Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Spin Kamış tercihi konusunda yardım

Ali Serdar Özcan

Yeni Üye
Adı
Ali Serdar Özcan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba,

Kullanmış olduğum ve memnun olduğum başka spin kamışı var ama siz 2 seçenek sunmuşsunuz,
Shimano Catana DX benim tercihim.

Kamış boyunun tutulacak balık boyu ile ilgisi yoktur. Atış yapacağınız, avlanacağınız meraya göre kamış boyuna karar verin.
Örneğin arkanızda kayalık varsa ağaçlık var ise 2.40 - 2.55 ideal olur, yoksa 3.00 olan bir kamış da hafiflik ve sağlamlık konusunda sıkıntı yaratmaz size.

Freeman07

Yeni Üye
Adı
Savaş
Ali bey sizin kullanmakta olduğunuz kamış hangisi. Piyasada çok kamış markası var. Max. 150 tl civarı kamış almayı düşünüyorum. Şu an bütçem buna uygun. O yüzden shimano catana yazdım.

malidemirkan

Aktif Üye
Adı
M. Ali Demirkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
M. Ali ve Hasan merhaba

Benim incelediğim ürün Shimano Catana 270 cm 10-30 atarlı yada 14-40 atarlı Medium Hard , resimdeki gibi 2 parçalı. Spin tekniğini yeni öğreniyorum. Bu kamışla su üstü sahte ile WTD aksiyonu yapabilirmiyim. Birde tasmalama denen olayda bu kamış sorun çıkarırmı?

Ekli dosyayı görüntüle 31303

Avlanmayı düşündüğüm bölgede ne balığı çıkar bilmiyorum. İşyerimin yanında öğle arası 1 saatlik vaktimi değerlendirmeye gidiyorum.
Şu anda sahte de almak istiyorum. İlk aşamada fiyatı uygun sahte almak istiyorum. İncelemelerime göre Kendo seabass minnow 125 F (02-09-13-23-24) renk kodlu ürünlerin Levrek ve turna için kullanabileceğini düşünüyorum. Sizce hangi markanın hangi ürününü almalıyım.

Birde levrek için su üstü sahte hangi ürünü tavsiye edersiniz.
WTD tecrübem yok denecek kadar az. Ama catana kamış tasmalamada olsun, wtd de olsun sorun çıkartacağını düşünmüyorum. Kendo kullanmadım ama iyi yorumlar var. Elimde bir tane vardı limon rengi. Deneme fırsatım olmadı. Su üstü olarak uygun fiyatlı ben rover 98 kullanıyorum. Uygun fiyatlı olduğuna bakma iyi sahtedir WTD'de. Rüzgarlı havada sorun yaşatır sadece. Savagear Top Prey kullanan arkadaşımda var onunda yorumları iyi. Pahalı sahte ilk başlarda alma derim. Sonrası sana kalmış. Çok fazla sahte var, eğer spin ve avlak konusunda pek tecrüben yok ve bütçen çok kısıtlı ise sahteleri taktırırsan verdiğin paraya acırsın. Yalnız avlandığın bölgeyi arkadaşlara söylersen ve onunla ilgili yorumlara bakarsan daha isabetli seçimler yapabilirsin. Örneğin rover 98 su üstü sahtesini rüzgarlı havalarda kullanamazsın. Karadenizde yaşıyorsan tavsiye etmem. Atışlarda problem yaşarsın. Artı olarak avlandığın gölgeye göre renk seçimlerinde de daha çok yardımcı olurlar. Spin avcılığında uzman arkadaşlar sana daha çok yardımcı olacaklardır.

heykels

Üye
Adı
Hasan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Savaş ben daıwa kullanıyorum ama kendonun bu modelide iyidir bendede var remıxsonun 12.5 cm fortuna saltide iyidir ben ilk balığımı bunla aldım yazın kofanaydı..:) ama öncelikle atacağın yer atçek yapmaya uygunmu genellikle ben kayalık veya kumluk fazla derin olmayan uygunluk arzeden yerlerde avlanıyorum herkeste aynı şeyi söyleyecektir sana nacizane bilgim.Bu arada catana iyidir yalnız bu modelin teleskopiğide var taşıma açısından rahat olabilir değerlendir derim tabiki parçalılar her zaman daha güçlüdür görüşümce ama arkadaşım 1 600 kg gecen hafta levrek aldı teleskopiğiyle banamısın demedi kamışla aksiyonlar yapılır o kadar ayrıntılı düşünme derim birde atçek avcılığında sabır çok önemli umarım deniz sana bana davrandığı gibi yaparda ilk avında güzel bir trofe denk gelir.....hoşçakal kendine iyi bak....

Ali Serdar Özcan

Yeni Üye
Adı
Ali Serdar Özcan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ali bey sizin kullanmakta olduğunuz kamış hangisi. Piyasada çok kamış markası var. Max. 150 tl civarı kamış almayı düşünüyorum. Şu an bütçem buna uygun. O yüzden shimano catana yazdım.
Bende Octana 2.55 ve v system var 2.70.
Octana'yı akdeniz ege'de kullanıyorum, vsystem ise istanbul'da.

Ali Serdar Özcan

Yeni Üye
Adı
Ali Serdar Özcan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Gayet güzel bir tercih bence catana, iyi avlarda kullanmanızı dilerim.

Freeman07

Yeni Üye
Adı
Savaş
Levrek ve Baracuda için Kendo seebas Minnow 125 F ve River2sea rover 98 almaya karar verdim. Fakat levrek için hangi renk kodunu seçmeliyim.

Ali Serdar Özcan

Yeni Üye
Adı
Ali Serdar Özcan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Levrek ve Baracuda için Kendo seebas Minnow 125 F ve River2sea rover 98 almaya karar verdim. Fakat levrek için hangi renk kodunu seçmeliyim.
Ben marka olarak birşey söylemem, ama balıkesir izmir bölgeleri için su üstü ve basit kaşık ile levrek yakalama şansın var.
Ayrıca sarı turuncu, beyaz turuncu, beyaz kafa gibi modellerde bu tarz avcılıkta başarıldır.

Silikon da denemeni tavsiye ederim.

Freeman07

Yeni Üye
Adı
Savaş
Shimano Catana DX spinning almaya karar verdim. Fakat kıyıdan atçeki ile avlanmak istiyorum. WTD aksiyonu için hangisi daha uygun karar veremedim.
M- 2,40m 10-30 gr Olta Kamışı yada MH- 2,40m 14-40 gr Olta Kamışı , hangisi daha iyi sizce. Bu marka ve modeli kullanıp, tecrübesi olan arkadaşların yardımını rica ederim. Ayrıca atım olarak ikisi arasında fark varmı.

emrah3305

Aktif Üye
Adı
emrah
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Shimano Catana DX spinning almaya karar verdim. Fakat kıyıdan atçeki ile avlanmak istiyorum. WTD aksiyonu için hangisi daha uygun karar veremedim.
M- 2,40m 10-30 gr Olta Kamışı yada MH- 2,40m 14-40 gr Olta Kamışı , hangisi daha iyi sizce. Bu marka ve modeli kullanıp, tecrübesi olan arkadaşların yardımını rica ederim. Ayrıca atım olarak ikisi arasında fark varmı.
Wtd yi iyi yaptığımı düşünüyorum fakat shimano ile değil :) olivia catana v system zevk vermiyor wtd de :) yoruyor resmen kamış aksiyonu önemli wtd aksiyonunda.