Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin Takım Tavsiyeleriniz

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında ainos tarafından paylaşıldı.

1. ainos

ainos Aktif Üye

Arkadaşlar yeni bir spin takım oluşturacağım.
    Aşağıdaki kamış ve makinayı düşünüyorum, fikirlerinizi söyermisiniz?
    Makina için örgü misina tavsiyesinde bulunursanız sevinirim.
    Ayrıca makinayı yemlide de kulanmayı düşünüyorum.
    Ya da bunu makinayı yemli için kulanıp aynı makinanın 2500 olanını mı alsam ne dersiniz?

Kullanacağım yer Enez sahil, kumluk bir mera, levrekler çok kıyıda geziyor :D

http://www.balikavmarketi.com/SHIMANO-FORCEMASTER-AX-SPININNG-270-MT-1030-GR-pid-936.html

http://www.balikmarketim.com/?urun-39242-SHIMANO-EXAGE-4000-FC-4-1-BB.html

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ycan

ycan Üye

Selam , gösterdiğiniz makine kamış kaliteli malzemeler, ama bence tek kusur ağırlıkları, toplamda 570 gram gibi bir ağırlık yapıyor, uzun süre at-çekte bence yorucu olucaktır, daha hafif bir makine 300 gram altı olsa daha iyi olur kanımca, kamış boyunu kısaltırsanız daha hafif kamış seçenekleri olucaktır, ne kadar hafif takım olursa sizin için uzun saatler at-çek yapmak daha iyi olucaktır bence, saygılar.

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

Okumanın spin kamışı vardı,geçenlerde görmüştüm Cengiz balıkçılıkta.
    KEndileri ile temasa geç,sahibi ve bizimle ilgilenen Alper'e sor bakalım ismi neydi modelin.Ben ok beğendim modeli, kuş gibide hafifti.Makina da okumanı flame30 yada 40 kafasını yada alternatif okuma makinalar ile iyi bir ikiliyi oluşturabilirsin.Hem daha ekonomik olur.
    Bu seçtiğin sette iyi ama ağır takım olmuş.
    http://www.hedefbalik.com/urun_detay.asp?pid=14471
    Mesela bende linktekinin 240M (yani 10-30 gr) olanı var ve sadece 170 gr.
    senin seçtiğin kamış 40 gr daha ağır mesela..
    Makina ise asıl ağırlığı tutuyor. Ama hem yemlide hem atçekte kullanacağım dersen 40 kafa uygundur.
    daha küçüğünü yemlide kullanamazsın...

5. orca

orca Üye

OKUMA SALINA SEASPIN

OKUMA V-SYSTEM

OKUMA ALUMİNA

Okuma 3 modelle TUrkiye piiyasasında. İLk getirilen Salina seaspin kullanıp memnun kalmayan yok.

Hele direk ithalatçısından alıp ful garantiyle hiç sıkıntı yaşamadan av yapılmakta.
    Alper yada Emre bey her türlü yardımcı olmaktadır. İsim zikretmene gerek yok.

Shimano alt grup kamışlar çok kişide hayal kırıklığı yaşatmıştır.
    Yedek parça yoktur, Hele tamirinden anlayan kişi bulmanın imkanıu yoktur.

Marka bağımlısı olmadan kendimize yarayanı aldığımız sürece bu hobi zevklidir.

6. stoeger

stoeger Yeni Üye

ainos slm,seçmiş olduğun takım spin için birebir makinadır.kaliteli vede sağlam dır.Alırsan memnun kalacağından eminim..

saygılar

7. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

okuma travertine kullanıyorum gayet memnunum, güzel marka şık makineleri var. spin takımımda komple okuma olucak. salina seaspin'de klavuzlar paslanmıyordu diye okuduğumu hatırlıyorum varmı böyle birşey?

8. ainos

ainos Aktif Üye

Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ediyorum hepinize
    Evet ağırlık konusu benim de kafama takılmıştı
    Exege 2500 FC alırsam ağırlığı da düşürmüş olurum o zaman

Burada kafama takılan soru şu: Linkten de bakarsanız görürsünüz
    2500 lük makina 3000 likten küçük değil mi tabloya göre 2500 lük makina 3000 lik ten daha fazla misina kapasitesine sahip nasıl oluyor bu

http://fish.shimano-eu.com/publish/content/global_fish/de/nl/index/2009sehfish/reels/front_drag/exage_fc.html

9. orca

orca Üye

Makaralarını iyice incelersen fark edeceğin olay az misina alan sığ makaradır diğer derin makaradır.
    Sığ makaranın mantığı az misina alıp çok çabuk salınmasıdır. Misalen Alabalıkta kullanmak için.
    DErin malkara ise kalama kullanarak ve iri balığa yol vermek için daha fazla misina alır.

İkisinin arasındaki metre farkı ondandır.

BU fiyat aralığında Shimanodan uzak durman ileride gereksinim duyduhunda üzelmene sebep olacak yedek parça ve teknik servis yoksunluğunda üzülmene engel olacaktır.

Makina seçiminde Okumayı hararetle tavsiye edebilirim. ÖMür boyu garantide kar olur.

10. orca

orca Üye

SEvgili Hüseyin tam paslanmazlık için metal malzemenin TİTANYUM olması şart. Sadece bu malzeme çok pahalıdır. Sözünü ettiğiniz markada FUJİ kullanılmış olması paslanmanın zor olduğunu gösterir.
    "FUJİ" kamışlarda kullanılan metal parçaları üreten en kaliteli firmadır, Dünya'da kaliteli üretilen ürünlkerde bu marka metaller kullanılır.

http://www.fujitackle.com.au/

11. orca

orca Üye