Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin takım seçimi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Can_Ordu tarafından paylaşıldı.

1. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Abilerim üstatlarım selamlar hepinize. Son zmanlarda bir spin takım kurmak istiyorum. Bir aydır araştırıyorum nedir ne değildir diye. Hiç araştırmadan catana 4000 alacaktım birde cormoran bullfighter kamış hafif atarlı. Sonra araştırmaya karar verdim.

Kafamda 2 makine 3 kamış var.

Makinelerden biri: 103TL 270gram
    SHIMANO Catana 3000 SFB 2XSSS+1 BB, Spin(At/Çek) Makine (40'lık ve altı) | SpotBalik.com.tr

Diğeri: 202TL 265 gram
    SHIMANO Exage 3000 SFC 4xSSS+1 BB, Spin(At/Çek) Makine (40'lık ve altı) | SpotBalik.com.tr

KAmışlar ise; OKUMA SeaSpin 2.40 10-30 atarlı, OKUMA Vsystem 2.40, CATANA CX 2.40-10-30 atarlı.

Şİmdi kafamda deli sorularla bu 5 malzemeden bir kombin yaratmak istiyorum. Bütçe maksimum 300 civarı.

Eğer tam takım CATANA kurarsam 214TL oluyor. Okuma salina seaspin + exage3000 sfc alırsamda 300TL gibi oluyor.

Exage'nin catanadan 2 bilye ve bir kaç teknoloji farkı var. Bu farklar 100TL farka değer mi bunu sormak istiyorum.

Her bir malzeme kendi içinde çok performanslı diye düşünüyorum. İşin içinden çıkamadım.

Gönlümde seaspin+exage var ne dersiniz?

Saygılar, sevgiler.

HEDEF: LEvrek, Ordu'da.

Şimdi kullandığım olta ise; albastar kk50 (yemlide kullandığım makine) ve Cormoran Sportline 2.70m 20-60 atarlı spin kamış. sufix elite 0.28 misina.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Allan poe

Allan poe Yeni Üye

Baslangic için exage+v system derim.
    Seaspin veya cormoran fazla esnek kacar.

4. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

exage candır Can kardeş yağ gibi akar gider ip misina kullanımıda kolay olur ben kamış olarak shimano scimitar 2 parçalı 2.70 15-50 atarlı kullanıyorum taşlık alanda biraz sıkıntılı taşıması da öyle ama sağlamlığı güzel

5. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Evet haklısnız salinaya göre V system daha mantıklı çantası da yanında hediye gibi oluyor. Ben v systemde fuji halka yok sanıyordum onunkiler de fujiymiş. Kimi yorumlar catana kamışın v systemden daha iyi olduğu yönünde o konuda ne dersiniz?

6. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Bende bir çok spinci de gördüm ondan exage düşünüyorum. Zaten makineyi alınca ben de ip saracağım. Scimitar kamış güzel bir kamış ancak bütçemin üzerinde kalıyor. 100-120tl ayırdım kamış için. Teşekkür ederim.

7. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

Bencede Exage ve V-System çok güzel bir kombinasyon. Senin işini çok rahat görür.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Avlanacağın yer deniz seviyesindeyse kamış boyu yeterli gelir ama az da olsa yüksekten avlanacaksan kamışı 2,70 cm yapmanı önerebilirim

9. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Teşekkür ederim.

Genelde deniz seviyesinden atıyorum. Şuan kullandığım kamış 2.70 ve ağır.

Eğer yüksek yere çıkmam gerekirse onu kullanırım diye düşündüm. Boyum da kısa, yani 172cm 2.70lik bu kamış beni yoruyor hele WTD yapmayı denedim omuz eklemim ağrıyor üst üste 10defa anca yapıyorum. Bu kamışın ağırlığından ve atarının yüksekliğinden de kaynaklanıyor.

Ben diyorum ki elimde bir az atarlı orta boy, bir de ağır atarlı uzun boy olsun.

Yanlış mı düşünüyorum acaba ikisi de aynı boy mu olsun?

Bu sefer alacağım vsystem de 200gram olacak şimdiki kamışım da 275 gram, -75 gram için 130TL vermek istemiyorum açıkcası.

10. zokacı

zokacı Aktif Üye

exace 3000 lik güzel catana alıcaksan 4000 lik al kamış okumanın v sisytemi ve luremaniası bende mevcut hangisi dersen v siystemi 1 defa kullandım luremaniayı sürekli kullanıyorum sahteyi atışı ve mesafesi daha iyi 3metre vardı 2.40 olanını aldım oda gayet kullanışlı 3 metrelik bagaja girmediğinden uzak yolculuklarda kısayı yanıma alıyorum luremania m 15/45 veya luremania mh 12/45 tek geçerim aldığım mağaza sahibi arkadaşım tavsiyemle denedi başka kamış kullanmıyor özellikle 3 metre olan hafif sahteleri mükemmel atıyor

11. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

Ron Thompson Tyran 240 cm işini görürmü 10 kg kaldırma gücü var

diamond bunu beğendi.