Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin Makina için Yardım (Tavsiye) Lütfen

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında mrstudy tarafından paylaşıldı.

1. mrstudy

mrstudy Yeni Üye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

12+1 rulmanlı olduklarına bakma tamamı Çin işi, mutlaka ucuz olduğu için bunlardan birini alacağım diyorsan önden kalamalılardan 3 ve 4. birkaç tane al.
    Belki biri sağlam ve uzun ömürlü çıkabilir.

mrstudy bunu beğendi.
  4. KalamA

KalamA Daimi Üye

Mert merhabalar, öncelikle aramıza hoşgeldin. ''Tanışalım'' sayfasında konu açarak kendini kısaca bizlere tanıtabilir ve ''hoşgeldin'' dileklerimizi alabilirsin. Spin disiplininde sanıyorum tecrüben yok. Öncelikle tatlı suda mı avlanacaksın denizde mi? Hedef balıkların neler olacak? Bütçen nedir? Elinde bir spin kamışın var mı? Var ise atar aralık değeri nedir? Elinde sahte balıkların var mı? Boyun ne kadar? Nasıl meralarda avlanacaksın? Bu gibi soruların yanıtlarını içerecek şekilde konu açarsan daha isabetli öneriler gelecektir. Keyifli paylaşımlar dilerim...

5. mrstudy

mrstudy Yeni Üye

Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim

Bursa'da yaşıyorum derken detay atlamışım bursa/gemlik olacaktı. avlanacağım yer sahil yada kayalık kısımlar ve liman olacak. spin avlıcılığında oldukça yeniyim 0 km :) hedef balık olarak artık kısmette ne varsa ona yönelirim ama şimdilik sadece denemeler yapmak geliştirme amaçlı illa hemen balık tutacağım demiyorum belki 1-2 hafta sadece at çek yaparak gelişim sağlamak istiyorum.
    kamış olarak 10-30 atarlı bir kamış beğendim dün ama 2,70 boyunda güzel birşeydi ama daha almadım. boyum 1,75 sahte ve misina almadım onun içinde tavsiye alabilirim.
    Saygılarımla..

6. mrstudy

mrstudy Yeni Üye

Cevabınız için teşekkür ederim.

benim amacım şimdilik kaliteli makine alıp mahvetmek istemiyorum ucuz yollu makine alıp denemeler yapacağım ve biraz asabi olduğum için belli olmaz sinir hali kırabilirim kamışı makineyi :) bu yüzden şimdilik ucuz

7. KalamA

KalamA Daimi Üye

Anlıyorum :) Spinde en önemli faktörlerden birisi de kullanılan misinadır. En ince ve en güçlü misina, elbette bütçe doğrultusunda, olmazsa olmazlardandır. Misina inceldikçe avcılığı ve sahteyi atabileceğin uzaklıklar artacaktır. Ve tabiki bu tabire uyan misinalar oldukça pahalılar :) Madem kırılabilecek, pahalı olmayan ve başlangıç için bir makine arayışı içerisindesin, şöyle bir ilan gördüm az önce: Daiwa Crossfire 2500 + 20lb Powerpro 120m sari sifir ip - Balıkçılık Doğa Sporları İçin Spor Malzemeleri sahibinden.com'da - 163312343 . Fiyatı fazlasıyla makul ;) Kamış olarak başlangıç için bahsettiğin kamışın marka ve modelini bilmememe rağmen, değerleri güzel. Spin kamışlarda ideal boy 2.70'tir. Bahsettiğin meralar için de uygundur. 10-30 atar aralığı sana yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Birkaç tane sahteyle başlayabilirsin. Rapala Maxrap 13 cm. FHC meşhurdur, fiyatı pahalı gelirse çakmaları piyasada mevcut. Su üstü olarak Rover 98 ya da 128 G15R meşhurdur. Süt beyaz bir Kendo Seabass Minnow çantada olsa iyi olur. Halihazırda forumumuzun ''Sıcak Fırsatlar ve 2. El'' köşesinde satışa konan uygun fiyatlı ürünler var. Onları da değerlendirebilirsin. Allah gönlüne göre versin...

mrstudy bunu beğendi.
  8. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Sakin ol şampiyon bu is sabir isi

yakamoz07, mrstudy ve KalamA bunu beğendi.