Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin makine seçimi için yorumlarınızı bekliyorum...

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında fishing06 tarafından paylaşıldı.

1. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Hepinize merhaba...
    Spin avı için OKUMA firmasına ait 2 farklı model makineyi inceliyorum. Fiyat olarak birisi diğerinin 2 katı olduğu nedenle bu fiyat farkına değer mi yoksa ucuz olan zaten yeterli mi olur kararsız kaldım...
    OKUMA AVENGER AV 30b ve OKUMA TRIO, OKUMA TRIO S model makinelerden kullanan arkadaşların olumlu ve olumsuz yönde tecrübelerini aktarmalarını rica ediyorum.
    İlgilenip yorum yazan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    Rastgele...

norsmen bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Avenger 30b 225 gram ağırlığında güzel bir makina biraz hızlı sarım yapman lazım. Bir arkadaşım güzel lüfer (28-32 cm ) çekti bunla bir günde 12 tane aldı.
    Fiyatına göre oldukça iyi vede hafif.

4. frenist

frenist Aktif Üye

Spro passion 730 veya 740 önerebilirim. Eğer okuma takıntısı yoksa.

5. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Bende passion 720 var avenger alacağına 720 al daha iyi

6. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Arkadaşlar, yorumlarınızı ve varsa uygun fiyatlı önerilerinizi bekliyorum.
    Teşekkürler.

7. KalamA

KalamA Daimi Üye

Uğur abi merhabalar, Okuma'yı tercih etmek isteme sebebiniz garanti ve yedek parça temini olanakları olabilir ama nacizane tavsiyem kesinlikle shimano olacaktır. Bütçenizi aşmıyor ise Shimano Exage spinde sizi üzmeyecektir diye düşünüyorum. Yakın geçmişte forumdan Ordu'dan Can adaşım 3000'lik modelini aldı ve gayet memnun diye biliyorum. Kullanan diğer arkadaşlarımdan da bir şikayet duymadım doğrusu. Exage model ve versiyonları bütçenizi aşıyor ise zaten 1 bilye azaldıkça diğer modellere geçiş ve fiyat uygunluğu söz konusu oluyor. Şahsen ben uygun fiyatlı Catana 2500 fd kullanıcısıyım ve fiyatının çok üzerinde bir keyif ve konfor sağladığını söyleyebilirim. Size de tavsiyem bu yönde olacaktır. Bir de geçen günlerde forumun sıcak fırsatlar bölümünde bir arkadaşımız Trabucco Air Blade makinesini satıyordu. İnceledim makineyi, çok hafifti, hoşuma gitmişti ama kullanmadığım için tam yorum yapamayacağım. İnşallah beğeninize ve kullanımınıza en uygun makineye sahip olursunuz. Şimdiden hayırlı olsun ve bol trofeleri olsun diliyorum. Her zaman rastgelsin...

norsmen bunu beğendi.
  8. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Adaşıma katılıyorum ancak bütçeniz nasıl uygunsa ona doğru yönelin. Tanıdığım bir arkadaşta iki adet okuma var memnun gayet ip de kullanıyor(RAWII). Ben exage aldım memnunum abimde catana 40lık var o da gayet memnun ip misininada hiç sıkıntı yok. 40lık 6kg, 30luk 3kg drag gücüne sahip. Açıkçası aralarında bir fark göremiyorum sarım/çekiş konusunda belki uzun süre dayanım konusunda fark çıkacaktır. hatta şu sıralar ben de catana 40 mı alsaydım artan parayla kalın bir kamış alırdım diye düşüncelere girdim. Karadenizde neyle karşılaşacağınız belli olmuyor, kurduğum takım hafif kalır endişesi var böyle bir olayı yaşayınca tecrübe edeceğim. Şimdilik 800-900 gramlık bir balığı kalamayı açmadan sararak kenara aldım. Okumanın trioS modellerinde ip misinada sorun yaşayanlar olmuş ben ondan vaz geçtim. Okuma almadan önce eğer ip misina kullanacaksanız kullanıcı yorumlarını okuyun mutlaka. Exage fiyatına su geçirmez kalamalı modeller var değerlendirilebilir.

9. eylmz

eylmz Daimi Üye

Ben okuma Trıo40s Kullanıyorum gayet güzel ve kullanışlı bir makina 6.2.1 devir oranı ve büyük balıklar ile mücadelesi takdire sayan kiloluk alabalık da aldım 2 kg aynalı sazanda bana mısın demedi ve şimdiye kadar beni hiç üzmedi ayrıca bende okuma takıntısı var :)))))

norsmen bunu beğendi.
  10. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Bu iş için ortalama 200 lira seviyelerinde olduğunuz gözükür. Bu fiyatlar seviyesinde ki Shimano Exage 4000 FD, ( Veya 2500 FD ) alınabilecek en iyi seçim olacaktır inancındayım. Hele ki % 20 seviyelerinde ki indirim de ayrıca + avantaj.

11. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Ben shimano sedona 2500 fd kullanıyorum çokta memnunum.İkinci olarakta abu garcia orra 40s alıcam.araştırdım gayet güzel bir makine.Kötü bir yanı varsa mutlaka biri yazar.

arslantunc bunu beğendi.