Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SPIN TAKIM AKSESUARLARI BİLGİ BANKASI

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

 1. Selahattin

  Selahattin Moderatör Yönetici

  Yaş:
  32
  Kayıt:
  2 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  7.982
  Beğeniler:
  4.431
  Şehir:
  Şişli, İstanbul
  Spinning Aksesuarları  Değerli Balıksevdam Üyeleri,

  Bu konu altında elimden geldiğince okuduğum , gördüğüm ve kullandığım , spin takımlarımızı kullanırken bize yardımcı olan aksesuarları incelemeye çalışacağım. Tabi ki yine sizlerin de değerli yorumlarınızı ve katkılarınızı beklemekteyim. Tek bir kişinin her şeyi bilmesi gibi bir durum olamayacağı için illaki bazı eksiklerimiz olacaktır ve hep beraber bu konuyu en acemimizden en ustamıza kadar hepimiz güzelleştirelim ne dersiniz?


  Spinning Kamışlar İçin Taşıma Kılıfları:

  Kamışlarımızı taşımamızı kolaylaştırmak için üretilmişlerdir. Teleskopik kamışlarımızda sadece bezden bir kılıf yeterli olsa da parçalı olan kamışlarda durum değişir. Denize yürüme mesafesinde yakın olanlarımız için parçalı kamışlarını bez kılıflarda taşımak yeterliyken denizden uzak olanlarımız hatta denize ulaşmak için şehirler arası yolculuk yapması gerekenler biraz daha dikkatli olmak zorundadırlar. Teleskopik kamışlarını bez bir kılıf ve koruma başlığı ile kolayca koruyabilirlerken maalesef parçalı kamışlar için bu durum olanaksızdır. Teleskopik kamışımızın parçaları iç içe geçtiği için tek bir koruyucu başlıkla tüm halkaları koruyabilirken parçalı kamışların halkaları iç içe geçmediğinden dolayı ayrı dururlar ve tek tek de halkaları korumak saçmadır. Bu yüzden parçalı kamışlarımızı çeşitli çantalar ve bazuka dediğimiz sert boru şeklinde aparatlarda taşımamız daha mantıklı olacaktır. Çünkü bineceğimiz otobüslerde ve diğer taşıtlarda ne gibi durumlarla karşılaşacağımız belli değildir. Kamışlarımız bizim için değerlidir onların başlarına bişey gelecek diye ödümüz kopar hatta kırılacaksa balık tarafından kırılsın deriz.. Bu yüzden içimizin en rahat edeceği yok kamışlarımızı çanta ve bazukalarda taşımaktır. Bunların çeşitli türleri de vardır. Çoğuna birden daha fazla kamışımızı aynı anda koyabilme imkanımız da vardır. Bu yüzden de aynı zamanda pratiktirler..
  Aşağıda birkaç örnek model veriyorum:


  3P4Rdbl.jpg
  436.jpg
  22306_dd12th.jpg
  243010_622_41.jpg
  254537_31537_41.jpg
  268494_31537_41.jpg
  1021553_1.jpg
  1168713_1.jpg
  BLACK_HOLE_502_ROD_case__70955.1405374241.1280.1280.jpg
  C438.jpg
  cfrrt.jpg
  fishing-rod-cases.jpg
  Img17.jpg
  NATURE_BOYS_ROD_CASE_SHORT_BLACK__65454.1405373264.480.480.jpg
  Plano-2.jpeg
  Plano-Airliner-Telescoping-Rod-Case.jpg
  Precision-Pak-Cape-Fishing-Rod-Reel-Storage-Case.jpg
  Premium-Rod-and-Reel-Case.gif
  productimage_90.jpg
  rowan_straight_44_inch_spinning_rod_case_1313399_1_og.jpg
  sportube-rod-holder-case-series-2.jpg  Spinning Makineler İçin Taşıma Kılıfları:

