Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spinning Olta takımı

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında BugraCan tarafından paylaşıldı.

1. BugraCan

BugraCan Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar forum yazmılmış olan bir çok takım önerileriyle ilgili topic'i okudum benim gibi bu spora yeni başlayanlar için eşsiz bir kaynak olmuş emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Kafamdaki takım şu şekilde

OKUMA V SYSTEM SPİN KAMIŞ 270cm 20-60GR

makina olarakda aşağıdakileri düşündüm

OKUMA AVENGER AV-65b MAKİNE
    veya
    Shimano Exage 4000 FC 4XSSS+1 BB Makine
    veya
    Ryobi ECUSIMA 6000Vi makine

Kamış ve makina hakkında düşünceleriniz nelerdir? Almışken sağlam birşey almak istiyorum bütçem 300-400 tl

Kullanım alanı olarak kıyıdan ve gemiden suni balıkla yapmayı düşünüyorum. Amacım Levrek ve Turna.
    Yardım ve önerilierinizi bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoşgeldin Buğra

Seçtiğin kamışa uyan makina sadece exage.

Herhangi bir markanın 3000-4000lik modelleri arasından da seçim yapabilirsin

4. BugraCan

BugraCan Yeni Üye

Teşekkürler Şeref bey, kamışa göre makina seçimi nasıl oluyor acaba bunun mantığı nasıl işlemekte? Ve sizin önereceğiniz spesifik bir marka model varmı?

Teşekkürler

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Makina hem kamışa, hem de av tarzına uygun olmalı.
    Spin kamışlar için insanı yormayacak ağırlıkta bir model seçilmeli.

Exage seçimiz son derece uygun. Ben sadece diğer modellerin bu kamış için çok iri bir seçim olduğunu belirtmek istedim. Fiyat olarak bayaa farkedebileceği için farklı markalardan da seçim yapabileceğini belirtmek istedim.

6. BugraCan

BugraCan Yeni Üye

teşekkürler peki sizce hangi boy seçmeli okudugum kadarıyla aksiyon verirken en performanslı 240 oluyormuş 270 ve 300 deneyimleri olan oldumu?

7. Volkan

Volkan Daimi Üye

Buğra önce imza ayarlarını yaparsanız size en doğru şekilde hitap edebiliriz. Sorunuza gelince;

Boy seçiminde denize olan dikey mesafen önemlidir. Denizin içine girip çalışacaksan 2.40 çok gelir, yüksek bir yerden çalışacaksan 2.70 az gelir. Seçimini buna göre yapmalısın.

8. BugraCan

BugraCan Yeni Üye

bilgiler için teşekkürler

Bugun
    OKUMA V SYSTEM SPİN KAMIŞ 240cm 20-60GR ve Shimano Exage 4000 FC 4XSSS+1 BB Makine satın aldım inşallah deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. Makinada "360 gram ağırlığında, 0,30MM-180MT misina sarım kapasiteli makine" şeklinde yazılmış 0,25 MM TRABUCCO T-FORCE SPINNING misinası kullanmayı düşünüyordum, cahilliğimi bağışlayın bu misine bu makinada calısırmı yoksa min 0,30mm lik misinamı almam lazım yoksa max ımı o?

9. Seddulbahir Oltacisi

Seddulbahir Oltacisi Yeni Üye

Kamis olarak shimano yasei red kullanabilirsiniz. Makine olarak da shimano stradic, shimano exage, okuma v system veyaryobi arctica kullanabilirsiniz.