Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Spin set almalı mı almamalı mı?

slamduncan

Aktif Üye
Adı
Halit USLU
Yoksa hiç bulaşmamalı mı? :)

Herkese selamlar.
300TL civarı bir bütçeyle ilk spin setimi oluşturmak istiyorum. Bulunduğum yere yakınlığı sebebiyle de bu haftasonu kendime doğum günü hediyesi olarak karaköyden alacağım bir aksilik olmazsa, spot balık. Bu konuda internette epey kaynak var ve bolca da forumlarda yazılmış çizilmiş. Ama belirsizlikler de söz konusu. Birbirinden çokça zıt yorumlar da mevcut. Benim düşündüğüm modeller şöyle; sizler ne dersiniz.
Makine: Exage 2500 FC
Daiwa Procaster 2500 X
Okuma Trio 30
(Bu üç makina hep çok tavsiye edilip hem de çok fazla kusurlarından bahsedilen makinalar.Bunlar dışında o paraya şu markanın şu makinası on basar derseniz ne ala)
Kamış : Bu konuda açıkçası hiç karar veremedim. 240 / 5-25gr atarlı bir kamış düşünüyorum başlangıç için. Ve kullanılabilecek misinalar ile de uyumlu olmalı. Shimano catana, Okuma V-system önerilen markalar yine ama atarları pek uyumlu değil tabi. Bir de parçalılar için kapalı boyu 1 metre civarı olmalı veya teleskopik olarak ne tavsiye edersiniz.

Misina : Başlangıç için Kaliteli bir monofilament mi yoksa direkt örgü misina mı önerirsiniz. Tabi bu misinalar makina ve kamışla nasıl uyum sağlar.

İşte bunlar hep kafa karışıklığından, saygılar

arkadas

Daimi Üye
Adı
ibrahim
atar degerleri ve makina büyüklügü secimin yerinde ilk ikiside iyi görerek karar ver
hayirli olsun simdiden

slamduncan

Aktif Üye
Adı
Halit USLU
Hiç bulaşma
Ben toplasan 20 av yapmamışımdır spinle
Evde 3 tane spin makine
En az 20-25 tane sahte
Halen bir sürü eksiğim çıkıyor.

Nerden bulaştıysam..
Surf ile atçek neyime yetmiyorsa :)
Surf ile atçek yapıyorum arada ağırlık bağlayıp. yalnız yorucu oluyor tabi. Öyle alayım takımı durmadan balık tutayım gibi bir amacım yok. Fırsat buldukça kullanacağım, öyle çok fazla zamanım da olmuyor. bunu aldım ama yazık oldu demeyeceğim çünkü farkındayım.

atar degerleri ve makina büyüklügü secimin yerinde ilk ikiside iyi görerek karar ver
hayirli olsun simdiden
hep tavsiyelere göre baktım zaten. dediğiniz gibi görerek almak istiyorum, internetten sipariş vermek yerine. teşekkürler.

Makinede her zaman Shimano derim. Exage bence çok uygun. Büyüklük olarak da 3000 tavsiye ederim.
Teşekkürler berke bey. Exage'de atım esnasında tutucunun kapanması sorunundan bahsediliyor, acaba bilginiz var mı bu konuyla.

Berke Abi'nin tavsiyelerini dikkate al derim bende:)

iPhone Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Teşekkürler, tavsiyeniz üzere kendisine bir soru daha sordum :)

HastaRuH

Daimi Üye
Adı
ERKAN
Bende şimdi o para ile set yapacak olsam. Kullanmasam da. Shimano yassei red seabass 240 7-35 makina spro passion 720 alırdım.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

slamduncan

Aktif Üye
Adı
Halit USLU
Bende şimdi o para ile set yapacak olsam. Kullanmasam da. Shimano yassei red seabass 240 7-35 makina spro passion 720 alırdım.

Erkan bey teşekkürler. tavsiyenizden anladığım kamışı biraz daha iyi makinayı biraz daha idare eder al diyorsunuz sanırım. Kamış mantıklı göründü bana. hafta sonu almaya gittiğimde bu modelleri de inceleyeceğim. umarım fiyatlarda uygun iskonto sağlarlar da herşeyiyle alıp malzememi çıkarım.

HastaRuH

Daimi Üye
Adı
ERKAN
Makina kesinlikle idare eder değil ben halen çok beğenerek kullanıyorum. Benim fikrim exage ayarında. Bu kişisel olarak benim fikrimdir. Kamış ise eğer daiwa Liberty kamışı almasa idim aklımda olan kamış dı. Halada aklımda. Bakalım belki ilerde onuda alırım.