  Makinelerimiz bizim gözbebeğimizdir. Düşecek de biryerine bişey olacak diye ödümüz kopar. Babamın şahsen makinelerine bezden kılıflar diktiğine şahidim. Malum ozamanlar bir daiwa çok paraydı maddi manevi değeri yüksekti.. Şimdi ise bize hitap eden çeşitli boylarda makine çantaları ve kılıfları piyasada bulunmaktadır. Bezden olanlar daha çok çiziklere karşı korurlar ama çanta tipi olanlar düşme esnasında bir dereceye kadar darbelere de dayanıklılık sağlarlar. Eğer makinemiz bizim için kıymetliyse bence bir çantayı veya kılıfı hak ediyor. Aşağıda bazı örnek modeller:


  41nqvaCTGCL._SY300_.jpg
  2531-0139-fishing-reel-case-medium-1.jpg
  44001---spinning-reel-pouch.jpg
  3855507.jpg
  1106023891.jpg
  043178030028.jpg
  Abu-Garcla-Baitcasting-font-b-Reel-b-font-font-b-Fishing-b-font-Bag-font-b.jpg
  Fishpond-Stowaway-Reel-Case-Open.jpg
  fishpond-stow-away-reel-case-storage.jpg
  Free-Shipping-5pcs-Fishing-font-b-Reel-b-font-Case-Pouch-Bag-Protective-font-b-Cover.jpg
  funda-carrete-kunnan-11a.jpg
  High-Quality-I-Lure-Soft-Spinning-font-b-Fishing-b-font-font-b-Reel-b-font.jpg
  images (1).jpg
  images.jpg
  neoprene-fly-fishing-reel-case-005.jpg
  PDT-2010-25117_1_ReelCase.jpg
  reel_cover.jpg
  s7_120770_003_01.jpg
  SKBRollingReel.jpg
  Trulinoya-font-b-Fishing-b-font-Spinning-font-b-Reel-b-font-Cover-Spin-font-b.jpg

  Kepçeler , Fish Gripler ve Kakıçlar:

  Spinning kamışlarımızın amacı balığı yormak ve hafif ağırlıkta ki sahtelerimizi en uzağa fırlatmaktır. Bu sebeple onlardan yakalayacağımız koca koca balıkları kaldırmalarını bekleyemeyiz. Kamış dayansa bile bu sefer de misinanın patlaması riski var. O zaman balığı nasıl karaya alacağız? Balığı sudan kesmeden, yani kamışımızı ve misinamızı riske atmadan , almamızı sağlayan bazı aparatlar vardır. Bunlar kullanım alanlarına göre ayrılırlar.

  En yaygın kullanılanlar kepçelerdir. Bunlar çeşit çeşittir. Tahta saplı metal halkalısından , teleskopik uzayabilen saplı plastik halkalısına kadar çeşitleri vardır. Bize en uygun kepçe taşıma kolaylığı sayesinde teleskopik saplı kepçelerdir. Yalnız özellikle spinning için piyasadaki kepçelerin ağ kısımları uygun olmuyor. Ufak çaplı normal ipliklerden yapılmış ağı olanlarından bahsediyorum. Sahtemizin iğneleri bunlara takıldığı zaman maalesef çok zaman alıyor çıkartması , tam bir eziyet gerçekten.. Ustalarımızın da önerdiği geniş çaplı ve misinadan olan ağlardan kullanmakta fayda var. Kepçeleri hemen her yerde kullanabiliriz. Saplarının uzunluk opsiyonu olması sayesinde yüksek kayalıklardan mendireklere ve teknelere kadar kullanım alanları vardır.

  Not: Teleskopik modellerde genellikle plastik bir halkaya sarılıdır kepçe ağı.. Bu tarz kepçelerde özellikle balığı alırken dikkat etmemiz gereken nokta bunların halkalarının sapla olan bağlantıları genelde çok kuvvetli olmayan plastik bir maddeden yapılmıştır. Balığı kepçenin sapını denize paralel tutarak bildiğimiz şekilde kaldırırsak büyük ihtimalle kilo üzeri bir balıksa kepçemizin kırılması muhtemeldir. Bunu çoğumuz bilse de bilmeyenlerimiz olabilirler ve maalesef ilk hatalarında kepçe kırılacağı için hata payı yoktur. Bunun yerine kepçemizi suya dik bir şekilde adeta bakkala uzattığımız sepetimize bağlı olan çamaşır ipini çeker gibi kendimize doğru çekmeliyiz. Tek bir hamlede değil birkaç hamlede çekmeliyiz kepçemizi. Bazı kepçe modelleri:

  17.jpg


  Bu tarz ağ gözü dar olanlar bize zorluk çıkaracaktır.. Ancak dikkat ettiyseniz sapı teleskopiktir..:)


  brodin_pro_madison_lg.jpg
  fishingnet.jpg
  -font-b-Hand-b-font-font-b-Net-b-font-Triangular-Folding-font-b-Fishing.jpg
  images.jpg
  net.gif
  silueta-de-la-red-de-pesca-5805624.jpg  Kakıçlar ise kepçenin yeterli olmadığı çok büyük balıklarda kullanılırlar veya kepçeye girmeye gönülsüz olacak , kepçeyi gördüğü an fişekleme yapıp misinamızı koparabilecek balıklarda da kullanabiliriz. Ucu kanca şeklindedir ve balığın herhangi bir bölgesine saplama yöntemiyle balık karaya veya tekneye alınır. Kakıçların da eski tip tahta saplıları olduğu gibi yeni çıkmış teleskopik hafif metalden üretilmiş modelleri de vardır. Teleskopik modelleri yukarıda belirttiğm gibi dikkatli kullanmakta fayda vardır umulmadık bir kaza yaşamamak açısından.

  1_1530.jpg
  32891.jpg
  20121016165733_0021739.jpg
  aglar11.jpg
  dam_8200.jpg
  kakic_zipkin.jpg
  kakıç-nedir-kakıç-ne-demek.png


  Fishing Grip (Balık Tutucu) ise tam da spinning avcısının ihtiyacı olan bir alettir. Tek dezavantajı sapı kısa olduğu için yüksek kayalıklardan avlanıyorsak yani elimiz suya değemeyecek kadar yüksekteysek işimize yaramamalarıdır. Ancak diğer şartlarda çeşitli avantajları vardır. Öncelikle balığın dudağından kavrayacağımız için sahtemizi ağzından çıkartmak çok kolay olacaktır, dişli balıklarda bu çok önemli bir özelliktir. Elimizi riske atmadan hatta balığa elimizi bile sürmeden avlanmaya devam edebiliriz. Böylece hem elimiz temiz ve sağlam kalır hem de eğer salacaksak balığa minimum derecede etkimiz olur yani balık zedelenmez çok fazla. Ayrıca taşıma konusunda da rakipsizdir , belimize bile anahtarlık gibi takıp avlağa gidebilme şansımız vardır. Bu aletlerin çeşitli şekillerde yapılmış olanları vardır. İçinde normal veya dijital terazi olanları bizi ekstradan yanımızda terazi taşımak zorunluluğundan kurtarır. Bazılarında metre bile vardır. Balığa hiç el sürmeden bile ölçme imkanı verirler bize.. Özellikle yakala-bırak avı için terazi ve metre , fotoğraf makinesi kadar önemlidir.
  Bazı modeller:

  30RedFishGrip.jpg
  7631_450.jpg
  507171051_265.jpg
  Available-K-YEJIN-Free-shipping-32cm-Fishing-font-b-lip-b-font-font-b-grip-b.jpg
  BOILING-Foldable-Aluminium-Fish-Lip-Gripper-Gripper-Grip-Fishing-Boat-Gear.jpg
  Digital_Fish_Gripper.jpg
  fish-grip-iron-claw-sure-gripper-xl-z-611-61106.jpg
  images (1).jpg
  ff.jpg
  g.jpg
  Bu modelde balığın ağzından tutup hiç elimizi sürmeden uzunluğunu ölçebiliriz..

  Freely-1Pcs-kASE-15kg-Spring-Scale-Ruler-Lipper-Gripper-Lip-Grip-Fish-Grip.jpg
  Eldivenler:

  Özellikle bu soğuk kış günlerinde atçek avcılığı gerçekten zor iştir. Çatlayan eller tuzlusuyla temas ettikçe bize acı verecektir. Soğuktan üşüyen ve uyuşan parmaklarımız ile devamlı atıp çekmek adeta işkencedir. Bu yüzden balıkçılar için çeşitli modelde eldivenler üretilmiştir. Neopren su geçirmez olanlar dalgıçların kullandığı tiptekilerin biraz daha bizlere göre değiştirilmiş olanlarıdır. Nefes alan kumaşlardan üretilenleri de vardır. Bunlar içten dışa doğru terlemeyi iletirlerken, dıştan içe suyun geçişini engellerler. Ve naylon tipteki kumaşlardan üretilenler de vardır. Bazıları başparmak, işaret parmak, ve orta parmağı yarım kesik şekildedir. Böylece kamışı ve misinayı kullanırken bize kolaylık sağlarlar. Bazılarının ise tüm parmakları yarım kesiktir bunlar da genelde yazın veya kuru bir havada kışın kullanılabilirler. Bazılarının ise tüm parmakları tamdır ancak orta kısımda üst üste denk gelen bir kesik vardır ve bu kesikten istenilen durumlarda parmak çıkartılıp işinizi görür ve tekrar parmağı içeri alabilirsiniz. Bazılarının bileklik kısmında manyetik mıknatıslar bulunur. Bu mıknatıslar sahteyi elinize alırken savrulması durumunda iğneleri kendisine çekerek elinize takılmasını ve eldiveninizin hasar görmesini engellerler. Ayrıca bileklik kısımları bileği sıkıca kavrayarak bize atış esnasında ekstra destek verirler bu sayede uzun süreli atçek avlarında bilek ağrılarımız çok daha az olur..Ayrıca işaret parmağımıza bir yara bandı takarak da zamanla oluşacak tahrişi önleyebiliriz.

  Aşağıda bazı modeller sunuyorum:

  0000077_light_uv_protection_fishing_gloves.jpeg
  100-0410gear_gloves.jpg
  2014-New-arrival-1Pair-black-winter-fly-carp-font-b-feeder-b-font-spinning-fishing-gloves.jpg
  425323756_758.jpg
  568082732_415.jpg
  hhh.jpg
  picsimmssungloves1.jpg
  Sun-Glove-300x200.jpg

  Bu eldiven ısıtmalıdır. Pille çalışır ve elleri aynı elektrikli battaniyedeki gibi istendiği taktirde ısıtır..

  Savior-Riding-Cycling-Heated-Glove-5-Finger-and-Back-Hot-Heating-Sport-Support-S04-.jpg
  g.jpg

  Bu eldivende de bluetooth kulaklığınızdan gelen çağrılara cevap verebilmeniz için gereken donanım mevcut.. Ayrıca dokunmatik telefona duyarlı parmak uçları var..


  sku_277378_1.jpg
  Sahte Balıklarımız İçin Taşıma Çantaları:

  Gelelim en zevkli kısma.. Bir iki derken onlarca sahte sahibi olmuş dostlarımızın en çok ihtiyaç duydukları aksesuardır kendileri.. Sahteleri seri bir şekilde değiştirip, yerine yerleştirmek ve kullanmak hepimizin hayalidir. İnanın çok çeşitli onlarca model var sırt çantası şeklinde ama aynı zamanda ön tarafınıza da takabileceğiniz modeller, hem bel hem sırt çantasına dönüşebilenler, bel çantası şeklindekiler ve normal el çantası şeklinde ama aynı zamanda bele de asılabilen modelleri vardır. Bunlarda kullanılan materyaller çeşitlilik gösterse de asıl amaç kullanım kolaylığı ve su geçirmezliktir.. Hepimizin en çok arzu ettiği en ufak ama en fazla kapasiteli çantalardır.. Bunların içlerinde genellikle minik pvc borulardan bölmeler bulunur. Bazıları ise normal organizer kutularla da desteklenmiştir, hem takım çantası olarak kullanabilir hem de sahtelerinizi koyabilirsiniz..

  Bazı modeller:

  Tackle-Bag.jpg
  STRIPER_Lure_P_4ccc8cb7139b2__86189.1408946715.1280.1280.jpg
  Shimano-Lure-Bag-Double.jpg
  shimano_blackmoon_backpack.jpg
  shimano_baltica_370_tackle_lure_accessory_bag_1048_1257933736_L.jpg
  Shimano Sephia Egi bag thumbnail.jpg
  SEA-FORCE-G-CORE-FISHING-TACKLE-BAG-LURE-BAG-TACKLE-CARRYALL-2-X-FREE-BOXES-370824086268.jpg
  savagegear-roadrunner-gear-lure-hrf-lrf-bag-371-p.jpg
  MVC-059F.JPG
  lure-hang-bag-open.jpg
  lure-accessory-bag-l.jpg
  Lure_Boxes.jpg
  Jig-And-Lure-Bag-M.jpg
  IMG_4861-650x433.jpg
  images.jpg
  images (2).jpg
  images (1).jpg
  Hot-13pcs-Set-with-bag-Fishing-Lure-Laser-Spinner-Metal-Lure-box-Lure-Kit-Fishing-Baits.jpg
  Hot-1PCS-ABU-GARCIA-Waist-Tackle-Bag-pockets-Fishing-Tackle-Bags-Fishing-Bag-fly-lure-Waterproof.jpg
  Free-shipping-fishing-lures-bags-18cm-8cm-22cm-fishing-tackle-boxes-Lures-bag-Lead-jig-bag.jpg
  dsrtwp1_bum_bag_main.jpg
  Double-shoulder-back-multifunctional-font-b-bags-b-font-lure-box-font-b-fishing-b-font.jpg
  Dam-Steelpower-Red-Kunstkoeder-Tasche.jpg
  CLC-wild-river-tackle-bags.jpg
  butterfly_medium_adi2.jpg
  black_cat_81-8521005_carryall_3.jpg
  aquaskinz-small-tall-lure-bag-3-700x700.jpg
  ACP029--lure-bag.jpg
  668400121_955.jpg
  299220247_483.jpg
  10311057.jpg
  4674-10_web.jpg
  2531-0144.jpg
  (R)D64485.jpg
  (R)D64485.jpg
  $T2eC16hHJHUFFf0,ZCL0BR1pEgrVlQ~~60_35.JPG
  Daiwanın bu çantasında gözüm kaldı benim favorim bu ucuza bulabilirsem mutlaka edineceğim:)
  15800-030_2.jpg


  Av Esnasında Giyeceğimiz Elbiseler ve Ayakkabılar:

  İncelediğim kadarıyla en mantıklı iş waders denilen göğüs hizasında tulumlardan edinmek. Bunların çeşitli modelleri bulunmakta. Neoprenden üretilenleri kış için iyi olsa da yazın da denizin içinde avlanmayı sevenlerimiz için biraz sıkıcı ve terletici olabilir. Bir abimin tavsiyesi üzerine içten dışa doğru nefes alabilen fakat dıştan içe su geçirmeyen olanlarından almayı düşünüyorum. Aynı zamanda bunlar çoraplı veya çorapsız da olabiliyor. Çorapları genellikle neopren dalgıç çoraplarından oluyor. Bazıları da hem çoraplı hem de altında çizmesiyle beraber oluyor.. Ön taraflarında işe yarayacak bir cep de bulunuyor. Bunlar askılı modeller oluyor genellikle.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]
  [​IMG]
  Tulumlar ve pantolon şeklinde olan elbiseler de var. Hepsi de su geçirmezler.
  Çeşitli botlar ve çizmeler de piyasada bulunuyor. Hepsi de su geçirmez. Bence waders kullanmayı düşünmeyenler kasık çizmelerini de tercih edebilirler. Diz hizasında kadar bir koruma sağlıyor belli bir mesafeye kadar denize girilip avlanılabilir bu kasık çizmeleriyle.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bazı bot çeşitleri: Bunların normal botlardan farkı kesinlikle su geçirmemeleridir. Yani bağcıklarını bağlayıp giydiniz anda ayak bileğinizin üstüne kadar kesinlikle su geçirmezler. Tabi tam bir koruma için üstüne de su geçirmez bir pantolon giymek lazımdır.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Terlikler:
  [​IMG]

  Tabi ki daha çok çeşitli av esnasında giyilen elbiseler bulunmaktadır. Yelekler ve montlar da önemlidir. Tercihe göre kullanılabilir. Sahte çantasından hoşlanmayanlar sahte balıkları koymak için bölmeli cepleri olan yeleklerden de tercih edebilirler. Montların ise pek bir ekstrası yoktur bence yapıldığı malzeme dışında tabiî ki..

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bere takmak kışın bir zorunluluk ayrıca balıkçının da sembolüdür. Ayrıca yeni çıkan rüzgardan ve soğuktan yüzü ve ağzı koruyan maske şeklinde olanlardan da var. Güneşli günlerde ise şapkamızı eksik etmeyiz zaten genelde:


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  Bu da rock’n roll şekli :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  Bu da bayanlara 
  [​IMG]
  Bu da güneşli havalarda dikkat çekici 


  Polarize güneş gözlükleri olmazsa olmazlardandır. Güneşin sudan yansıyan ışınlarını emer ve bize denizin bambaşka bir yüzünü gösterir.Bu sayede denizin altını daha net ve berrak görebiliriz. Ayrıca avlandığımız esnada sahtemizin peşinde hareket olup olmadığını çok net gördüğümüzden bize unutulmaz anlar yaşatacaktır. Gözlerimizi yaz kış rahatlatır bu gözlükler ve av konforumuzu çok artırırlar:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Rayban şekli 


  [​IMG]

  Polarize camın görüntü farkı..

  [​IMG]
  Polarize camın işlevi.


  Çeşitli Yardımcı Aletler:

  Penseler:

  Çeşitli penseler işimize yararlar. En mantıklısı hem halkaları açmamıza yarayacak, hem balığın ağzından iğneyi çıkaracak, hem de gerektiği yerde sıkma ve kesme işlerimizi görecek tek bir pense almak. Tabi bunlar kalite kalite oluyor. Üretildiği metalin paslanmaz türden olması önemli. Ayrıca pensemizin ucunun olabildiğince uzun olması çok iyi olur böylece gırtlağa kadar inmiş iğneleri de çıkartırken fazla zorlanmayız. Bu saydıklarımı tek tek yapan aletler mevcut piyasada malum ekonomik nedenlerle uygulanan bir strateji. Bunlara da bir göz atalım:

  [​IMG]

  [​IMG]
  Halka çıkarıcı özellikte olanlara bir örnek

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Bunda çakının da olması büyük avantaj

  [​IMG]

  İp misina kesiciler:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Misina kesici:

  [​IMG]

  Tırnak makası da işimizi gayet güzel görecektir:
  [​IMG]

  Livar , pinter,kıtka ve diğer balığı alıkoyucu aparatlar:

  Balığımızı canlı tutmamıza yararlar. Eğer nefisimize hakim bir avcıysak çok fazla gerek yoktur zaten belli bir limitten sonra avı sonlandırırız. Ancak mesela balık bolsa ve limitlere de önem veriyorsak ama balık tutmaktan da vazgeçemiyorsak balıkların canlı bir şekilde beklemesinde fayda vardır. Limiti aştıkça ufak boydakileri salarak avımıza gönül rahatlığıyla devam edebiliriz. Veya mesela turna gibi adet limiti olan bir balıkla uğraşıyorsak tuttuklarımızı biriktirip toplu halde bir resim çekilip daha sonradan da balıkları güvenli bir şekilde salabiliriz bu sayede. Turna için aslında galsamalarından geçirelecek bir çamaşır ipi bile yeterlidir. Kıtka gibi klipsi fırdöndülü aparatlar da işe yararlar.

  [​IMG]
  Tel Livar
  [​IMG]
  Pinter
  [​IMG]
  Kıtka

  Ayrıca fotoğraf makinelerimiz için su geçirmez bir kılıf , ellerimizi silmek için mutlaka bir el bezi ( tatlısu ile ıslatılmış olmalı ki denizin tuzu ellerimizi rahatsız etmesin)ve gece avlarımız için de bir kafa lambası bulundurmakta fayda vardır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Kafa Lambası

  [​IMG]

  El bezi


  Değerli Üyeler ,

  Bildiğiniz gibi aksesuarlarımızın bazıları gerçekten vazgeçilmezlerimizdir ve kullanılması mecburidir. Bazıları ise zevkimize hitab ederler. Bu hobiyi zevk için yapıyoruz ve alışverişi maddi durumumuzu zorlayacak kadar abartmadığımız sürece kendimizi şımartmanın en iyi yolu gidip ufak bir aksesuar alıp heyecanımızı tazelemektir kanımca.

