Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin Kamis yardim lutfen

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Bluetooth tarafından paylaşıldı.

1. Bluetooth

Bluetooth Yeni Üye

Merhaba Shimano stradic ci4 plus 3000 fa makinem var ben buna shimano speedmaster spinning bx mh 210 , 14-40 gr atarli kamisla bir combo yapmayi dusundum ama nasil bir uyum olur bilmiyorum,uyumsuzmu olur bu konuda da pek bilgim yok Bu ikili hakkinda yorumlariniz beni cok mutlu eder .Eger bu makineyle harika bir combo olur diyebileceginiz ,tavsiye edeceginiz kamis varsa onlari da listeye alabilirim.Hedef avciligim genelde 1kg , ama bazan 1.5 kg , 2kg gibi avlarda yapmayi deneyebilirim.Bu kamisla bunlari yapabilirmiyim acaba ,kamis limitim de 500 tl .Umarim cok karisik olmamistir sorularim,kusura bakmayin lutfen ,simdiden cok tesekkurler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Neden 210 avlandiginiz yerler nasil

Birde kendinozi tanitan bir konu acarmisiniz

4. Bluetooth

Bluetooth Yeni Üye

Merhabalar adim Soner , 37 yasindayim,Adanada yasiyorum avlanma icin Mersin de deniz kiyisindayim.Boyum 1.60 oldugu icin uzun kamislara yonelmek pek istemiyorum hakimiyet acisindan . Daha once de 2.40 lik kamis ta bayagi zorlaniyordum.( 2.10 luk ta daha once avlanmadim bunu belirtim ) Yanlis bir dusunce olabilir acemiyim kusura bakmayin yanlis dusunuyorsam bilgilendirirseniz sevinirim .

Saygilar

5. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Ben senin yerinde olsam 240 270 kuvvetli kamis alirim senin oralarda kuvvetli balik cok fazla

6. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

MERHABA bencede 240 kamış cok daha ıyı olur hem uzağa atma acısından hem sahteye gereklı aksıyonu verdirmek acısından hemde buyuk balıkla mücadelede sana kolaylık sağlar. benım castıng kamış harıcınde o da botta kullanmak ıcın 240 dan asagı kamışım yok

7. Bluetooth

Bluetooth Yeni Üye

Anliyorum tesekkur ederim , peki 2.40 olarak kac gr atarli almami tavsiye edersiniz .Basta belirttigim gibi genelde 1kg hedef avciligim ama zaman zaman 1,5 ve 2kg gibi baliklar icin de denemeler yapabilirim . Speedmaster larin 2.40 liklarini tavsiye edermisiniz makine ile uyumlu olabilirmi, bir de acaba uzaga atis yapabiliyormu speedmasterlar . Biraz da shimano technium lara ilgi duydum bir bilginiz varmi acaba stradic le uyumlu olabilirmi techniumlar . Sizin tavsiye edebileceginiz kamis modelleri varsa shimano stradic ci4 plus 3000 fa ler icin onlari da dusunebilirim.

8. KalamA

KalamA Daimi Üye

Soner Bey merhabalar, ben de spine yeni ayak uydurmaya çalışanlardanım. boyum 1.90'a yakın, 2.40 okuma v-system 10-40 gr atarlı kamışı severek kullanıyorum lakin boyu 2.70 olsun çok isterdim. Bunun haricinde daha trofelik bir takım kurmak adına henüz Shimano Yasei Red Sea Bass 2.70 Mh 10-50 gram atarlı kamış edindim. V-system le 2500 kafalı bir makine kullanıyorum, Yasei için de 4000 kafalı bir makine aldım. Yasei'yi kullanırken elbetteki daha ağır sahteler kullanacağım, ya da raglou ve slikon kullanmak için bombardo diye adlandırılan 30-40 gramlık şamandıralar kullanacağım. Sahteyi uzağa atma işi kamışın marifeti olduğu kadar sahtenin ağırlığına da bağlı diye biliyorum. 10-40 gram atarlı bir kamışla 10 gramı fazla uzağa atamıyorum ama misal V-system'le 40 hatta 50 gramlık ağırlıkları gönderebildiğim uzaklıklara kendim de şaşırıyorum. Bir de hedef balığınız ne bilmiyorum ama yakın geçmişte Mersin'den şöyle bir rapor yayınlandı mesela : http://www.baliksevdam.com/forum/mersin-erdemli-de-cek-ile-9-5-kg-halili-10406.html Demek istediğim sahteye atlayacak balığı bizler seçemeyip belirleyemeyebiliyoruz. Siz 1-2 kiloluk balık hedefliyor olabilirsiniz ama nacizane tavsiyem Yekta ağabeyin dediği gibi avlak bölgeniz için güçlü bir takım oluşturmanız yönünde olacaktır. Zannediyorum ayırabildiğiniz bütçeniz 500 TL'ye çok güzel bir kamış edinebilirsiniz. Bu konuda forumumuzun admini ve aynı zamanda İnceçizgi mağaza müdürü Hamdi ağabeyden de yardım isteyebilirsiniz. Bu arada Horozbina nickli saygıdeğer Bülent ağabeyin tavsiyeleri de eminim size ışık tutacaktır. Şimdiden hayırlı olsun & her daim rastgelsin...

