Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spinnig kamış tavsiyesi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında genckemo tarafından paylaşıldı.

1. genckemo

genckemo Üye

Herkese merhaba.Ben spinnig kamış alacağım ama kaç atar olacağına karar veremedim.
    5/25-10/30-20/40-40/80 gr ve yükselerek gidiyor.genelde baraj göletinde av yapacağım yazlarıda kısa bir süre saros körfezinde avlanma imkanım var.Sizce alacağım kamış kaç atarlı olmalı boy olarak 210 cm yada 240 cm düşünüyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.:confused:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

Selamlar;
    Baraj göllerinde av yapacaksanız bence 240cm 10-30gr atarlı bir kamış size yeterli gelecektir. Kullanacağınız sahtelerin yada kaşıkların ağırlıklarına görede atar tercihini yapabilirsiniz. Çok ağır kaşık yada sahte yem (örn:Jerkbait) kullanacaksanız atarı yüksek bir kamış tercih edebilirsiniz.

4. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Bence kamışı görerek alın. Markalarına göre kamışlar ne yazik ki değişkenlik gösteriyor. Örneğin en son gördüğüm (marka vermiyorum) bir kamış üzerinde 80-180 yazıyordu....ama bana sorarsanız sanırım sıfırları fazladan ilave etmişler. 8-18 daha doğru olurdu. Ama derseniz ki bilnen üst seviye marka ve modellere bakıyorum..o zaman direk üzerindeki rakam geçerlidir tabi.

5. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

Buluthan hocam çok haklı. Fiyat limitiniz nedir bilemiyorum ama uzun ömürlü bir kamış istiyorsanız ve internet üzerinden alacaksanız Okuma, Shimano, Savagear kesinlikle tavsiye ederim tabi yineliyorum, bütçenizi belirtirseniz farklı tavsiyelerde bulunabiliriz. Daha uygun fiyatlı istiyorsanız Spro nun kamışlarıda güzeldir. Önceki kamışım Spro idi ve gayet memnundum diyebilirim. Okadar çok marka ve model varki insanın başı dönüyor resmen :) Bende tatlısuda avlanıyorum ve en son Okuma V System 20-60gr 300cm kamışta kara kıldım bu kamışın daha kısaları mevcut tavsiye ederim. Özel taşıma çantası ile geliyor hepsi.
    http://www.avpazarim.net/_A3-1831-okuma-v-system-spin-kamis-2-40-mt-10-40-gr.htm

6. genckemo

genckemo Üye

Tavsiye ettiğniz kamış güzel ama spinning ava yeni başlayacağım için bu sene çıtayı biraz düşük tutacağım.daha önce sadece göl kamışı kullanmıştım.Ben Daiwa,Cormoran ve Spro'nun ekonomik kamışlarından birini almayı düşünüyorum.

7. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Hepimizin bildiği bir gercek var spin olayı tek kamışla olmuyor..Yukarıda arkadasların belırttiği markalara bende cormoranı eklıcektım ki siz bahsetmişsınız.Biyerden baslıyoruz devamı gelıyor zaten ..kolay gelsın..

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

2.40 10 - 30 catana her işe gelir. MH olanı tercih edin bence...

9. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

Shimano cular butarafa :D Şaka biryana Uluç'un tavsiye ettiği kamış on numara bir alettir, kesinlikle hayal kırıklığına uğratmaz. Üst segment bir kamış olduğu için fiyatına rağmen hakkını fazlasıyla verir. Eğer yeni başlıyorsanız bütçenize en uygun olanı tercih edin. Ben spin e Spro nun 240cm teleskopik bir kamışı ile başladım. Kiloluk levrek ve turnaları çok rahat aldım bunula. Ama bir süre sonra bu bana yetmedi hem deniz hem tatı su için bir kamışa ihtiyaç duydum ve Okuma aldım. Zaten zamanla stilinize göre ihtiyacınızı giderecek kamışı daha iyi tartacaksınız. Ondan sonra ne istediğinizi bilerek tam size uygun olanı bulacaksınız, buna eminim. Bende baitcasting olayına sardım ve bir makina aldım, kamış için arkadaşlardan yardım istedim sizin gibi. Ve önerilenlerden birini sipariş ettim. Kullanıp ne olacağını göreceğim. Bu işler kesinlikle tecrübe ile sabit çünkü herkesin kullanmaktan zevk aldığı ekipmanlar var. Sizde zamanı geldiğinde bunları bulacak ve yeni arkadaşlara tavsiyelerde bulunacaksınız. Aramıza hoşgeldiniz... :)

10. genckemo

genckemo Üye

Hoşbulduk,teşekkürler :):)