Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin takım yorumlarınızı bekliyorum

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında mali198534 tarafından paylaşıldı.

1. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Öncelikle herkeze merhabalar saygılar;
    Geçenlerde merak sardım ve spin olta takımı aldım bir hevesle. Forumdan ve diğer kaynaklardan kendi halimce bir çalışma yaptım ve kamış olarak okuma v-system 240 cm. 10-40 gr. atarlı 2 parçalı, makine olarak ise okuma trio 40s seçimi yaptım. Sahte olarak da 2 adet kendo marka ürün verdi oradaki arkadaş ben de at gitsin poşete dedim (sanırım 125F olacak ama diğerine dikkat etmedim). Acemi olduğumdan ilk etapta ip değil normal misina sardılar (0,30 olacak sanırım). Geçenlerde aldıktan iki gün sonra hevesle tarabya otelinin önüne gidip atış yapmaya çalıştım. Ama inanılmaz bir rüzgar vardı ve tam bana karşı şiddetle estiğinden pek de mesafeli atışlar da yapamadım açıkçası (en fazla 20 metre belki yok bile). O kadar yakına düşüyor ki bir yandan rüzgar bir yandan akıntı daha aksiyon veremeden sahte önüme geliyor :) Bununla ilgili de tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca çinekop, sarıkanat veya lüfer sahtesi için fiyat performans açısından hangi sahte iş yapar bahsekonu bölgelerde acaba. Ya da yurtdışından aliexpress veya ebay üzerinden mi getirtmeliyim sizce?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Katkılarınızı bekliyorum. Tavsiye ve destek verebilecek birileri yok mu acaba?

4. gsozata

gsozata Aktif Üye

İstanbul için genellikle 2.70 kamış tavsiye edilmekte, ama 2.40 ile de çok güzel sonuçlar alınabilir. Atar aralığı gayet yerinde, okuma ürünleri genellikle fiyat performans olarak ücretinin karşılığını fazlası ile vermekte. Başlangıç içinde aşırıya kaçmadan kendo sahte ile başlamakta oldukça yerinde bir karar olmuş. Tek katılmadığım nokta 0.30 misina kalınlığı oldu. Bana biraz kalın geldi maksimum 0.22 24 olsa iyi olurdu. Atış konusuna gelince İstanbul boğazında çok şiddetli ve rüzgarlı havalarda spin tam bir işkence. İlk etapta alıştırma yapmak için boğaz yerine daha kuytu rüzgar ve akıntının az olduğu yerleri öneririm. Bu yerlerin başında da yenikapı dolgu alanının önündeki kayalıklar gelmekte. Bu bölge de hem akıntı hemde rüzgar diğer yerlere göre oldukça az oluyor.

Hangi sahte alır, hangisi çalışır ise tam bir muamma. Ben 100 liralık daiwa sahte atıp elim boş dönerken yanımdaki akadaş 7 8 liralık rapala ile çok güzel skorlar yaptığı oldu. Merada balık var ise aksiyonu bozuk olmayan özellikle limon rengi sahteler fazlası ile iş yapmakta.

mali198534 bunu beğendi.
  5. vLnc

vLnc Üye

az önce mesaj gönderdim, umarım yardımcı olur.
    Selamlar,

mali198534 bunu beğendi.
  6. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Öncelikle teşekkür ederim. Acemi olduğumdan dolamamak için falan kalın sardı sanırım misinamı aldığım yerdeki arkadaş. Ben de biraz araştırdığımda genelde daha ince misinalar kullanılıyormuş spinde. Ayrıca örgü misina saralım ama 90 tl falan deyince dedim ilk etapta normal misina saralım ama ip misina belki daha iyi olabilir şimdilik idare ediyorum. Kendo konusunda arkadaş zaten iki tane attı bir tanesi limoni renkte diğeri de beyaz olacak hatırladıgım kadarıyla. Ama dediğiniz gibi rüzgar ve akıntıda nasıl atılır bilmiyorum gerçekten sıkıntı. Belki haliç içlerinde falan iş yapabilir vb. sakin yerlerde.

7. zokacı

zokacı Aktif Üye

rüzgarlı havalarda 28-32 gr fladen - hansen ve albastarın toby kaşıkları dene ayrıca gagasız ağır rapalalarda var

mali198534 bunu beğendi.
  8. mali198534

mali198534 Aktif Üye

Evet rüzgarlı havalarda ağır gramaj kullanmak çözebilir belki sorunumu. Bir de gündüz ve gece farklı renkler mi tercih edilmeli acaba?