Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin Takım Yardım Lütfen

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında dervish tarafından paylaşıldı.

1. dervish

dervish Yeni Üye

Merhaba sevgili balık dostları, aranıza yeni katıldım ve size birşeyler sormak istiyorum,

Ben Okuma Avenger 40 makina, Daiwa crosfire 180cm kamış ve 0,25 Trabucco'dan oluşan Spin setimi oluşturduğumu düşünüyordum ama bir sorun var, avlarda kullanmış olduğum (Mepss No:2) kaşıkları uzağa atamıyorum, ortalama 10-15 metreye gidiyor en fazla 20 metre,

bu konu hakkında bana yardımcı olur musunuz? acaba yanlış bişey mi yapıyorum yoksa mepsslerin mesafesi bu kadar mıdır?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. γavuz

γavuz Daimi Üye

slmlar kardeşm..
    ya atış yapmayı bilmiyon,ya kullandıgın sahte misinaya hafif geliyor yada kullandıgın kaşık hafif bu yüzdende uzak atış yapamazsın..birde bu mepss ler benim bildigim kadarı ile tatlı su için,nerde avlanmayı planlıyorsun kardeş ?

4. dervish

dervish Yeni Üye

ben zaten akarsularda nehirlerde avlanıyorum, mepsslerde ağırlık olarak hafifler 3 gr, 4 gr bilemedin 6 gr.

5. γavuz

γavuz Daimi Üye

yapıcagın şey bir şekilde kullandıgın sahteyi agarlaştırmak en aşşa 15-20 ma cıkar / kamışın 15 grm atarlı en fazla, 20 de atsan birşey olmaz
    yada 20 grm kursun bagla kursundan 2 - 2,5 metre köstek yapıp öyle avlan.. kursun arkası sahte yani.. bilemedigim için nerede ne sekilde avlandıgını bu yüzden aklıma gelen bunlar

6. dervish

dervish Yeni Üye

sahteyi ağırlaştırmayı kurşun takmayı bende düşündüm ama bu seferde sahtenin yapısını bozarım, özelliğini yitirir diye düşündüm

7. γavuz

γavuz Daimi Üye

o zaman slikon kullanıcaksın.. önüne 20 grmlı zoka takcan mis gibi..

coner bunu beğendi.
  8. dervish

dervish Yeni Üye

peki alabalık avı için zoka kullanımı uygunmudur abi,

9. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Ben 2 numara döner kaşıkları 25-30 mt. civarı atıyorum.Bence misinan ve makinen alabalık için uygun değil.0.20 misina ve daha küçük kafalı bir makina olmalı.O kamışa 4000 lik kafa uyumsuz.Yani dengesiz.

10. dervish

dervish Yeni Üye

o zaman ben misinayı inceltip tekrar deneyeyim, şuan çn makinayı değiştirme şansım yok, bide kaşığı 3 numaaya çıkarabilirim belki daha iyi sonuç alırım.

11. γavuz

γavuz Daimi Üye

valla uzun gölde alabalıgı kurtla,çekirge ve tatlı su karidesi bulursak onunla avlardık.. kücük 8-10 cm zokalı silikonla avlarsın.. zati alabalık avlıcan akarsuda genellikle yada suyun havuz yaptıgı yerlerde öyle 40/50 metre atmana gerek kalmazki

rafrafi ve ErdalYildiz bunu beğendi.