Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin Set (Yorum)

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında murat.k tarafından paylaşıldı.

1. murat.k

murat.k Yeni Üye

Merhabalar
    daha önceleri at-çek avları için almış olduğum, 1-2 sefer kullandığım ekipmanlar hakkında yorum yaparmısınız ? iyi yada kötü hepsine açığım. Bu malzemeleri aldım 1-2 sefer kullanma imkanım oldu fakat hiç bir sonuç yada şu şekilde dile getireyim verim alamadım ( uzak atış, sarım konforu, hareket kabiliyeti...vs) yada ben anlayamadım.
    At-çek avına yeni yeni başlamayı planlıyorum, malum hafta sonları tatillerimizde tekne ile mercan yada dalışa gidemediğimiz, hava şartlarının pek elvermediği durumlarda olsun yada hafta içi akşamları günün ve işin getirdiği stresten birazda olsa arınmak için at-çek avcılığına ufaktan başlamak istiyorum.

Takımlar;
    1) DAM Onliner Spin 10-30gr, 210cm kamış
    Discovery DFT olta makinası pink 3000 AL 3+1 BB makina
    Örgü misina

2) ABU Garcia Venerate 802ML 5-20, Spin kamışı
    Shimano Hyperloop 4000 FB Makina

Sahteler;
    Malum bol, bol ve çeşit çeşit sahteler mevcuttur. son olarak internet videoları ve yorumlar cercevesinde İMA Sasuke şiparişi verdim

Shimano Alivio 4000FD Spin Makine siparişi verdim, bunu ABU Garcia kamışa takmayı düşünüyorum. Tabikide sizlerden gelecek yorumlara göre farklı kombinasyonlarda yapabilirim.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

sedatsabotic bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Kamış olarak 240-270 cm kamışlar öneririm. Makina olarak Catana 3000 bence süper. Bende Alivio 4000 vardı catanayı aldıktan sonra yedek duruyor. Sasuke candır ama kaybederseniz içiniz cızz eder. İyi misina kullanın ve düğümleri dikkatli atın. 1-2 sasuke çakması alıp merayı deneyip sonra imayı atın.

murat.k ve sedatsabotic bunu beğendi.
  4. coner

coner Daimi Üye

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

murat.k bunu beğendi.
  5. murat.k

murat.k Yeni Üye

Abu Garcia kamış yanlış hatırlamıyorsam 2.40 cm di. makara olarakta aldık işte bi heves ile :) At-çek olayını biraz da olsa ilerletirsem ozaman makineyi de değiştire bilirim.
    Suni yem konusunda evet haklısınız İMA biraz daha diğer suni yemlerden daha pahalı, ve oluşabilecek sıkıntıları göz önüne alarak İMA dan 2 tane sipariş verdim. ama çantamda o kadar çok suni yem olmasına karşılık su üstü olarak yok, ve önerinizi dinleyip, İMA gibi su üstü ucuz bi sahte daha alasım var.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

6. γavuz

γavuz Daimi Üye

slmlar.. takımını bilemicem kardeş özür..
    sana bir iki tiyo verim abide yazmış yukarda kamışı en aşş 2.40 almandı veya 2.70.. sahteler kullanımı ise agır olanları terciğ et daha uzağa atarsın.. olmadımı daha ilerimi atmak istiyon o zaman bulrag alıcan ona bağlıcan ipi oo bulragdan da 2-3 metre köstek yapıp sahteyi ona bağlaman olucak veya biraz daha surf tipi avcılık yapıcan..
    misina ise 0.18-0.20 kullanman en ideali budur çünki.. bu arada kamış seçimlerin orta sert olsunki atışını biraz olsun yukarı çıkarır

coner ve murat.k bunu beğendi.
  7. murat.k

murat.k Yeni Üye

Yorumlar için Teşekkür ederim.
    Bugun Şipariş vermiş olduguğum malzemeler geldi ve öncelikli olarak kullanmayı düşündüğüm set Şu şekilde oldu;

Kamış: ABU Garcia Venerate 802ML 5-20, Spin kamışı 2,40 cm
    Makina: Shimano Alivio 4000FD Spin Makine
    Misina: Sufix Duraflex 0,30mm misina.
    Suni Yemler: İma Sasuke Reppa 105 , İma Sasuke Reppa 2758, River2Sea Rover 98 G17R

Bu Seti Nasip Olursa Pazartesi yada Salı akşam üstü denemek ve değerlendirmek istiyorum.
    İnşallah Nasibimiz de olur da boş dönmeyiz.

8. coner

coner Daimi Üye

Raporları bekliyoruz.
    Rastge