aldım, artık nerede olursa kullanıyorum :))

10. heykels

heykels Üye

Savaş ben ugly stik lite 2 70 3LB(84gr) kullanıyorum hem at çekte hem yemlide kullanabilirsin taş gibi kamıştır yumuşak zevkli büyük balık çekmesi zevk veriyor 60 gr kurşunla yemliyede geliyor...diğer kamış catana atçekte yanlızca işe yarar ancak avantajı teleskopik kapalı olması ama ben Ugly derim fonksiyonelliği fazla hor kullan hiçbirşey olmaz iki parça 1 35 cm.......karar senin tabiki...

11. Freeman07

Freeman07 Yeni Üye

M. Ali ve Hasan merhaba

Benim incelediğim ürün Shimano Catana 270 cm 10-30 atarlı yada 14-40 atarlı Medium Hard , resimdeki gibi 2 parçalı. Spin tekniğini yeni öğreniyorum. Bu kamışla su üstü sahte ile WTD aksiyonu yapabilirmiyim. Birde tasmalama denen olayda bu kamış sorun çıkarırmı?

upload_2016-1-12_16-10-22.png

Avlanmayı düşündüğüm bölgede ne balığı çıkar bilmiyorum. İşyerimin yanında öğle arası 1 saatlik vaktimi değerlendirmeye gidiyorum.
    Şu anda sahte de almak istiyorum. İlk aşamada fiyatı uygun sahte almak istiyorum. İncelemelerime göre Kendo seabass minnow 125 F (02-09-13-23-24) renk kodlu ürünlerin Levrek ve turna için kullanabileceğini düşünüyorum. Sizce hangi markanın hangi ürününü almalıyım.

Birde levrek için su üstü sahte hangi ürünü tavsiye edersiniz.

Ekli Dosyalar: