Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spin makine tavsiyesi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında cem 001 kktc tarafından paylaşıldı.

1. cem 001 kktc

cem 001 kktc Yeni Üye

Iyi aksamlar;
    Spin icin shimano catana 4000 fc veya 3000 makine yeni baslaycak biri icin uygun mu? 100-150 tl arasi makine tavsiye edebilirmisiniz?
    Saygilarimla
    Cem

ykbilen bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Nexawe veya exage.

cem 001 kktc bunu beğendi.
  4. fishlover

fishlover Aktif Üye

Shimano da indirim varken exage yi düşünmeden alınız, pişman kesinlikle olmazsınız.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

5. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Ustalar dogruyu soylemis. Keske herseyin cevabi bu kadar kolay olsa. Bende soyle soyliyim.

Nexawe alma Exage al...
    Exage yoksa Nexave al.... ;)

Bu arada baslangic icin 3000 lik olanlari iyidir.

6. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Eğer sadece spinde kullanacaksanız ve trofe balık (>3-4kg) ihtimali düşükse 3000 sfd idealdir ancak trofe ihtimali yüksekse ve gündelik avlarda da kullanmak istiyorsanız 4000fd daha geniş kullanım alanına sahip ve daha fazla misina kapasitesine sahiptir. Aradada çok ağırlık farkı yoktur. Şimdiki aklım olsa 4000FD alırdım. :) Ancak 3000sfc makineden de pişman değilim.

KalamA ve cem 001 kktc bunu beğendi.
  7. perfecto

perfecto Üye

Bu bütçeye uygun geçenlerde Daiwa Procaster 4000 A aldım. 5:3:1 ve 7 rulmanlı bir makine. Yedek kafası ile geliyor. Kafa da aluminyum ve diğerinin ikizi.

Bir sürü makine denedim almadan dükkanda, shakespear harikaydı ama fiyatı da ona göreydi. 6:1:1 ve 9 rulmanlı makinelerden sonra bu makine harikaydı.

Bence bütçenize göre Shimano bulamazsanız düşünün mutlaka.

8. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Catana, Nexave, Exage sırasıyla gitmiş.:) Eeee onlar zaten abi kardeş; 3 biraderleri onuyorlar. :D Amma velakin Exage abileridir. Her ikisini de döver. :D

Şimdi gelelim 3000 liğe ve sorayım niye 2500 değil ? :confused: :confused: Ha, tercihim kullanımamacıma göre 3000 lik olacaksa, kafadan iptal eder, 2500 lüğü alırım. :confused: Bu görüşüm, her 3 makina içinde geçerlidir.

cem 001 kktc ve KalamA bunu beğendi.
  9. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Baslangic seviyesi icin 3000 yazmistim.
    Spin bir disiplin sporudur. İlk baslarda ozellikle gece avlarinda yasadigimiz sorunlari, misina karismalari, sarmal kullanici hatalari hatirlarsak durum biraz daha netlesebilir. Ornegin iki makina arasindaki basit farklardan biri kol topuzudur. 2500 lukte kucuk boru tipi kol topuzu varken 3000 de tutmasi daha kolay dik ve genis kol topuzu vardir. Spin sporuna yeni baslayacak biri icin bu basit ama buyuk bir rahatliktir. Beraberinde 3000 lik kafa az da olsa kullanici kaynakli misina karisma hatalarini azaltir. Velevki acemi sansina gelebilecek bir trofenin cekiminde yeni baslayan birinin elinde 3000 lik makina olmasi iyidir.

Benim spinde tercihim 1000 lik makinadir. Yormaz, uzmez, heryere rahat sigar. Gecenlerde yeni baslayan bir arkadas 3000 lik tavsiyeme ragmen 1000 lik nexawe almisti. Sonradan bas edemeyip 3000 likle degistirdi. Eminim o da ileride aliskanlik kazandiktan sonra daha kucuk makinalara gececektir.

cem 001 kktc ve İsottevfik bunu beğendi.
  10. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Kenan kardeşim, ben görüş değerlerimi sizin önerinize istinaden değil de, genel olarak yapılan, direkt 3000 lik önerilere karşılık yaptım. Tabii ki kişilerin bakışları ve değerlendirmeleri, farklı farklı olacaktır.

Shimano ürünlerinin Eu katalaglarında ki 2500 lük serileri, 3000 liklere göre ortalama 25-30 m. daha fazla misina kapasiteleri varken, USA kataloglarında bunun tam tersidir. Burada biz, 3000 lik 2500 lüğe göre daha büyüktür gibi düşünürüz. Halbu ki bu tam tersidir. Dikkat çekmek istediğim konunun püf noktası burasıdır. Yoksa her iki boy da, misina kapasiteleri hariç olmak üzere, diğer tüm özellikleri ( Ağırlık, devir vs.vs.) hemen hemen aynıdır. Ama ben kendi değerlendirmelerimle 40-50 gr.lık fazlalığı da extradan gözardı ederek, 4000 lik veya 5000 lik düşünür, o makinanın + alternatiflerinden faydalanırım.

Sonuç olarak, ilgili arkadaşımız her ne alırsa alsın, güzel bir seçim yapacağı kesin.