Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin Takımım İçin Tavsiyeler

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında sameteryavuz tarafından paylaşıldı.

1. sameteryavuz

sameteryavuz Üye

Herkese Merhaba ;
    Yeni üye olmama rağmen sitenizden , üye olmadan önce siz üstadlardan spinning hakkında çok şey öğrendim.Katmış olduğunuz bu değelerli bilgiler için hepinize sonsuz teşekkürler.
    Konuya gelirsem seferihisar akarca koyunda yazlığım var ve her gidişimde gerek sülünez , gerek sardalya ile av yapmaya calısıyorum ancak balık seyrekliğinden dolayı bari bir hanos vursun derken akşamı ediyorum ve bir vuruş bile gelmeden sadece denizin güzelliğini seyredip evimin yolunu tutuyorum.Sizden ricam siz üstadlardan edindiğim bilgilere göre at-çek takımı çıkardım ve almadan önce öneri ve görüşlerinize çok ihtiyacım var.Suni yem tavsiyelerinizide rica ediyorum.Şimdiden o değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Kamış :
    Okuma V-System 240 cm Spin Olta Kamışı (10-40gr )
    Okuma V-System 240 cm Spin Olta Kamışı (10-40gr ) - Hemen Teslim Olta Kamışları,Spin Kamışlar

Makine :
    Shimano Catana 3000S FC Olta Makinesi
    Shimano Catana 3000S FC Olta Makinesi - Spin Olta Makineleri

Suni Yemler :

RIVER2SEA ROVER 98 HA-16R
    RIVER2SEA ROVER 98 G-12r
    RIVER2SEA ROVER 98 G-13
    RIVER2SE AROVER 128 G-12R
    SALTWATER X-RAP 140MM GGH

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Samet öncelikle yazlığının olduğu mekan yakınları benim avlak bölgem :) Doğru zamanda doğru yerde yemli de at çek ile de çok güzel balıklar alabilirsin... Oluşturduğun takıma gelince kamış da makineyi de (2500 olanı) kullandım. Kamış için senin yapacağın avlar için yeter olacağını düşünüyorum. Bende hala aynı kamışı kullanıyorum. Ancak makine için eğer ki benim gibi gece avı yapıyor ve nemin ve çiğin çok yoğun olduğu zamanlarda kullanacaksan üst segmentlerini al derim. Nedendir bilmiyorum ama aldığım her catana da sorun yaşadım... Daha fazla para veririm diyorsan 3-4 basamak yukarı çıkabilirsin... Bulunduğun bölge barakuda da levrekte olan bir bölge. Yazın avlanacağım diyorsan barakuda için 30-90 cm arası dalarlı sahteler kullanmanı tavsiye ederim... Levrek için yorumu diğer arkadaşlara bırakıyorum...

4. sameteryavuz

sameteryavuz Üye

Abdullah Abi cevabın icin cok tesekkurler. Benim yazlığın o taraflar çok kayalık.Av yapabileceğim yerler sıkıntılı o yüzden su üstü deneyeyim diyorum.Spin olmayan kamışla denemeler yaptım.Kaşığı 3 atışta bıraktım malesef. Yazın bile su ne kadar soğuk biliyorsun o yüzden levrek için atarım sadece diye düşünüyorum.Gece avı malesef sadece gündüz yapabilirim.Makina tavsiye edebilirmisin abi spin için peki. Hem hafif hem kaliteli ? Verebileceğim maksimum fiyat 150TL olabilir.

5. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Aynı kamışa Okuma Ceymar CY 40 kullanıyorum. On numara beş yıldız nazar değmesin çok güzel çalışıyor sessiz yumuşak aynı zamanda güçlü. Ömür boyu teknik servis garantisi de var kesinlikle tavsiye ederim.

Levreko bunu beğendi.
  6. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Senin bütün gece av yapmana gerek yok... Yazlığın orda olduğuna göre sabah hava ayınlanmadan 1 saat önce başlayıp 2 saat at çek yapman. Birde akşam alacakaranlıktan sonra 2 saat at çek yapman yeterli... Benim gibi akşam 6 sabah 8 yapmana gerek yok yani :) Balığın alındığı saatler belli... Çok değişik makineler kullanmadım. Catana ve exage kullandım... Catana ile 5 kg turna aldım... Ama dediğim gibi bir süre sonra makine nemli ortamlarda üzerine çiğ düşünce sorun çıkarıyor. Ama gündüz avlanacağım diyorsan zaten benim yaşadığım sorunu yaşamazsın...

7. sameteryavuz

sameteryavuz Üye

Çok teşekkürler Abdullah Abi.
    Burak hocam o sitede okuma ceymar dikkatimi çekti ama sonra galiba göz ardı ettim.Abdullah abinin yaşadığı sıkıntılarıda göz önüne alınca Okuma Ceymar ön plana cıktı bende şimdi.

8. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Ben direkt av marketinde elimde deneyerek aldım almadan önce tavsiyeler gelmişti ama kalıplaşmış belli başlı makineler kafamda gittim av dükkanına. İçeri girdim kafamdaki makinelere bakarken farkında olmadan ceymar gözüme çarptı elime aldım denedim çok beğendim o sırada burada ceymar tavsiyeleri aklımdan uçup gitmişti açıkcası. Kullandım ilk kullanmamda yıllarca çabaladığım turnayı çektim. 10 sene sonraki ilk avcı balığım. Gerçekten hakkını verdiğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ayrıca yakışıklıda. İpe de uygun olması ayrıca yedek kafa gerekirse cengiz balıktan tedarik edebilme imkanı bence değer her türlü. Ceymar = fiyat/performans^2

9. Levreko

Levreko Aktif Üye

Bence de ceymar alın ben o makinayı av bayiinde incelemiştim güzel makina, bende Raw ll 40 kullanıyorum. Bende bide Exage 30 var bi tane @Abdullah SÜRÜCÜ abinin dediği gibi nemden etkileniyor yağmur suyundan etkileniyor sararken sıkışma yapıyor içini açıp gresini değiştirince düzeliyor uğraştıyor yani , şu an için o paraya alınabilecek en güzel makina okuma ceymar 40 olur garanti yedek parça yönünden de avantajlı

10. sameteryavuz

sameteryavuz Üye

Çok teşekkürler ozaman Ceymar alıyorum. Ankara'da oldugumdan dolayı zaman zaman tatlı suya baraja , göle gitmek istiyorum. Tatlı su levreği , turna gibi balıklar için hangi suni yemi tavsiye edersiniz ?

11. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Turna, Lüfer, Levrek Sahte Toparlama ben daha önce açtım bir şeyler tartışıyoruz içer de şuan. Genel olarak herkesin tavsiye ettiği bazı şeyler var onları toparlamaya çalışıyorum.