Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spin yerine bot kamışı

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında tennessat tarafından paylaşıldı.

1. tennessat

tennessat Yeni Üye

mrb arkadaşlar, son günlerde rapala atmaya başladım.tabi haliyle yakına düşüyor.balık malzemeleri satan dükkana uğradım. abi bu kamışlar daha iyi fırlatıyo dedi.bende surf kamış vardı, bana gösterdiği kamış spin kamıştı.
    yani ben öyle zannediyomuşum.bir kez kullandıktan sonra eve geldiğimde marka ve modelini girdim.
    Lineaeffe Mustang 2.10 Metre 100-250gr Bot Kamışı
    sonuçta bot kamışı olduğunu öğrendim.ama spin kamışa o kadar benziyo ki, tıpkı aynısı.rapalayla çinekop çekiyoruz.7,5 cm ve 10,5 cm rapala atıyorum.yeni yeni geliştirmelere başladım.
    sizce bu bot kamışını spin kamış yerine kullanabilir miyim?en fazla 40-50 metre atsam yeter aslında.yada kamışı bir kez kullandım, iade edeyim mi?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

O atar değerdeki bir kamışla hafif sahteleri atmak hayal olur.
    5-25gr atarlı bir spin kamış edinsen daha iyi olur

4. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili dostum, spin kamışı ile bot kamışı çok ayrı iş ve işlemler için üretilmiştir.Ha ben teknede av yaparken, tekne kamışı yerine spin kamışı kullanacağım ya da at-çek avcılığı için de spin kamışı yerine tekne kamışı kullanacağım dersen emin ol kimse sana bir şey diyemez ve karışamaz.

Gel gelelim her iki kamışında işlevleri ve fonksiyonları tamamen birbirinden farklıdır.Spin kamışı sahteyi ileriye taşımak için tabir yerinde ise adeta bir sapan görevi üstlenmektedir.

Tekne ya da bot kamışı ile bu fonksiyonu tam olarak sağlayamazsın.;)

5. Theseus

Theseus Aktif Üye

Atarı 100-250 gram olan kamışla 10-15 gram sahtelerin uzağa atılabileceğini sanmıyorum.Haliyle bu hafif sahteler için sert bir kamış olacaktır.

Ama kamışı deneyen kullanan sizsiniz.10-40 gram atarlı bir spin kamış kullanan varsa birkaç atış yapıp karşılaştırın.

Belki de kamışı satanlar haklılardır.Denemeden emin olamam.

6. tennessat

tennessat Yeni Üye

saolun arkadaşlar, en iyi götürüp geri vereyim.spin olta varsa elinde alayım.

7. tennessat

tennessat Yeni Üye

kamış sert, bir o kadar da esnek.elimizle çok rahat esniyor, ama atarken esnemiyor.spin olta alana kadar surf ile idare edicez

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

bot kamışlarında atar değeri yazmaz genelde kullanacağınız ekipmanın kaldırırnı belirtir tam çözmüş yada konuya vakıf değilim ama darda kaldığım zamanlarda bende tekne kamışı ile kıyı avları yaptım ama çok hantallar spine göre kanımca eğer bütçeniz uygun ise yada bütçenize göre spin kamış edinin edindiğiniz kamışın boyunu uzatın mesela 3 mt yada 2,70 bu sayede daha ileri ve daha konforlu avlar yapabilirsiniz. rasgele

9. eylmz

eylmz Daimi Üye

hocam kamışı değiştirmeniz avantajınıza olacaktır.
    Kısa bir spin kamışı botta kullanmak mümkün olabilir.
    Balığı kepçe ile alırsınız sıkıntı olmaz ama bot kamışı ile kıyıdan spin yapmak pek mümkün değil :(
    Daha düşük atarlı kamışları tercih etmeniz yararınıza olur iyi avlar :)))

10. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

240 10-40 atarlı bir kamış alın ve spin avcılığın hem keyfini hemde sabrını anlayın. Nerdeyse 3 aydır tık yok :( bunaldım

Tapatalk aracılığı ile gönderildi