Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin talihsizliği

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında karagözoğlu tarafından paylaşıldı.

1. karagözoğlu

karagözoğlu Üye

Merhaba degerli hobisaşlar ;
    Uzun zamandır bu hobiyle ilgileniyorum.Artık kıyılar o hale geldiki olta atıcak yer bulamıyoruz malum anadolu yakası meralar biraz kısıtlı. Daha önceleri yemli çinekop sarıkanat avı yapıyordum, genellikle kuleli civarlarında, artık insanların denizdeki balığı yangın yerindeki mala benzetmesinden, devamlı çıkan kavgalardan sıkıldım 2 ay önce spin avcılığına merak saldım.Şile, Poyrazköy, Kuleli, Çubuklu, Kadıköy, Üsküdar neereye gittiysem spinle 1 tane balık tutamadım.takımım; okuma 10-40 parçalı, fladen 20 lik spin makine damaklı çeşitli sahteler... Nerede yanlış yapıyorum

bass bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ocormanck

ocormanck Aktif Üye

Spine bende yeni başladım . Hatta çok yeniyim . Ancak spinde amaç biraz daha büyük balık olduğundan mera çok önemli . Ben spine başlarken ilk söylenen 10 kere gidip 1 kere alacaksındı . Daha sonra sahte önemli netarz suda avlanıyorsan ona göre sahte kullanman lazım . @Selahattin sahtelerle ilgili güzel bir konu paylaştı . Gerekli balık için gerekli sarım hızı ve aksiyonda cabası . Tavsiyem ilk spin avlarında işi bilenlerle ava gitmen olacaktır . Bilgim bukadar . Fazlasına üstadlar yardımcı olur :) :D

kadercam, coner, Eray Aksoy ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. karagözoğlu

karagözoğlu Üye

Degerli yorumun icin tesekkurler ama etrafımda spin avciliğı yapan kimse yok

5. Timsah

Timsah Aktif Üye

mera sahteler ve saat i tam ayarlamanız lazım bende geçen sene başladım ilk aylarda hiç balık alamamıştım fakat merayı düzenli olarak kontrol edip solunar takvimine rüzgara göre ayarlama yaparsanız verim alabilirsiniz derim kendi görüşüm.. birde istanbul bogazında geçiş balıklarının onune ağ attıkları ve balık popülasyonun az olmasından dolayı mualesef hepimiz çok az balık almak durumundayız size tavsiyem tekirdağ bursa çanakkale de bilinen verimli meralarını da deneyin tadı bir başka olur.

Bol Trofeli avlar dilerim

karagözoğlu bunu beğendi.
  6. karagözoğlu

karagözoğlu Üye

Teşekkürler tecrübelene kadar tutamayacağım anlaşılan 2 aydır bir tane bile yakalayamadım bir sorum daha olcak tutamadığım yerlerde yemli ile alanlar oluyor bunun sebebi balığın uzakta olması mı ?

7. bass

bass Üye

Ben de ilk defa yarın başlayacaktım spine çok pis moral oldun Sercan. :D

kadercam ve karagözoğlu bunu beğendi.
  8. Timsah

Timsah Aktif Üye

kısmet te bir etken bu şans işi balık olupta 3-5 arkadaş yanyana yemlide bazen tek tutamıyan ben olabilirim ...meran derin su ise uzak .. fakat kayalık mercan ise yakından geçer dişli yemlenir.. merada yaşıyan levrek nazlıdır zorlu mahlukattır ..

karagözoğlu bunu beğendi.
  9. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Sen gene şanslısın. Ben 2013 yazından beri uğraşıyorum. Siftahı 40 gün önce 4 çinekopla yaptım. Benim yaptığım en önemli hata çin malı ucuz sahtelerle boşa vakit kaybetmekti.

Yavuz Aydın, pars ve karagözoğlu bunu beğendi.
  10. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Spin avcılığında en önemli husus meradır.. Spin avcılık zorluk olarak en üst seviyelerde sayılmaktadır.. Bunun nedeni, balığı kandırmaya çalışmakta yatar.. Ölü veya canlı yeme kolayca atlayan balık, sahte yeme çoğu zaman atlamaz.. Bazı durumlar haricinde diyebilirim ki, siz balığın en son tercih edeceği bir yemi ona yedirmeye uğraşırsınız.. Bunun için mera kadar av saati, hava şartları da önemlidir.. Balığın en aç olduğu saat diliminde, ve balığın kıyıya yakın beslenmeyi tercih ettiği hava şartlarında, ve sizin balığa en yakın olabileceğiniz merada avlanırsanız, doğru zaman doğru yer durumu tutacaktır.. Bu yüzden çoğu avcı zaten balık aldığı veya alamadığı ama balığı gördüğü yerlerde o balıkları tutabilmek için spine başlar.. Ancak daha sonra yeni mera bulamazlarsa hobiden soğurlar ve çekilirler.. Ben spine başlarken hedefim kesinlikle balık tutmak değildi.. Bakir kıyıları, doğanın uyanışını seyretmeyi seven bir insanım.. Bu yerlere ağır yemli malzemelerle ulaşıp sabit şekilde kalmaktansa, bi kamış bir sahte çantasıyla gezmek daha cazip geldiğinden bu stile başlamıştım.. Hareket kabiliyeti çok kolay bir av disiplini, eliniz yeme bulaşmıyor, pratik bir şekilde devamlı geziyorsunuz, şehir dışına çıkmayı da çok sevdiğimden bu stil çok hoşuma gitti.. Arada sırada da balık alınca tadından yenmeyen bir av şeklidir.. Size tavsiyem ilk hedefiniz balık tutmak olmasın.. İlla ki balık tutmak istiyorsanız şansınızı balık olduğunu gördüğünüz yerlerde denemenizdir..

11. karagözoğlu

karagözoğlu Üye

Durum bu :D