Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spinci Arkadaşlar aman dikkat

Konu, 'Genel Konular' kısmında osmançubuklu tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. osmançubuklu

osmançubuklu Aktif Üye

Arkadaşlar,

Spinle ilgilenenler için dikkatli olmaları gereken bir video var. Aman dikkat. Ben bu olaya ilk defa şahit olduğum için şaşırdım. Olay ekim 2015 de şilede gerçekleşmiş. Dev dalga ilk defa meraya gelen kişilere vuruyor. Yeni başlayacak olanların dikkat etmesi için paylaştım. Sağlıcakla kalın.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enginson

enginson Daimi Üye

ben de dün gördüm bu videoyu. geçen sene bir öğretmen arkadaş şile tarafında gece balıkta kaybolmuştu haberlerde görmüştüm. çok dikkatli olmak lazım.

EBU ŞEHRAZAT ve osmançubuklu bunu beğendi.
  4. exxper

exxper Daimi Üye

Karadenizin hic sakasi olmaz, sahilde bile insanlari yutmuslugu vardir :(

EBU ŞEHRAZAT ve osmançubuklu bunu beğendi.
  5. oguzhand

oguzhand Aktif Üye

CAN YELEĞİ OLMALI KAYIP DÜŞÜP BİLİNÇ KAYBETME DALGA İLE DENİZE ÇEKİLME İHTİMALLERİNE KARŞI MUHAKKAK CAN YELEĞİ BENDE ŞİLE DE DÜŞTÜM MENDİREKTEN DENİZE DÜŞMEME RAMAK KALDI DÜŞSEM KİMSE ÇIKARAMAZDI ALLAH KORUSUN AMA TEDBİRİDE BİZLER ALMALIYIZ

osmançubuklu ve EBU ŞEHRAZAT bunu beğendi.
  6. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Ben bu tarz riskli yerlerde av yapmamayı tercih ediyorum. Hiçbir balık bu kadar riske değmez bence. Bu tarz riskleri göze alanlar ise, bir kaza durumunda minimum hasarla olayı kapatmak adına gerekli önlemleri almalılar. Yalnız avlanmamak, cep telefonları için su geçirmez kılıf kullanmak, kilonuza uygun yüzderme yardımcılı yelek kullanmak gibi. Bu liste uzatılabilir tabi.

EBU ŞEHRAZAT bunu beğendi.
  7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Sadece Karadeniz de değil... Türkiye nin her yerinde kıyıdan, denize sıfır veya denizin içinde av yaparken dikkatli gözlerle ufuk taranmalı... Sebebi ise bir depremin yaratacağı dalga, güçlü bir geminin geçmesiyle oluşacak dalgalar da sizi zor durumda bırakabilecek olmasıdır. Ölmekten daha kötüsü o dalgalar yüzünden kıyıda sırılsıklam olup karizma sıfırlanabilir, senelerce kahkaha malzemesi olabilirsiniz. :D

Selahattin ve EBU ŞEHRAZAT bunu beğendi.
  8. exxper

exxper Daimi Üye

2014 yili yer kandinli palamut zamani gelen dalga villarin bile bahcesine girdi bircok kisinin malzemesi suya dustu bircok kisi boydan asagi islandi hatta cengizdeki Murat ve 3-5 kisi sonra denize atladi :)

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Bu video efsane ya baya önce izlemiştim ben :)

AbdullahS ve osmançubuklu bunu beğendi.
  10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Kayalık yerler çok tehlikeli.
    İlk bakışta hiç o boyda dalga yapacak bir deniz yok gibi görünüyor ama sürprizlere hazırlıklı olmak gerekli demek ki..

11. enginson

enginson Daimi Üye

Birde botla göle açılan arkadaşlar var, bir keresinde bizim arkadaşlar terkosda açıldılar rüzgardan dönememişler şanslarına oradan geçen bir tekne kurtarmış onları yoksa dönmemizin imkanı yok demişti. benimde başıam beykozda benzeri bir olay geldi, bacanağımla beraber paşabahçeden sandal kiraladık. teknelerin hepsi çubukluda bulunduğumuz yerde sadece kreçe var çubukluya gittik gitmesi kolay 30 dk da orada olduk kürek çekerek, ama dönerken bir lodos çıktı tekneler de o sırada dönmüşlerdi kürek çekiyoruz çekiyoruz ama bir tülü ilerliyemiyorduk durunca da hızlı bir şekilde aşağı akıyorduk. en son bir küreğe o bir küreğe ben Vikingler gibi bir tempoda paşabahçeye yakın bir dubaya geldin sandalı bağladık. biraz dinlendikten sonra devam ettik ama o gün spor yapmama rağmen 2 gün yataktan kalkamadım. bir dönerken 3 kişi sandalla yanımızdan geçti uyardık ama adamlar dalga geçer gibi bize bir şey olmaz döneriz dediler. her işin başında iş güvenliği en önemli husustur. kendini sağlama almadan hiç bir işe girişmemek lazım.

oguzhand bunu beğendi.