Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spin kamış ve makina yardım

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında hozkan64 tarafından paylaşıldı.

1. hozkan64

hozkan64 Yeni Üye

dostlar herkese merhaba
    elimde
    OKUMA OCTANA OT-40 MAKİNE ve Okuma LureMania 92" 279cm 9-27g spin kamış kombinasyonu var..
    Levrek avı için yeterlimidir?
    ayrıca 50gr a kadar atrı olan bir spin kamış daha alayımmı diye düşünüyorum..sizlerin fikirleri nedir bu konuda..

şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Kamış alacaksan sahtelerine bak derim. Sahtelerin ağırlıklarının çoğu 10-20 gr arası ise bekle ve kamışına alış eğer ihtiyac duyarsan yeni bir tane alırsın.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

hozkan64 bunu beğendi.
  4. Dündar

Dündar Daimi Üye

Av esnasında yaşanacak bir sıkıntıda teleskopik kamışların taşıma kolaylığı olduğu için yanınızda yedek olarak bulundurabilirsiniz faydası çok oluyor.

hozkan64 bunu beğendi.
  5. around deep

around deep Aktif Üye

Merhaba,
    kendi sahtelerime bakiyorum ve aralarinda hic 21gr dan agiri yok zaten agir olacaksa neden spin tarz av yapayim ki bu kadar agir malzeme ile diyorum kendime.
    Sunu da dusunmek lazim 20-50 aksiyonlu bir kamis ile hangi sahteleri atabilirsiniz?
    Bana tamamen amelelik geliyor. Zaten kimse spin kamisi ile 4 kiloluk levregi sudan kaldirip cikartmiyor.

Sizdeki kamisin 258cm 6-21 aksiyonlusu var henuz kullanmadim ama is yapar gibime geldi fiyati da cok uygundu aldim bir tane. Makinenizi bilemiyorum.
    Sayet kaliteli bir ip misina kullanirsaniz hafif sahtelerin erimi tatmin edici olacaktir.

Ayrica Dundar arkadasimizin dedigi gibi eger yedek kamisiniz yok ise uygun aksiyonlu yedek teleskopik kamis alabilirsiniz.
    Rast gele
    Edit: Bogazda at-cek yapacaksaniz tarziniz ve ekipmanlariniz tamamen degisecektir. Bu konuda bogazda at-cek tarzda av yapan arkadaslar yardimci olacaklardir.

6. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

şu an için başka kamışa gerek yok bencede kombinasyon güzel

Mert rüzgarlı havada 10 gramlık sahteni nasıl uzaklara ulaştırabilirsin merak ettim 15-50 atarlı kamışım var rüzgarlı havada 30 gramlık kaşık yada sahteleri rahat atabiliyorum erim olarak rahatlık sağlıyor amelelik değil

7. around deep

around deep Aktif Üye

Merhaba,
    Amacim tartisma yaratmak degil sadece kendi fikrimi beyan etmekti.
    ''Kim nasil kolay avlaniyorsa onu tercih etmeli.''
    gibi bir cumle kullansaydim faydali olmayacakti. '' Agir aksiyonlu kamis kullananlar ameledir'' demedim :) Benim kafamdaki spin tarzi av icin agir ekipman kullanmak biraz ters.
    Bu sebeple 20-50gr gibi aksiyona sahip 300cm kamis ile 10gr sahte atmayi hic denemedim.
    Rast gele

8. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

Benim amacımda asla tartışmak değil bu spin avcılığı tek kamışla halledilecek bir olay değil aslında çünki meraya mekana ve hava koşullarına göre alternatiflerimiz mutlaka olmalı kendimden örnek vereyim evimde 5-25 ve 15-50 gramlık kamışlarım mevcut 20 gram ve üzeri sahte yada kaşık kullanacaksam 15-50 ile giderim 2 parçalı 2,70 boyunda herkes nasıl rahat edebiliyorsa onu kullanmalı rastgele