Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spine başlamalı mıyım

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında blaze tarafından paylaşıldı.

1. blaze

blaze Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar,

Belki daha önce yazmış olabilirim boyun bölgemdeki problemin artması sonucu surf tekniğine geçici olarak ara verip yemli avlara yönelmek durumunda kalmıştım. Bu hafta arka arkaya geçirdiğim iki büyük trafik kazası sonucu boynumda ki sorunların iyice artması sonucu gelecek sezonda surf avı yapmamın imkansız gibi olduğuna karar verdim. Bu noktada hobimden uzaklaşmamak adına yemli avların yanında spin avına yönelmeyi düşündüm, işlerim nedeniyle genelde İstanbul, İzmir ve Şile - Riva Bölgesi dışında avlanma şansım olmuyor.
    Öncelikle spin avı bu gibi rahatsızlık durumunda ne kadar zorlayıcıdır ? Mevcut durumda spine başlamak için yazdığım bölgelere uygun kamış ve makine önerileriniz neler olabilir. Simdilik 1.000 TL gibi maksimum bir bütçe ayırmam mümkün.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Levreko

Levreko Aktif Üye

öncelikle geçmiş olsun dilerim spin in sizi surf teki zorlayacağını zannetmiyorum ve alışırsanız çok seversiniz spinden sonra surf zaten artık sıkıcı gelir ayrıca 1000 tl bütçede spin için çok iyi çok güzel takım yaparsınız 300 lirasını sahtelere ayırın geriside makina kamış misinaya çok rahat yeter

4. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Geçmiş olsun.Yüce Rabbim acil şifalar versin.Ben spin dışında av yapmıyorum.Benim size tavsiyem illa balığa gidecem diyiyorsanız yemli yapın.Çünkü spinde saatlerce ayakta durmak zorunda kalabilirsiniz ayrıca devamlı atçek yapmakta rahatsızlığınızı tetikleyebilir.

norsmen bunu beğendi.
  5. blaze

blaze Aktif Üye

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim, ben de sürekli at çek yapmanın zorlayıcı olabilme ihtimalinden korkuyorum ve bu hobiye ilk başladığım dönemdeki ani kararlarım sonucu oluşan gereksiz ekipman kalabalığına yenilerini eklememek adına emin olmadan alışveriş yapmak istemiyorum.

6. coner

coner Daimi Üye

Öncelikle büyük geçmiş olsun.
    Spin daha yorucu bir disiplindir.( bende zaman geçtikçe öğrendim)
    boyun ve omurilik sorununuz varsa asla düşünmeyin.
    Beklemeli avlar veya iskele üzerinden lrf disiplinini düşünebilirsiniz.

7. blaze

blaze Aktif Üye

Çok sağolun, sanırım daha önce hiç başlamayı düşünmediğim lrf disiplinini düşüneceğim ve beklemeli avlar için daha hafif ekipmanlar edineceğim.

8. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

geçmiş olsun,hafif ekipmanla beklemeli avlar yapabilirsin

9. coner

coner Daimi Üye

Piyasada 200--250gr ağırlığında 2.90,300,3.30, cm 20 80--20 60gr atan kuvvetli ve avcı kamışlar var.
    Avlanacagınız yer tam neresidir bilmiyorum ama marmarada güzel avlar yapabilirsiniz.
    Makine için hafif marka model seçerseniz uyumlu bir takım oluşturabilirsiniz.
    Tabii kalite ve konfor değince bütçenin üzerine çıkmak lazım.

10. blaze

blaze Aktif Üye

Tuzla - Bostancı arasında avlanmam mümkün, üst düzey surf kamış ve makine için bir bütçe ayarlamıştım bu bütçeyi yemli av için kullanabilirim

coner bunu beğendi.
  11. coner

coner Daimi Üye

O zaman Tuzlaya bekleriz.