Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

spin makina

• Konbuyu başlatan @KAZIM
  • Başlangıç tarihi

goldboy52

Aktif Üye
Adı
MURAT AYDIN
Okumayı da yabana atmayın hocam sadece Trio mu exage mi dersem exage derim. Yoksa işin içine biraz daha fiyat farkı koyup RTX é geçersen aralarında uçurum oluşur.[/QUOTE
Bu kıyaslamaları geçmiş zamanlarda oldukça yaptım... yapmışlarda....kısaca her markanın kendi içinde iyi ve kötüleri vardır..Kaldıki iyi- kötü göreceli bir kavram. Ben kendi adıma ; okuma markasını yabana atabilirim sanırsam...Bir zamanları en çok okumayı forumlarda savunan ben böyle diyorum... artık ucuzda olsa pahalıda olsa makinada shimano!.. kamışta okuma!

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Hocam tekrar edeyim 450 TL ve üzeri bütçem varsa tabiki Shimano derim; ancak bu sınırın altında olursa illaki okuma yani. Bence örneğin 300 TL'ye alacağın bir Shimano yerine okuma al, daha iyi diyorum ;)

Tekrar ediyorum, Okumanın üst modellerini tercih ederim açıkçası. Örneğin Raw, Salina, Helios, Rtx, V-Sytem, Cedros gibi makineler fiyat performans olarak bence çok iyiler. Aynı fiyatlara alacağın Shimano aynı performansı vermez bence.

Son düzenleme:

gürbüz

Aktif Üye
Adı
İbrahim GÜRBÜZ
Bence her marka makinada misina sarım kılavuz rulmanın sorunu olabiliyor.Dediğim gibi ömür boyu teknik servis ve parça garantisi önemli olan.
Sitemizde bu konu ile ilgili onlarca makale ve paylaşım mevcut bunlardan bazılarını arkadaşların bilgilerine sunuyorum.
Baki selamlar.
shimano spin makina tavsiyesi - BalıkSevdam
yeni aldığım shimano exage 2500 fd deki misina sarım sorunu - BalıkSevdam
Eşref bey ; merhaba
Avenger AV 55 modelinde bayağı bir rulman trafiği yaşamıştım... Erdem bey yardımcı olmuştu sağolsun...(cengizbalıkçılık)
Aynı problem Okuma'nın üst modellerinde de varmı diye sordum sadece...O kadar da önemli değil...
Saygılarımla..

Son düzenleme:

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
g
Eşref bey ; merhaba
Avenger AV 55 modelinde bayağı bir rulman trafiği yaşamıştım... Erdem bey yardımcı olmuştu sağolsun...(cengizbalıkçılık)
Aynı problem Okuma'nın üst modellerinde de varmı diye sordum sadece...O kadar da önemli değil...
Saygılarımla..
Kıymetli kardeşim İbrahim cevabım senin yazından alıntı ile tüm arkadaşlara bilgilendirme amaçlı idi.
Okuma firmasının raw 1,raw 2,salina, v system,hxg ,cedros ürünlerinin dışındakileri tavsiye etmiyorum.
Trio Türkiye için bir makine değil hele trio rex hiç değil mesela makine koluna bakın iki parça ve üç vida ile tuturulmuş.
Bir makinanın kolu çok önemlidir.Burada vida kullanmak laçka bir kol demek keza trionun kılavuz teli dizaynı.avengerIn benzer sorunları aynıdır.
Ben raw (ilk seri) 30,40,55,80 hala kullanmaktayım taş gibi makinalar 11 bilyalı.Raw 2 6 bilyalı.
Keza salina 55 kullanıyorum.Geçen gün Anadolu depolarında elde kalmış raflarda tozlanmış raw 1 40,55,65,80,salina 55,65 görünce bu eski seriyi düşünmeden aldım. Kolleksiyonuma ekledim.
Ben tabiiki bunların hepsini kullanamam,ticari bir amacımda yok ben hala yeğenlerime,oğluma hediye olarak kamış,makina,rapala hediye ediyorum.
Belki ileide bayramda şeker almak için kapımızı çalan mahallemizin afacanlarına herhalde yakında silikon vereceğim.
Ve diyorum ki üst kalite bir okuma ile başlarsan bir gün shimano sw .Daiwa saltıga alacak paramız olur.
Baki selamlar.
not:Aldığım 6 adet makine 1300tl maal olmuştur. SHİMANO VE DAİWA'nın 3 biri fiatına..

Son düzenleme:

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
g
Kıymetli kardeşim İbrahim cevabım senin yazından alıntı ile tüm arkadaşlara bilgilendirme amaçlı idi.
Okuma firmasının raw 1,raw 2,salina, v system,hxg ,cedros ürünlerinin dışındakileri tavsiye etmiyorum.
Trio Türkiye için bir makine değil hele trio rex hiç değil mesela makine koluna bakın iki parça ve üç vida ile tuturulmuş.
Bir makinanın kolu çok önemlidir.Burada vida kullanmak laçka bir kol demek keza trionun kılavuz teli dizaynı.avengerIn benzer sorunları aynıdır.
Ben raw (ilk seri) 30,40,55,80 hala kullanmaktayım taş gibi makinalar 11 bilyalı.Raw 2 6 bilyalı.
Keza salina 55 kullanıyorum.Geçen gün Anadolu depolarında elde kalmış raflarda tozlanmış raw 1 40,55,65,80,salina 55,65 görünce bu eski seriyi düşünmeden aldım. Kolleksiyonuma ekledim.
Ben tabiiki bunların hepsini kullanamam,ticari bir amacımda yok ben hala yeğenlerime,oğluma hediye olarak kamış,makina,rapala hediye ediyorum.
Belki ileide bayramda şeker almak için kapımızı çalan mahallemizin afacanlarına herhalde yakında silikon vereceğim.
Ve diyorum ki üst kalite bir okuma ile başlarsan bir gün shimano sw .Daiwa saltıga alacak paramız olur.
Baki selamlar.
not:Aldığım 6 adet makine 1300tl maal olmuştur. SHİMANO VE DAİWA'nın 3 biri fiatına..
Selam Eşref abi,
6 makine 1300 lira inanılmaz fiyat, cok iyi almışsın, ben olsam ben de 2-3 ünü alırdım.
Bir seferinde kendime malzemeler alırken rafta Raw 1 - 65 modelini gördüm. Bir arkadaşımın cok istediğini bildiğimden fiyatını sordum, adam zor bela 310 liraya indi fiyatı. Çok çok güzel fiyata bırakmış sana makineleri.

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Kıymetli kardeşim,avcı dostum uğur
Hala duruyorsa kaçırma al.
Veya beni yönlendir alayım. iki sene sonra kolleksiyoncular arayacak.
Nasıl bir jig makine tadından yenmez.

goldboy52

Aktif Üye
Adı
MURAT AYDIN
Hocam tekrar edeyim 450 TL ve üzeri bütçem varsa tabiki shimano derim ancak ancak bu sınırın altında olursa illaki okuma yani bence örneğin 300 Tlye alacağın bie shimano yerine okumà al daha iyi diyorum ;)

Tekrar ediyorum okumanın üst modellerini tercih ederim açıkçası Raw salina helios rtx v sytem gibi makineler fiyat performans olarak bence çok iyiler. Aynı fiyatlara alacağın shimano aynı performansı vermez bence.
Tamam şimdi anlaşıldı. Bu fiyata alınabilecek makinalardan shimano exage - nexweave - technium - elf - aernos dediğiniz okuma makinalara en ucuzunu değişmem diyorum. (bence) kırk sefer servise giden okumadan, hiç sevvis görmeden saat gibi çalışan shimano iyidir. yani gen aslan yatan aslan meselesi:harika:;)

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Tamam şimdi anlaşıldı. Bu fiyata alınabilecek makinalardan shimano exage - nexweave - technium - elf - aernos dediğiniz okuma makinalara en ucuzunu değişmem diyorum. (bence) kırk sefer servise giden okumadan, hiç sevvis görmeden saat gibi çalışan shimano iyidir. yani gen aslan yatan aslan meselesi:harika:;)
Hocam okumanın servise gittiğini kim söylemiş. Yani gidiyorsa bile her okuma gitmiyor zırt pırt.
Bakın Exage New elf kullanıyorum aynı zamanda helios var. Bence performans olarak aralarında uçurum var. Tabiki tercih meselesi.

Lakin o aslan Teklediginde kaldır at çöpe ;)

50 60 av exage kullandım üste geçtim New elf aldım. Bir fark göremedim. Sonra sustain aldım keyfim baktım hakikaten süper Ötesi bir makineydi. Ancak ihtiyaç için sattım. Sonra Exageye New elf kaldım yine. Tabi sustain den New lere düşünce çok kötü oldum. Sonra biraz zorladım kendimi bi deneyim dedim Helios aldım. İnanın performans olarak Sustainı aratmıyor. Tabi 3 kat fiyat farkı var orası ayrı. ;)

Hocam sizin gibi ben de çok karsilaştirdim. Bende shimanocuydum ancak o fanatikliği kırdım bir gün ve hakikaten kendime yazık etmişim, cok gec anladım. Shimano alacaksan belli başlı özellikleri olan makineler olacak bana sorarsan ise o makinelerde 500 den başlıyor hatta ben alacaksan en az 700 750 lira ve üzerini tercih ederim. Hala shimano fligen td ve Stella 4000 Fİ de gözüm var ve hayalimdeki makineler. Bakalım ;)

Saygilar.

Son düzenleme: