Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin takım alacağım seçimim Hakkında Yardımınıza ihtiyacım var

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında forkill96 tarafından paylaşıldı.

1. forkill96

forkill96 Aktif Üye

Herkese hayırlı günler diliyorum abilerim, bu yaz antalya da basit bir spin takım ıle uzun uğraşlar sonucu sokar balığı tuttum ve o günden beri o heyecan o heves içimde kaldı.Sevdama istanbuldan daha prof bir takım ile devam etmek ister,bilgi tecrübe önerilerinizi merakla takip etmekteyim.

Shimano catana 240 -10 30 atarlı kamış almayı düşünüyorum
    yine shimano catana 2+11bb makına almak istiyorum
    hedef avım ağırlıklı levrek ve lüfer balığıdır.

Bütcem 300tl olup duruma göre arttırabilirim herkese çok teşekkür ederim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Güzel seçim..
    Güle güle kullan şimdiden..
    Çok fazla açılmana gerek yok kardeşim..

4. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Bence bu kamışı levrek için alma..ben 2,70 10-30 gr lığını aldım.. dün 3,200 Kg . lık levrek çekmek eziyet oldu... çok aşırı esnek olduğundan ispendek bile yakalasan kilolarca bir paşa sanırsın... İllada alıcamdersen ben bir kere kullandığım sıfır gibi bu kamışı 80 Tl ye satıyorum (satamazsam kaşık ta kullanmak üzere saklarım...) Ama levrek için çok güçsüz kalır...kırılmaz ama çekişe de yardımı minimum oluyor...

5. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

şöyle 14-40 20-50 30-60 vb. kullan derim

6. forkill96

forkill96 Aktif Üye

teşekkür ediyorum abi birde nexave var aralarında fiyat farkı yok fakat görünüş olarak catana çok hoşuma gitti birde sabah gece levrek lufer ıcın 4 5 tane sağlam rapala ile güzel bir ip alsam tamamlanır herhalde herkes ip öneriyor bende ip almayı düşünüyorum

7. forkill96

forkill96 Aktif Üye

teşekkür ederim abi bende ucu çok yumusak kamışları sevmiyorum o zaman önce alacağım rapalalara bir bakayım ona göre kamışın aksıyonunu atarını seçeyim

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

2.40 10 - 30 atarlı kamışla 6 kg lık paşa çektim hiçte sorun yaşamadım üstelik örgü kullanmıştım. Bence kamışın ve makine seçimin başlangıç için ideal lakin ileride su üstü sahteler de kullanmak isteyeceğini düşünürsek daha devirli bir makine seçmen daha iyi olur. Sonuçta bu takım bir süre sonra sana yetmeyecek ve daha iyi ekipmanlar isteyeceksin, lakin su üstü sahtelerde bu kamış ve üzerine ekleyeceğin shimano sahara 3000 fd ile çok daha iyi etmiş olur ileride su üstü sahteler ile çalışmak için ayrı bir kamış makine alma masrafından kurtulursun. Ayrıca yüksek devri lüfer avlarında oldukça işine yarayacaktır malum lüfer balığı çoğu zaman kaçar sever.

9. forkill96

forkill96 Aktif Üye

teşekkurler Uluç abi o kadar güzel yazmışsın ki soru sorma fırsatı bile bırakmamışsın abi çok özür diliyerek birşey söylemek istiyorum acaba bu özellıkler veya daha ıyı ozellıklerde değişik renklerde makına var mı mesela catana gibi

10. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Bir sürü renkte ve değişik özellikte makine var tabii ki ama asıl soru senin şu anda neye ihtiyacın var ve bunu en uygun bütçe ile nasıl hallederiz? Örgü misina bir süre sonra mutlaka kullanacaksın ve kullanacağın ekipmanın örgü misina kullanımına uygun olması gerekir. Sahara ve catana ikilisi seni bu sorulardan da kurtarır. Bu takımla örgü kullanabilir miyim demez direk sarar ve atarsın. Bu arada su üstü ve gagasız sahteleri en güzel örgü misina ile çalıştırırsın. Makinelerin renklerine takılma pek. Sonuçta bu takım senin spin ile çalışmaya alışma takımın olacak.

11. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

240 kamış alacaksan savagear bushwacker tavsiye ederim. Catana da olur ama nexave daha iyi olur.

Örgü için başlarda ucuz kaliteli birşey olarak 120 metrelik savagear örgü alabilirsin. Sahtelerde de cok secim var ama mutlaka 13-15 cmlik bir max rap ve de 14 cm rapture magneto minnow bulundur derim.