Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin oltam ile daha 1 balık bile alamadım

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında batkan35 tarafından paylaşıldı.

1. batkan35

batkan35 Yeni Üye

Merhabalar...Öncelikle bu spora yeni başladım. Sizlere birşey sormak istiyorum.Malzemelerim ;
    1- 5-30 atarlı 2 parçalı 2.40 kamış
    2- 3000 lik makine
    3- 0.28mm misina
    4- kendo seabass minnow 145f rapala 13 no ( daha önce başka sahtede kullanmıştım )

Sorun şu ki 1 değil 2 değil 3 değil bir çok kez sabah akşam denedim. Henüz daha hiç bir balık yakalayamadım. Sanki boşa at çek yapıyomuşum gibi geliyor. At çek, balığa aksiyon verme vb. herşeyi doğru yaptığımı düşünüyorum. Levrekleri görüyorum sahteyi levrekde zarganada takip ediyor. Ama sadece takip ediyor. Nerede yanlış yapıyorum ne denediysem balık atlamıyor ya. Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler ...

Fatalbooz ve coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Öncelikle foruma hoşgeldiniz...

At-çek yaparken ses ışık disiplinini mutlaka göz önünde bulundurunuz. Balıgın sizi görmemesi gerek. Ayrıca balık takipteyken sahtelere daha fazla aksiyon vermeyin balık ürkebilir.

4. batkan35

batkan35 Yeni Üye

Hoşbulduk. Aynen ortamın sessiz olması gerekir. Bulundugum ortamda lambalar var. Sanırsam balık beni gördükten sonra kaçıyor. Gerçi karanlık alanda da denemişliğim var. Balık takipte ikende ekstra birşey yapmıyorum. Hızlıca sarıyorum. balık zig zag şeklinde geliyor.. Teşekkürler...

5. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Hocam bende iyi bir spinci degilim ama bana bu isi sevdiren levtekbicin yavas sarim daha iyi derdi dur kalk olarak cekebilirsin gerisi kismet

6. budun

budun Aktif Üye

Sahte değiştirip deneyin derim birde. Belki ondan olabilir.

7. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Dönemde nazlı dönem daha sezon tam başlamadı havasını suyunu bulunca her türlü alırsın.Merada levreklerle göz göze geliyorsan o dahada süper demekki suyunu bulunca katliam var.Şu geçiş dönemlerinde silikon ve suüstü sahteleri denemen güzel olur özellikle güney ege tarafında suüstülerle iyi balık alıyorlar ima pugachev muadilleri ile duo ottoman yada benzeri.Ama silikonda denemende fayda var..6-10 santimlik sahteler ve silikonlar dene bence 14 santim şu an için çok büyük..Birde çok hızlı aksiyon verme sonuçta levrek dişli bir balık değil biraz karambolcüdür sahte kıyıya çıkana kadar aksiyonu bozma yada kıyıya 3 metre kaldı hızlı hızlı sarayım deme sezon başlayınca göreceksinki aldığın levreğin ispendeğin % 50si karaya 20 santim kala göbeği yere deyecek yerde atlayacak..Ustalarımız dahada yardımcı olur

Önder Kanığ, coner ve Levreko bunu beğendi.
  8. hayali_53

hayali_53 Aktif Üye

Ben size yavaş sarım ve silikon tavsiye edebilirim. Biraz da vakit var gibi...

9. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selam

Kamis ve makine shimano degilse sahte duo degilse balik gelmiyor :)

Mehmet Fatih, Ogiveogi, eylmz ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  10. Levreko

Levreko Aktif Üye

Adaşım doğru söylemiş daha havası değil izmirde su da sıcaktır daha, levrek aralıkta av vermeye başlar şubat sonu mart başına kadar devam eder o dönemde üreme zamanı olduğu çok daha saldırgan olur. Bu mevsimde silikon iyi iş yapar özelllikle raglot sıralı takım yapıp silikon topuyla atıp yavaş sarım yapın

Önder Kanığ ve Mehmet Fatih bunu beğendi.
  11. batkan35

batkan35 Yeni Üye

Herkese teşekkür ederim. Birdahakine silikon ile yavaş çekim yapacağım. Sonrasını burada paylaşırım :)