  Aklıma gelenleri belirtmeye ve resimleriyle vermeye çalıştım. Umarım beğenirsiniz ve okurken iyi vakit geçirirsiniz. Ayrıca eklemek istedikleriniz veya yanlış bulduklarınız var ise konuya her türlü katkıda bulunabilirsiniz.

  Saygılarımla

  Selahattin
   

  Ekli Dosyalar:

  Son düzenleme: 9 Aralık 2014
  Lovless, drberktas, Phorkys ve 13 kişi daha bunu beğendi.
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. agartan

  agartan Moderatör Yönetici

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.761
  Beğeniler:
  6.699
  Şehir:
  İstanbul
  Çok iyi bir çalışma olmuş Selahattin.
   
 4. özcan bolat

  özcan bolat Daimi Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  2 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.024
  Beğeniler:
  67
  Şehir:
  istanbul/ümr
  harika harika şahane :)
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Ocak 2011
 5. Tolga

  Tolga Aktif Üye

  Yaş:
  40
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  711
  Beğeniler:
  40
  Şehir:
  ISTANBUL
  Eline sağlık Selahattin. Oldukça kapsamlı ve anlaşılabilir bir çalışma yapmışsın.
   
  mechul09 bunu beğendi.
 6. şileli

  şileli Aktif Üye

  Yaş:
  53
  Kayıt:
  2 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  458
  Beğeniler:
  1
  Şehir:
  İzmir
  Allah cezanı verecek Selahattin, eksikleri hatırlatmanın sırasımıydı. İşin yoksa hafta sonu İstoç'un yolunu tut!! Eline sağlık :)
   
 7. BİROL

  BİROL Daimi Üye

  Yaş:
  48
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  4.156
  Beğeniler:
  47
  Şehir:
  İSTANBUL
  Süper bir çalışma ,eline sağlık Selehattin.
   
 8. Aybata74

  Aybata74 Aktif Üye

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  743
  Beğeniler:
  17
  Şehir:
  İstanbul
  Selahattin vakit ayırarak özenle hazırladığın bu çalışma için teşekkürü hakkediyorsun kardeşim, emeğine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş...

  Bu ara aklımda olan 2 şeyin tam resimlerini koymuşsun, pirelendirdin yine beni :D:D
   
 9. Selahattin

  Selahattin Moderatör Yönetici

  Yaş:
  32
  Kayıt:
  2 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  7.982
  Beğeniler:
  4.431
  Şehir:
  Şişli, İstanbul

  Beğenmene sevindim abi çok teşekkür ederim:)


  Teşekkürler beğenmenize sevindim:)

  Teşekkür ederim abi. Elimden geldiğince detaylara dikkat etmeye çalıştım ancak illaki vardır bir eksiğimiz:)

  Sağolasın abi beğenmene sevindim:) Bizim de bir bu zevkimiz var arada kendimize bir güzellik yapmamız şart:)

  Beğenmene sevindim abi teşekkür ederim:)

  Abi beğenmen beni çok mutlu etti. Aslında benim bu resimlerin hepsi aklımda olanlar bir de bendeki pireleri saymaya çalış :) Hallederiz artık sıkıntı yok :D Mecbur yapılacak bir İstoç anlaşıldı:)
   
 10. Hamdi

  Hamdi Admin Site Admin

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  29 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.557
  Beğeniler:
  9.496
  Şehir:
  İstanbul
  Harika bir konu olmuş Selahattin, emeğine sağlık. Ne kadar çok uğraştığını biliyorum bu konuları hazırlamak için.
  Teşekkür ederiz...
   
 11. Selahattin

  Selahattin Moderatör Yönetici

  Yaş:
  32
  Kayıt:
  2 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  7.982
  Beğeniler:
  4.431
  Şehir:
  Şişli, İstanbul

  Rica ederim abicim yararlı olabiliyorsak ne mutlu:)