Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin makina tavsiyesi acemilikten çıkmaya çalısmak.

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında s.onurocak tarafından paylaşıldı.

1. s.onurocak

s.onurocak Üye

Merhaba abiler , dayılar ;

bu yaz at-çek avcılıgına merak sarmıştım ucuzundan bir çin malı spin makinası ve nispeten ona göre daha iyi bir spin kamışı ve muhtelif sahtelerle bu işe devam ediyorum. Ancak daha spinle sadece birkaç yerde takip almış birisi olarak tüm suçu makinaya yüklüyorum efenim :eek: . makina harbi kalitesiz çin malı bir makina üstünde yazan markayı arattıgımda http://www.amazon.com/Qunhai-Fishing-Reel-Spinning-SG1000-SG7000/dp/B00MPDRG1Q şu linki gördüm sizde baktıgınızda dandik oldugunu görürsünüz.

abiler sizden ricam max : 200 tl civarında bir spin makinası önermeniz. Bir balık sever olarak ticari amaçları olan kişilerden ziyade gerçekten acemi birine yardımcı olacak kişiler yorum yaparsa sevinirim. Denizde kıyıdan at-çek için kullanılacak tatlı suda kullanılmayacak. Yani tuzlu suya uygun makina olmalı. Şimdiden yardımcı olan abilere teşekkürü borç bilirim. :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Pellegra45

Pellegra45 Aktif Üye

Ben shimano nexafe 4000 fc kullanıyorum. Yedek kafasinin da aliminyum olmasi avantaj. Ben tavsiye ederim. Sizin bütçe bi üst model olan exage fd ye de uyuyor. 2500-3000-4000 fd hangisi size uyarsa onu alin derim. Rastgelsin...

Süleyman

herobabyfb bunu beğendi.
  4. herobabyfb

herobabyfb Aktif Üye

Shimano exage 4000 fd kullaniyorum. Duzgun sarimi, yag gibi donusu ve verdigi saglamlik hissi bu makinayi almak icin giris seviye kullanicilar icin yeterli ozellikler.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bizim aramızda ticariler yok, merak etme.

6. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

exage rc kullanıyorum :) şiddetle tavsiye edilir

7. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

8. s.onurocak

s.onurocak Üye

herkes nerdeyse aynı makinayı söylediğine göre kesin bilgi odur herhalde yani : SHİMANO EXAGE 4000 FD

Bu makina yı uygun oldugum zaman alayım o zaman. ip misina kullanabılırmıyım bunda çin malı makınada kullanmaya çalıstım ama çokça dolandı karıştı balıktan tiktindirecekti nerdeyse.

9. agartan

Güvenle kullanabilirsin ip misinayı ama alacağın ip misina da kaliteli olsun.

10. getboga

getboga Üye

Yeni merak sardim bu ise Exage 3000 almaya gitmiştim stradic 3000 aldım. Bütçe zorlanmazsa bir kere al gEC dedi satıcı arkadaş . 6 biye 1:6 devir 180 gr ağırlık. Fakat zargana dan başka skoru yokdaha ☺ umarım güzel bir levrek çekerim.

11. agartan

Nerelerde avlanıyorsun?
    Sahtelerin neler?
    Bu arada;
    Bir taneyle bitmiyor ne yazık ki iş.
    Olumsuz durumlara karşı yanında bir tane de yedek makine olmasında fayda var.
    Bütçe ayarlayıp ya daha iyi isini, ya da bir iki gömlek altını almak gerek.
    Yedekleyeceğin makine (eğer alırsan tabii) 1:5,1 devirden daha hızlı olmasın bence..

Rast gelsin

getboga bunu beğendi.