Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin set

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Umay tarafından paylaşıldı.

1. Umay

Umay Üye

Arkadaşlar merhaba, malum epeyce amatörüm. Ucuz bir olta setim mevcut iyi kötü kıyıdan balık alıyorum fakat spin hakkında pek bilgim olmamasına rağmen bir spin set çok istiyorum. Geçen bizim sahilde spinle balık arayanları gördükten sonra daha bir heveslendim. Sıradan olta takımım bana yetmiyor artık. Merak ettiğim şu; Hem kurşunlu dip oltası atabileceğim, hep spin yapabileceğim bir set bulabilir miyim, 2 olta taşımak istemediğim için bunu sordum. Mümkün mü bilmiyorum. Bir de Spot Balık Süper Spin Olta Seti (240cm Kamış+40'lık Makine), Fiyatı 210,00 TL | SpotBalik.com.tr linkteki setin fiyatı uygun ama markalar makinalar vsr hakkında bilgim olmadığı için sizlere sorayım dedim. 3 gün sonra elimde parçalanmasını istemiyorum aldığım setin. Tek tek alsam belki beceremem diye korkuyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. around deep

around deep Aktif Üye

Merhaba,
    ukalalik gibi olacak fakat o set icerisinden sadece cantayi almak isterdim diye dusunuyorum.

Cunku biktim artik cer cope para vermekten. ''Ucuz etin yahnisi olmaz'' cok dogru bir soz. Gerek sizi tatmin etmesi gerekse av basarisi icin kendini ispatlamis urunlere para vermenizi oneririm.
    Ornegin ucuz diye doner kasik aldim epeyce bir ay sonra donmemeye basliyorlar fakat fiyati 2 kat olan kasiklar 3. senesini yasiyor.

Tavsiyem forumu biraz daha takip edip kendinize daha saglikli urunler secmeniz. Ayrica Sicak Firsatlar bolumunu takip ederseniz forum uyelerinin cok hesapli urunler sattigini goreceksiniz.
    Kim bilir bu setin fiyatina cok daha kaliteli urunler bulabilirsiniz.

Ayrica sahte konusunda da bolgenize gore urunler secmelisiniz. Bunun icin de Horozbina(Bulen Agabey) in sahte konusundaki tecrubelerini okumanizi tavsiye ederim.

Sette orgu misina da gordum :) sanki olmazsa olmazmis gibi :) 10 liralik mono misinalar ne baliklar cekiyor. Tabiiki tercih sizin olacaktir.

Umarim kisa surede sizi spin avinda mutlu edecek bir takima kavusursunuz. Rastgele..

yekadam bunu beğendi.
  4. yekadam

yekadam Aktif Üye

Valla kardeşim bende arkadaşıma katılıyorum o paralara daha güzel bir takım toplanır bence burdaki işi bilen abilerim iz kardeşlerimiz mutlaka güzel kombinasyonlar sunar bide @dere35 nickli arkadaşımız hesaplı bir set satiyor du bide ona bak istersen ikinci el olarak baya guzel bir takımdi oda bu linkini verdiğin makina kamis nasıldır hiç bilmiyorum belki iyidir ama ne duydum ne gördüm bilen biri çıkar mutlaka

5. Umay

Umay Üye

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. İkinci el almayı düşünmüyorum. Sanırım işi bilen birisini bulup, olta satan bir dükkandan tavsiyeyle kamış+makineyi ayrı ayrı almam gerekecek.

6. SERDAR-78

SERDAR-78 Aktif Üye

Merhaba sana tavsiyem,benimde kullandığım

okuna salinaseaspin 2,40 mt ,10-40 gr

shimano catana 4000fc

rasgele...

Umay bunu beğendi.
  7. Umay

Umay Üye

Hep duyduğum markalar, fiyatları da gayet güzel. Teşekkür ederim, notumu aldım :)

SERDAR-78 bunu beğendi.
  8. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

9. transatlantica

transatlantica Yeni Üye

Shimano spin joy serisinin 270 15-40 g lık modelini kullanan var mı? Daha önce hiç spin kamış almadığım için bu konuda tecrübesizim.
    Tatlısuda levrek,kefal gibi baliklarda kullanmayı düşünüyorum. Başlangıç için ideal bir kamış mıdır? Önerilerinizi bekliyorum.

10. zokacı

zokacı Aktif Üye

arkadaşım av mağazasına git oltanı görerek al ordaki arkadaş da sana yardımcı olacaktır böyle hazır şeyleri alıp hayal kırıklığına uğrarsın
    okuma luremania kamış catana 300 makina senin işini fazlasıyla görür

11. Mulgogi

Mulgogi Aktif Üye

Arkadaşlar tavsiye verirken bir sorunuzu atlamışlar ben ona cevap vereyim. Spin takım ile daha doğrusu spin kamış ile kurşunlu dip oltası atamazsınız. Spin stili at çek üzerine kurulmuştur ve kamış hassasiyeti uç noktalarda olmalıdır. Çoğumuzun kullandığı atar aralığı 10-40 ve boy 2,40 - 2,70 olmakla birlikte taktir edersiniz ki bu atarda hassas bir kamış ile kurşun kullanamayız.

Umay bunu beğendi.