Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SPİN MAKİNE VE KAMIŞ YARDIMI LÜTFEN...

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında ACEMİREŞAT tarafından paylaşıldı.

1. ACEMİREŞAT

ACEMİREŞAT Aktif Üye

Herkese Merhabalar :)
    Levrek ve Dişli avlarında kullanmak için beni yormayacak ve sıkmayacak makine ve kamış arayışındayım sizlerden önerilerinizi bekliyorum..bütçem ikisi için 1200tl.
    Ben Makine Shimano Stradic C3000HGFK (Hagane) 88cm sarım vs.. kamış shimano biomaster 2.77cm 15-50gr düşündüm uygunmudur sizce yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trkc

trkc Aktif Üye

Aynı makineyi yarın sipariş vereceğim inşaallah.:)

M.Taha D. ve ACEMİREŞAT bunu beğendi.
  4. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Makina konusunda madem bütçe var daiwa balistic modelini tavsiye ederim .gerçekten memnun kalacağınız bir makinadir.daiwa bu konuda bence shimanodan çok öndedir.

5. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Bence gayet güzel bir set.. Makineyi tatlı su avinda kullanmaktayım memnunum..

6. milanur

milanur Aktif Üye

Ben Makine Shimano Stradic C3000HGFK (Hagane) 88cm sarım iyi bir makine. Kesinlikle öneririm.high gear olması ideal XG çok hızlı levrek avı için c serisi yani compact olmasıda güzel seçim hagane ne işe yarar bilmiyorum ama yeni bir özellik eski stradiclerde yoktu çok uzn süre kullandım fiyat performans iyi bir makinedir. Daiwa'nın bu modele karşılık gelen modellerini önermem çok kabalar ama hakkını yemiyeyim dragları ölçümleri daha iyi ama ben haz etmiyorum balistic önermiş bir arkadaş ben önermem açıkcası stradic iyidir.

7. trkc

trkc Aktif Üye

2 Daiwa kullandım şimdiye kadar. İkisinde de hiçbir sorun yaşamadım. Bu sefer de Shimano'ya şans vermeyi düşünüyorum. 1-2 gün önce mini boy Exage aldım. Şimdi de Stradic alıp bu iki makineyle zaman geçireceğim. Aldığım/alacağım makinelerden Exage en çok satılan Shimano modeli, Stradic de ikinciymiş. İki model de F/P ürünü. Normal kullanımda sorun çıkartacak makine değildir ikisi de. Sağlamlık dersen Daiwa bir tık öndedir. Belki de boyutunun büyük olması, dolgun ve tok yapısı ile ilgilidir ama ben de bu noktayı pek sevemedim. Daiwa ile tanışmam da Shimano makine almaya giderken oldu. Yoksa Daiwa kullanmayıp da Daiwa'ya sallayanlara uysam ben de fark edemeyecektim. Daiwa'nın bence tek eksik tarafı var o da reklam.
    Bundan yaklaşık 5-6 sene önce 2000TL üzeri bir fiyata bisiklet almıştım. 4-5 ay kadar kullandım. Hava iyi olduğu her gün(kış dahil) 15km bisiklet sürdüyordum. Satarken hiç unutmam km'si 1450 km'deydi. O zamanda Shimano mu Sram mı muhabbeti vardı. Shimano kullanırdım ama aklım hep Sram'ın setlerinde kalırdı. Şimdi imkanlar o zamana göre çok daha fazla. Neden imkan varken bir de Shimano'yu denemeyelim ki.:)

alperserttas bunu beğendi.
  8. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Tamam anladım konuyu :) dene bütçe varsa begenmessen ara sıra kullanirsin daiwanin hafif modelleri de vardır .Evet reklam konusunda biraz eksik mesela ben hiç sahte reklamına rastlamadım fakat piyasadaki sahte lerin en iyi yuzeni ve türkiye şartlarına en uygun uretilenidir yeni çıkardığı bir sahte si var wtd yi kamisa hareket vermeden sadece sarim yaparak alıyor .birde dalarli sahte çok hoşuma gitti bu ara deneyemedim lufere gitmiyorum ama cantamda duruyor derin suda levrek için denemeyi düşünüyorum fakat o suda şile tarafında gidersem deneyeceğim.

trkc bunu beğendi.
  9. anesthesia

anesthesia Aktif Üye

Hg yerine Ci4 modelini tavsiye ederim, 2 yili gecti cok yogun kullaniyorum tık demedi. Kamış için tavsiyem yine uzun süre kullandığım shimano yasei red sea bass öneririm, orta sert aksiyonlu ve hafiftir, asla üzmez ve makine ile uyumlu, bütçenizin de kalanını rapala ve ip gibi malzemelere harcarsınız

10. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

Shimano Rarenium CI4+ 3000 SFB Spin Makinesi⎟SHIMANO⎟Olta Makinaları⎟Shimano Rarenium CI4+ 3000 SFB Spin Makinesi⎟www.sabahsuyu.com ben bu ürünü kullanıyorum. CI4 ürünü. makine gerçekten bu diyorum. sarışında zerre ses vermez balığı aldığında istediğin gibi hassas kalamanı ayarlar gerekirse de çatır çatır çeker kıyılar. kamışım biraz sert kalıyor. spro 270 kamışıma da güvensem sırtım yere gelmez. dediğiniz ürünü bilmiyorum ama fiyatı buna yakın olduğu için paylaşmak istedim. pişman olmazsın. benim gibi bir aceminin elinde bile hırpalanmadıysa varın siz düşünün

trkc bunu beğendi.
  11. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Levrek ve lüfer kendi içinde av stilleri ve kamış makine kombimansyonları değişen avlardır. Aldığınız kamış ve makine ağır sahteler ile dalga içinde ve sert aksiyonlar ile levrek lüfer aramak için ideal... ama özellikle küçük sahteler ile gece yavaş sarım levrek aramak durumunda sizi yoracak dahada önemlisi küçük sahteleri yeterli mesafelere atma durumunda sizi üzebilecek bir kombinasyon.
    Bence nerede hangi şartlar ile avlanacağınızı yazın bizde o na göre yardım ve önerilerde bulunalım...

Mekeli.78 ve emrah3305 bunu beğendi.