9. Bluetooth

Bluetooth Yeni Üye

Yekta ve Gokhan bey in de ilgilerine de cok tesekkur ederim . Adinizi bilmedigim icin Kalama diyecegim cevabiniz icin cok tesekkur ederim evet yazdiklarinizdan sonra ben de 2.40 kamisa yonelecegim.Acaba 20-50 gr atarli bir kamisla minimum kac gr maximum kac kg balik tutabilirim acaba bu konuda bilgilendirebilirseniz cok sevinirim.Tabi bir de 3000 lik makinem ile 20-50 gr atarli kamis uyumlu olurmu .Bunu sormamin nedeni sahtelerin agirligi ile kac kg balik yakalayabilirim hesaplamayi bilmiyorum da . Kusuruma bakmayin lutfen sorularimla basinizi agritmak istemiyorum bunlari ogrendikten sonra daha da netlestirmis olacagim .

10. KalamA

KalamA Daimi Üye

İsmim Can, imzamda (Yazdıklarımın altında isim-kangrubu vs ile birlikte) yazıyor, siz de yazabilirseniz iyi olur Soner Bey, her defasında yazışırken kendinizi tanıtmak zorunda kalmazsınız 20-50 gramlık kamış almalısınız diye bir şey yok aslında, ağırlık atar aralıkları kamışın gücünü tam anlamıyla ifade etmez. Kullanılan karbon kalitesi ve oranı gibi durumlar çok daha önem ifade etmekte. 30-40 TL'lere de spin kamış almak mümkün ya da bu kamışı da mesela : Daiwa Morethan Branzino AGS 96MH Kamış - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri
    Demek istediğim atar değeri 10 gram olan kamış da var 10 kiloluk balığı kaldırabilen, 100 gram atarlı olan da var aynı işi yapabilen. Küçük balık yakalamak için seçip kullandığınız sahteye 50 kiloluk bir akya da atlayabilir. Sahtenin tipi, tutulacak balık ağırlığını belirlemede etken değil diye biliyorum. Spinde işi bilen adamlardan olsam size birkaç kamış tavsiyem olacak aslında ama pek bilmiyorum ve yanlış yönlendirmek istemiyorum kamış marka model tavsiyesi vererek. Ama dediğim gibi bu konuda sıkça takip ettiğim ağabeylerim Yekta, Horozbina (Bülent ağabey), Cahit ACUN ağabey eminim tavsiyeleriyle nokta atışı yapabileceklerdir. Aceleniz yoksa bu isimleri takip edip yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ve hiçkimsenin sorularınızdan sıkıldığı felan yok, burası bir aile ve paylaşım forumu, eminim yardım etmekten herkes hoşlanıyor burada

11. Bluetooth

Bluetooth Yeni Üye

Anliyorum Can bey tesekkur ederim .Anladigim kadari ile sahte yemin agirligi baligin agirligini ayarlamakta fazla etkili degil diyorsunuz . 20-50 gr atarli bir kamisla da 2 kg baligi da yakalayabilirim 250 gr baligi da yakalayibilirim ,kamis guclu ve iyi ise ise ornek veriyorum .O zaman buyuk ihtimal 2.40 kamis ile 14-40 gr atarli veya 20-50 gr atarli bir kamisa yonelecegim.Acelem yok Yekta bey , Horozbina (Bülent ağabey), Cahit ACUN agabeyi de takip etmeye calisacagim .Benim aklimda Shimano speedmaster bx 2.40 , 14-40 gr veya 20-50 gr atarli bir kamis var .Makinem ile uyumlu olurmu , Bunu da dediginiz kisilerden ogrenmeye calisacagim cok tesekkurler Can bey .

------------------------------
    Soner/37/Adana