Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SPİN OLTA İLE BALIK AVI

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında KEREM REİS tarafından paylaşıldı.

1. KEREM REİS

KEREM REİS Yeni Üye

kullandığım makina bu

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Fatalbooz

Fatalbooz Aktif Üye

Mustafa hocam, gördüğüm kadarıyla makara sarimin çok fazla. Sarimini makara kafasından 2mm aşağıda kalacak kadar Boşalt. İpin altı ucuz misinaya doluysa oradan boşalt. Komple ip sariliysa uğraşma ustunden al. Benim makaranın fotosunu yukledim. Gorucegin üzere sarımi kafadan aşağıda bitirdim. Sonrada 28 Gr lik bir kaşıkla atış yap. İlk olarak kısa atışlarla başla ve sar. Buradaki amaç sarımda boşluk varsa onu almak. 10 metre at ve sar, sonra 15 metre, sonra 20 arttıra arttıra at çek yap. En sonunda alabileceğiniz max mesafeye ulaşacaksın ve sirimda hata varsa onları da duzelteceksin. Yaptıktan sonra sonucu da paylasirsin.

Ekli Dosyalar:

zaad ve Ersantd bunu beğendi.
  4. KEREM REİS

KEREM REİS Yeni Üye

Onur çok teşekkür ederim dediklerini yapıp uygulayacam artık haftasonu sonuçları burdan yazarım sana :) bu gidişle istenilen mesafeye rahat atış yaptığımda kofana yakalamış gibi sevinicem galiba :komik::komik::komik:

fasalisso ve Fatalbooz bunu beğendi.
  5. centetic

centetic Aktif Üye

Ek olarak sarım yapmaya başlarken ipi atma telindeki sarım yatağına (adını tam çıkartmadım şimdi) oturtun ve elinizle gerdirin biraz. Ciddi anlamda faydasını gördüm ben.

KEREM REİS ve Fatalbooz bunu beğendi.
  6. ferhatali

ferhatali Yeni Üye

Selamlar dün bende bayı bir düğümle uğraştım. Bende ki ip kendo 8x. Aynı şekilde fazla sarım var. Gerçi düğüm çözmekten sıkılıp düğümü kestim bi 10 metre gitti (renkli misina). Birde atım mesafesini arttırmak için ip ile yem arasına 1,5 metre florokarbon 0,35 misina ekleniyor. Leader yada şok misine deniyor. FG düğümle ipe bağlanıyor. Bunu yapıpta evet faydası var diyen arkadaş varmıdır?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fatalbooz bunu beğendi.
  7. buraklee

buraklee Yeni Üye

üstat bana da başkangıc için spin kamış + makine + misina seti önerebilir misin rica etsem. spine başlamak için.

Fatalbooz bunu beğendi.
  8. Fatalbooz

Fatalbooz Aktif Üye

Burak bey spinde benim daha 3ncu ayim. Spin ürünlerini yeni tanıyorum. Size daha tecrübeli arkadaşlar daha güzel yardımcı olur. Ben sadece Seçeceğiniz ürünlerin ağırlıklarına dikkat edin derim. Yani takiminizin hafif olması açısından. Zira benim kamış + makara 600 gr oluyor. Uzun saatli avlarda yorucu oluyor.

9. Levreko

Levreko Daimi Üye

İp misina için o kalınlık fazla ipte 0.10, 0.12 den fazlası iyi olmaz atış eriminizi çok düşürür bide çok fazla sarmışsınız makina kusar atarken. Benim size tavsiyem eğer spine yeni başladıysanız spine alışana atışlarınız düzelene kadar ip misina kullanmayın naylon misinayla başlayın spine, bence o ipi makinadan komple söküp iyi bir naylon misina alıp sarın makinanıza , ipe geçtiğiniz zamanda daha ince bir ip alın. Naylon misina için spinde trabucco super soft 0.25 mm kullanabilirsiniz sağlam gam yapmayan düğümü iyi tutan bir misinadır

Fatalbooz bunu beğendi.
  10. Fatalbooz

Fatalbooz Aktif Üye

Fatih hocam ben ip olarak 0.18 powerpro slick kullanıyorum. Bunun 0,10 unu kullanirsam atış erimi mi daha da mi arttırır im.

11. Levreko

Levreko Daimi Üye

Misina inceldikçe atış erimi artar

Fatalbooz bunu beğendi.