Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spin ustalarından tavsiye ( trabucco air blade 3000 - daiwa exceller 4000 x)

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında i_gulistan tarafından paylaşıldı.

1. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

s.a. Elimde savegear prologic 240 15-50gr atarlı kamışımla kombin yapabileceğim bir makine arıyorum ve suan 2 makine arasında kararsız kalmış bulunmaktayım
    Trabucco Airblade Pro 4000 Olta Makinesi Trabucco olta makineleri AVmarketi.com bunun 3000 liği hemen hemen drag gücü ve ağırlığı aynı)
    Daiwa Exceler X 4000 Olta Makinesi Daiwa olta makineleri AVmarketi.com

Trabucco 3000 lik ve 250 gr su geçirmez sistemi ve idaalı bir üretim yalnız fazla deneyen ve talep edeni yok yabancı sitelerde iyi not almış bir makine(yedek kafa olmaması ve servis konusunda yedek parçada sıkıntılı olması eksi puan) 6 kg drag tı sanırsam :)
    Daiwa exceller 4000 x ise 355 gr tuzlu için özel dizayn gövde dökme alaşım desede içinde grafit yapı var sökülmüş fotolardan gördüğüm kadarıyla 6kg drag çift alüminyum makara daiwa servisi ve yedek parçası bulunması ve daiwa güveni bilindikliği var
    Bana spin ustaları hangisini önerir 2 makineninde sıfır ını 200 tl civarında buldum max 150 tl bütçem olmasına rağmen bu iki makineden biri için bu fiyatı veririm bana siz olsanız hangi makineyi seçerdiniz söylemenizi istiyorum tabiki niye seçtiğinizide belirtirseniz sevinirim :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. @KAZIM

@KAZIM Misafir

üstad TRABUCCO yu bilmiyorum ama hafta sonu üsküdar da exceler 3000 ha yı incelemiştim hoşuma gitmişti saglam makinaya benziyor karar senin kolay gelsin

4. Balıkçı Abi

Balıkçı Abi Aktif Üye

spin avında 4000 lik makine tercih etmenizi önermem. 3000 lik yeterli olacaktır. ayrıca trabucco süper spin makineler yapan bir firma. ancak türkiyede bilinmiyor malesef. o yüzden de ben dahil pek tercih eden yok. tercih etmeme nedenim de klasik. tercih edilmeyen bir marka olduğu için herhangi bir sorunda servisi geçtim yedek parçasını bulayım kendim tamir edeyim bile diyemiyorsunuz. çünkü yedek parçasını satan bir yer yok. olsaydı kesinlikle trabucco derdim. olmadığı için daiwanın 3000 liğini alın diyorum. tabi her zaman dediğim gibi bunlar benim naçizane görüşlerim. :) hayırlı avlar dilerim.

5. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Evet exceller 3000 x kullananlar cok memnun sağlam makine olduğunu belirtmekteler ama bu haftasonu bu ikisinden birini alacağım o kesin :)

Görüşleriniz benim için değerli ilk defa sifir makine alacağım bütçem 150 iken trabucco airblade 3000 veya daiwa exceler 4000 x 200 tl yi gözden çıkardım trabucco bayide 200 tl var suan eski fiyattan veriyor bir abimde shimano nun üst modelini getirttiginden elindeki daiwa exceller 4000 x i bana 200 e birakiyor hic kullanılmamış :) o yüzden bu ikisi arasında seçim yapilacak olsa bana şunu alsan derseniz sevinirim makineyi spin dışında da arada yemlide kullanabilmek isterim :)
    Lütfen bu iki makine 200 e alinirsa bunlardan hangisini seçmek mantikli olur bu konuda karar kilamadim ama yedek kafasi bilindik marka ile daiwa ön planda suan trabucco ise hafif metal gövde filan derken kararsizim da 355 gr olmasa bi an dusunmezdim daiwa yi alirdim 90 gr fark var arada :)

6. Balıkçı Abi

Balıkçı Abi Aktif Üye

Hem yemlide hem spinde. :rolleyes: Malesef pek imkanlı değil.

7. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Ya yemli dediğim misal teknede molada yada yoruldugumda beklerken kullanmak icin genelde spinde kullanilacak yemli icin daiwa bg 15 ve viking 5000 vi agir isci makinelerim var zaten
    yani bu iki makineden hangisi spin icin arada genel kullanima uygundur sizce

8. Balıkçı Abi

Balıkçı Abi Aktif Üye

daiwa nın 3000 lik exceler i daha uygun gibi duruyor size.

9. strangolos

strangolos Misafir

2 side değil bi kere 4000 lik kafa çok gereksiz 2500 lük modellerin sarım kapasitesi daha fazla ve daha hafiftir drag güçlerine aldanmayın drag gücü çeker gücü anlamına gelmiyor.
    daiwa lexa önerebilirim exceler yerine illa daiwa diyorsanız

10. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Yaaa bahsettigimiz modeller cok pahali 150 tl bütçem var bu iki makineninde sıfirini 200 tl ye buldum elimde daiwa procaster 2000x var daha hic av yapmadim (ikinci el aldim)sıfır kamisima sifir makine almak istedim o yuzden secim yapmak zorundayim.üst model olarak bu iki makine var .yabu iki makineden birini alacam 200 tl ye yada procaster ile devam edeceğim :)

11. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Yalnız alacağınız makinenin boyutları da önemlidir. Yani 3000 lik bir daiwa ile 4000 lik bir shimano nun boyutları hemen hemen aynıdır. Dolayısıyla gittiğinizde bakarken boyutları dışında drag kuvveti ve devirlerini de inceleyin der ve giderim...