Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spinnnn

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında mert ağar tarafından paylaşıldı.

1. mert ağar

mert ağar Yeni Üye

merhabalar bu yaz ilk defa kendime spinning takımı oluşturacağım. epey araştırma yapmama rağmen kafama takılan birkaç soruyu sizlerle paylaşmak isterim :)
    1.boyum 1.80 almam gereken kamış 2.40 mı 2.70 mi olmalı
    2.örneğin kamışın atarı 10-40 olmasıyla 7-21 olması arasında ne gibi farklar var hangisi daha avantajlı
    3.bu ikisi soruyu kendi başıma tam cevaplayamama rağmen belirlediğim kamış: okuma v system 10-40 ve 2.40, makina olarakta okuma trio 40s

yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkür ederim :)

Levreko bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Levreko

Levreko Aktif Üye

Keşke hiç sormasaydın şimdi herkes kendi sevdiği malzemeleri yazıp önerecek herkes farklı bişey diyecek kafan hepten daha çok karışacak :) yazdığın malzemelere göre tahmini 500₺ bütçen var galiba ben sana trio s değilde okuma rtx 40 öneririm fiyatları aşağı yukarı aynı kamışın boyunu kendi boyuna göre değilde avlağının şekline göre belirle mesala ben kayalık mendireklerden avlandığım için 3 mt kamış kullanıyorum bunun da sebebi sahte kıyıya yaklaşınca ucunu hemen kaldırıp sahteyi kayalara takmaktan kurtarıyorum. 10-40 ta iyidir sahte ortalamalarına göre.

BlazenHK bunu beğendi.
  4. _-AreS-_

_-AreS-_ Üye

Aynen arkadaşın dediği gibi herkes kullandığı takımı önerir ama okuma v system genel olarak onay gören bi kamıştır... Boy olarak bakarsanız avlanacağınız ve ne avlayacaksınız o önemli... Benim boyun 183 ama genelde 240 kullanıyorum çünkü orman içinde avlanıyorum dallardan çalılardan bi nebze kollarak atış yapabilmem için kısa olması gerekiyor.. Makina olarak 40s çok tercih edilen hiç şikayet edilmeyen bi ürün... Arkadaşın dediği gibi 40s yerine rtx40 alabilirsin ama önermiyorum sebebide bu işe ömür vermiş kişilerin tavsiye etmemesidir.. Rtx 40 almayı düşündüm çok araştırdım tam almak üzereyken ustaların tavsiye etmemesi üzerine vazgeçtim ki tek esprisi hafif olması... Makina olarak benim almak istediğim ve yine tavsiye olarak önerebileceğim exage 4000... Rast gele

Levreko bunu beğendi.
  5. mert ağar

mert ağar Yeni Üye

teşekkür ederim yardımınız için. spine yeni başlayacak biri olarak bu bütçe fazlamı diye düşünüyorum ama alabileceğim sonucu ve keyfi düşündükçe maliyet 2. planda kalıyor o_O

6. _-AreS-_

_-AreS-_ Üye

200 lirayada takım yaparsın ama 1 sene sonra değiştirmek istersin... Daha hafif olsun daha sağlam olsun vs vs... Bütçeni zorla, güzel bi takım yap ve en önemlisi o takıma önem verip iyi bak ;) ben özellikle denize spine gidip geldikten sonra duşa girerken kamışla beraber giriyorum ve çıktıktan sonrada makinamı nemli bezle silip kuruluyorum...

Ogiveogi bunu beğendi.
  7. mert ağar

mert ağar Yeni Üye

size katılıyorum duşa kamışla beraber girermiyim bilmiyorum ama gözüm gibi bakacağım kesin :):D

8. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

V system ile exage yada ceymar güzel bi takım olur kamılı rtxde yapabilirsiniz