Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin set almalı mıyım?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında KaanY tarafından paylaşıldı.

1. KaanY

KaanY Üye

Herkese merhaba, iyi tatiller bol trofeler.
    Sizlere sormak istediğim bir iki konu olacaktı. Ben bu spin ile levrek tutma işinde yeniyim. Daha önce sürekli beklemeli av yapmaktaydim. Spine başlamak için kendime Abu Garcia Orra Winch 2 model baitcaster ve 1.98 Remixon Funeden ( hediye ) set yaptim. Misina olarak Aliexpressten almış oldugum 0.18 braid misina kullanıyorum. Sahte olarak gene Aliexpressten almış olduğum Ima Sasuke tipli fakat yeşilli, mavi siyaj benekli, beyaz vücut kırmızı kafa , turuncu govde sarimsi sırt ve gri parlak sahteler kullanıyorum.
    Bol kopuk yapan orta dalgalı bir merada şansımı denerken irice bir levregin yesil sahtemi kovaladigini görmem 40 dakikami aldı fakat birden dönüp gitti, o anda kenardan levregin üzerine atlayacaktim. Okadar heyecanlandım ki anlatamam :)
    Baitcaster kullaniminda herhangi bir sorun yasamadim lakin makinem sag elli oldugu icin aksiyon verdiremiyorum sanki. Yapabildigim, usul usul sararken duzenli olarak vurdurarak çekiyorum. Misinanin ucuna rapala klipsi ve rapalanij ucunda bulunan yüzük seklinde halkaya takiyorum. O halkalari çıkarmalı mıyım ? Direk rapala + klips mi olmalı?
    Birde sormak istediğim, kendime yeni bir set daha almalı mıyım? Cok fazla butcem yok açıkçası maksimum kamış ve makineye 250 lira ayirabilirim.
    Baitcaster kamışım 1.98 boyunda.
    Anlayacaginiz kafam cok karıştı. 2 gündür o levregi ruyamda yakalarken görüyorum :D
    Takımı toplayip giderken levregin dalgaya binip kıyıya doğru asilce yuzusunu gördükten sonra içim kıpır kıpır.
    Avlandigim bolge Didim Akbuk civari. Bu cevre icin sahte ve mera tavsiyeniz var ise şimdiden teşekkürler :)

Ethem ve vikenkaya bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Sağ el kullanım olarak Baitcasting de çok zor sahteye aksiyon vermek zorlaşıyor.. sağ elin tek avantajı bana göre sarım da güç avantajı.. Rapala yüzüğünün aksiyona etki ettiğini sanmıyorum.. Yeni spin set yapabilirsiniz okuma fina pro kamış ve ceymar alabilirsiniz sizi idare eder..
    Ama bana kalırsa sizi bu Baitcasting set sizi idare eder rahat .. Hele o kaçırdığıniz levreği bu disiplinle yakaladığıniz da inanılmaz zevk alacaksınız mücadeleyi sonuna kadar yaşayacaksınız.. :)

KaanY bunu beğendi.
  4. KaanY

KaanY Üye

Baitcaster kullanımı oldukça zevkli geldi bana, sag el olmasi sizinde dediginiz gibi sarim kolayligi. Cok büyük bir kuş yuvası problemi yaşamadım şu ana kadar. Sadece bir kere ilginc bir sekilde ip koptu sahte fırladı gitti, Allahtan ucu önüme düştü de ipi çekerek aldım. Oda heyecandan sanırım ipi kamisin ucuna doladim :) Ruzgara karsi atarken bazen yuvalaniyor ama hemen çözülüyor. Umarım bende birgün balık tutabilirim :D

M.Taha D. bunu beğendi.
  5. Nut

Nut Aktif Üye

6. kry34kry

kry34kry Yeni Üye

7. KaanY

KaanY Üye

Öncelikle zaman ayırıp tavsiyede bulunan herkese teşekkür ederim.
    Shimano catana kamış ve makineye geleek olursam, seti komple yakından inceleme fırsatım oldu. Elime aldığımda bana çok güven vermedi. Benim abu garcia baitcaster daha saglam hissettirmisti elime aldığımda. Tabi bu sadece ellemekle olacak iş değil. Başka tavsiyede bulunacak yok mu acaba ? Açıkçası okul bitti kredi gitti :D son demlerim bunlar o yüzden harcayacaksam eğer isabetli olsun.

8. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Aktif Üye

İyi günler üstadım. Eğer yeni bir takım oluşturacaksanız kamış için benim tavsiyem Okuma Dead Ringer 12-45 /258 olur. Yaklaşık 8 aydır kullanıyorum, düşük bütçeyle en isabetli kararı vermişim. Makine için ise uzun süre idare edebileceğiniz Okuma Ceymar 40'lığı tavsiye ederim.

KaanY bunu beğendi.
  9. KaanY

KaanY Üye

Merhaba, alacağım makine ceymar 40 kafa olacak. Yedek kafa geliyor mu ceymar ile ? Birde hangi siteden alışveriş yapmalıyım öneriniz var mıdır? Kamisa gelecek olursak halkalari fuji degil sanırım? Birde 130 lira gibi bir fiyati var. Keske daha uygun olsa idi. Daha uygun fiyatlı bir kamış onerebilecek olan var mıdır?
    Fuji halkali okuma v system almak ister gönül ama malesef bütçe. .. :)

10. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Aktif Üye

Malesef yedek kafa gelmiyor makine ile birlikte. Alınacaksa ayrı almak gerekiyor. Site konusunda görüş bildiremeyeceğim, alacağım en ufak şeyi bile görmeden dokunmadan almıyorum çünkü. Önce duygusal bir bağ kuruyorum alacağım malzemeyle aramda, daha sonra bütçeyi toparlayıp; pazarlıkla -olmazsa olmaz- satın alıyorum...