Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spine başlama sebebim

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında fisherman09 tarafından paylaşıldı.

1. fisherman09

fisherman09 Yeni Üye

merhaba balık sevdalıları,
    çocukluğumdan beri hep denizlerde balık peşinde koştum, her türlü stilde avlandım. arasıra gözüme takılan farklı özellikte sahte de aldım ancak çok da uzun emek vermedim. bir tane 600 gr levrek yakalamama rağmen demek ki çok keyfine varamamışım.
    bir aralık akşamı av arkadaşımla sürekli gittiğimiz bir meraya ava gittik. sabaha kadar yağmur yağdı, ben arabadan çıkmadım. arkadaşım yağmura aldırmadan surf takımlarıyla uğraştı. ama hiç balık alamadı. sabaha karşı yağmur dinince arabadan indim ama balık ta olmadığı için üşengeçliğimden yemle uğraşmayayım deyip bir sahte taktım oltaya. yarım saatlik uğraş ta sonuç vermeyince eve dönmeye karar verdik. dönüş yolunda uzun zamandır uğramadığımız bir meranın önünden geçiyorduk, birbirimize baktık ve hadi biraz oyalanalım dedik ama ümidimiz yok. sıkıntıyla arabaya attığımız takımları değiştirmeden deniz kenarına indik. 4-5. atışta kıyıya çok yakın levrek sahteye bindi, önce boyutunu anlayamadım suda dönüp karnını gösterdiğinde gözlerime inanamadım. arkadaşıma seslendim, dedim ya ümitsisiz diye ne kepçe aldık yanımıza ne de grip. arkadaşım balığı görünce suya atlayıp balığı kucakladı. 1-2 saniye içinde nasıl olduğunu bile hatırlayamıyorum şimdi balığı kıyıya aldık. sahte maria princess 9 cm sardalya, makine shimano aernos 5000 kamış ise shimano catana 2.70cm 14-40 gr. balık 5,5 kg geldi. bu nasibimiz bize yeter dedik ve hemen dönüş yolculuğu başladı. bu balıktan sonra da spin avcılığını çok araştırdım, diğer her türlü av stillerini bıraktım, elimdeki bütün malzemeleri değiştirdim. belki bir daha böyle bir balık yakalayamayacağım, çoğu avdan elim boş döneceğim ama yine de sanıyorum bir daha başka bir stilde avlanmayacağım. bu balıkla başlayan spin maceram devam edecek. bir de bu avcılığın beni cezbeden tarafı doğaya daha az zarar vermesi. çok küçük balık yakalanmaması, denize kurşun, misina, iğne gibi malzemelerin bırakılmaması vb. sürdürülebilir balıkçılık için spine devam.
    sağlıcakla kalın.....

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Muharrem vardar

Muharrem vardar Aktif Üye

Tebrikler devamı rastgelsin

icaglar bunu beğendi.
  4. flos rua

flos rua Misafir

Tebrikler takdir ettim.

5. coner

coner Daimi Üye

AVınız için tebrikler.Yeni av disipliniz içinde başarılar diliyorum.
    Ama bahsettiğiz (çok küçük balık yakalanmaması, denize kurşun, misina, iğne gibi malzemelerin bırakılmaması vb.) Konusu tartışıla bilinir.Misina,ip,sahte,silikon,jig head,vs.

mrt55 bunu beğendi.
  6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Engin
    Her balıkçının kısmeti senin gibi olsun.. :)

7. murat250471

murat250471 Aktif Üye

Tebrikler kardeşim. kısmetin her daim böyle bol olsun.

8. aliozturk

aliozturk Aktif Üye

Kardeşim senin ağzına bal deymiş ayvayı yedin.Saka biryanna daha neler göreceksin sen spine devam et.

9. BlazenHK

BlazenHK Üye

tebrikler Engin Bey. daha güzelleri oltanızdan eksik olmasın. rastgele..

10. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Aşıyı almışsın hayırlısı olsun.

Şunu unutma acemi şansı dşyr birşey var bir haftadan beri levreğin fink attığı merada 5/6kişi göbeğine kadar suyun içinde olta sallıyoruz tek balık alamadık.

11. GRAFTT

GRAFTT Üye

Hadi hayırlısı.

Bende şahsen Spin avcılığını spor mayetinde görüyorum. At/çek yapmaya başlayınca diyorumki enaz 30 dk, 1 saat, 2 saat durmadan at/çek yapıcam.