Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

SPIN TAKIM BİLGİ BANKASI (SPİNNİNG AVCILIĞI )

eyuphan61

Yeni Üye
Adı
Eyüphan Y.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba , teleskobik kamış yerine parçalı kamış alman daha iyi olur tabi taşıma sıkıntın yoksa ,okuma da shimano da başlangıç için işini görür , alarisi kullananlar çok memnun makinadan , fx te shimanoun giriş seviyesi , başlangıç için yeterli seçtiğin ürünler. (parçalı kamış düşünürsen bunu tavsiye ederim bende bunu kendime aldım sert ve güzel bir kamış https://www.balkanlarav.com.tr/urun/bauer-spinava-270-cm-10-40-gr-spin-olta-kamisi)
Taşıma problemimden dolayı parçalı bir modele yanaşmadım açıkçası. Başlangıç seviyesi için ne gibi bir fark hissederim teleskopik ile parçalı arasında ona göre değerlendirebilirim ? İlave olarak Captain Ferrari 3000 nasıl olur ? :)

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Taşıma problemimden dolayı parçalı bir modele yanaşmadım açıkçası. Başlangıç seviyesi için ne gibi bir fark hissederim teleskopik ile parçalı arasında ona göre değerlendirebilirim ? İlave olarak Captain Ferrari 3000 nasıl olur ? :)
Bende şu ana kadar hep teleskobik spin kamışı kullandım taşıma sıkınıtısından dolayı , teleskobik kamışın taşıma kolaylığı dışında parçalıya göre hiç bir avantajı yok , atış erimi sağlamlık aksiyon vermede hep zayıf kalıyor.

eyuphan61

Yeni Üye
Adı
Eyüphan Y.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bende şu ana kadar hep teleskobik spin kamışı kullandım taşıma sıkınıtısından dolayı , teleskobik kamışın taşıma kolaylığı dışında parçalıya göre hiç bir avantajı yok , atış erimi sağlamlık aksiyon vermede hep zayıf kalıyor.
Teşekkür ederim hocam dikkate alacağım

AcemiKaptan

Yeni Üye
Adı
murat
slm ben almanyadan katiliyorum kendimce bir marka sectim
almak istedigim olta makinasi Penn spinfisher VI 4500 ben hem kiyidan hemde tekneden balik avlamak istiyorum
avlama yerim yalova civarlari bana bu makineye uygun olta lazim yanlis takim kurmak istemiyorum, kisa olmasi teknede sanki rahatlik verir gibi
ayni marka olmasi iyi gibi gelidi bana
tavsiyeleriniz icin simdiden tesekurler

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
slm ben almanyadan katiliyorum kendimce bir marka sectim
almak istedigim olta makinasi Penn spinfisher VI 4500 ben hem kiyidan hemde tekneden balik avlamak istiyorum
avlama yerim yalova civarlari bana bu makineye uygun olta lazim yanlis takim kurmak istemiyorum, kisa olmasi teknede sanki rahatlik verir gibi
ayni marka olmasi iyi gibi gelidi bana
tavsiyeleriniz icin simdiden tesekurler
Ali bey Makinanız tekne kullanımı ve mera gereksinimi için uygun. Yanılgıya düşüp aynı markanın 15-30 lb trol - 30-50 lb drift kamışlarını almayın. Sizin meralarınız ve av disiplininize uygun değildir. Trol avı yapacaksanız maksimum 15 lb kamışları tairubber veya jig avı içinse maxsimum 160 gr a kadar modelleri tercih edin. Eğer sabit yemli avlar yapacaksanız linkteki modeller gibi maximum 150 gr modelleri tercih edin. Albastar Golden Boat 3249 Tekne Olta Kamışı Tekne Olta Kamışları Albastar . Yemli ve hafif takımlarla slow jig için bütçeniz uygunsa 190cm veya altı kaliteli light spin kamışlarda kullanabilirsiniz.. 5-20 gr CW aralığı teknede 30 ton karbon için 25 -100 veya 36 ton karbon için 30-120 atar aralığına tekabül edecektir..

AcemiKaptan

Yeni Üye
Adı
murat
Ali bey Makinanız tekne kullanımı ve mera gereksinimi için uygun. Yanılgıya düşüp aynı markanın 15-30 lb trol - 30-50 lb drift kamışlarını almayın. Sizin meralarınız ve av disiplininize uygun değildir. Trol avı yapacaksanız maksimum 15 lb kamışları tairubber veya jig avı içinse maxsimum 160 gr a kadar modelleri tercih edin. Eğer sabit yemli avlar yapacaksanız linkteki modeller gibi maximum 150 gr modelleri tercih edin. Albastar Golden Boat 3249 Tekne Olta Kamışı Tekne Olta Kamışları Albastar . Yemli ve hafif takımlarla slow jig için bütçeniz uygunsa 190cm veya altı kaliteli light spin kamışlarda kullanabilirsiniz.. 5-20 gr CW aralığı teknede 30 ton karbon için 25 -100 veya 36 ton karbon için 30-120 atar aralığına tekabül edecektir..
Benim benim gayem aslinda Spinn
Bu yonde bir kamis onerebilirmisiniz, mumkünse link atip, bu sayede bende inceleyebilirim

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Murat bey Makinanız tekne kullanımına ne denli uygun olsa da 355 gr ağırlığı-102cm sarım hızı- ince İp kullanımına uygun olmayan derin kafa ve line roller yapısı ile shore spin kamışlarla ve ince takımlarla kullanıma malesef çok uygun değil.. Siz de muhtemelen çoğunluğun yaptığı gibi standart 14-42 veya 15-45 atarlı bir spin kamışı 700-1000 tl aralığında alıp kullanabilirsiniz ki bu tercihte seçenekleriniz oldukça fazla . Ya da özellikle tekneden spin yapmak için üretilmiş ve daha yüksek bütçe gerektiren bir modeli tercih edebilirsiniz .. Dikkat etmeniz gereken husus tekne kullanımına uygun ve pratik olması sebebiyle kısa ancak yeterli mücadele direncine haiz kamışları tercih etmeniz. Bence uygun olduğunu düşündüğüm modelleri özelden paylaştım.

Son düzenleme: