Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SPRO TULUM HAKKINDA

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Hırçın Karadeniz tarafından paylaşıldı.

1. Hırçın Karadeniz

Hırçın Karadeniz Aktif Üye

Arkadaşlar merhabalar spro neopren tulum hakkında kullanıcılardan bilgi edinmek istiyorum. Ürün keçe taban değil haliyle kayma riski varmı yada tulumda kaymaya engel olan bir malzeme kullanılmış mı? Vücutta duruşu şıkmı, kısacası 300 tl gibi bir fiyatı hakediyormu öneriyormusunuz? Yorumlara göre almayı düşünüyorum. Yada 300 tl altı yada biraz üstünde sprodan daha iyi denilebilecek neopren+keçe taban tulum önerisinde bulunabilir misiniz? Cevap için şimdiden herkeze teşekkür ederim. image.jpeg

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Sen karadeniz de mi avlaniyosun abim ? Ben olsam pvc alırdım eğer karadeniz de avlanıyor isen ..

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bunu en iyi giyerek anlayabilirsin.
    Keçe sadece kaymasın diye değil, aynı zamanda ısı yalıtımı için de önemli.
    Eğer internetten sipariş vereceksen riskli bir iş diyebilirim.
    Ayağına olan numara vücuduna oturmayabilir, küçük ya da çok büyük olabilir.
    Deneyerek almanı öneririm.

5. Levreko

Levreko Aktif Üye

Şeref abi çok doğru söylemiş deneyerek almak lazım. Ben lemigo balıkçı tulumu kullanıyorum neopran değil tam PVC de değil daha farklı ama güzel kullanışlı. Neopran tulum alacaktım bir arkadaşım bende var pişik yapıyo dedi :) bende o yüzden almadım sonra bu lemigo tulumu aldım spronunda neopran eldiveni var çok iyi sağlam bayağı hem balıkta hemde motora binerken giyiyorum 100 km hızla giderken rüzgar geçirmiyor hiç

6. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Benim pvc tarzı al dememin sebebi dalgalı havada allah korusun kayıp denize felan dusersen neopreni üzerinden atamazsin yuzemezsinde pvc yi rahat atarsin üzerinden karadeniz de çok başa gelir böyle şeyler ..küçük detaylar bazen hayat kurtarır mesela can yeleği gibi bu tarz talihsiz olaylarin kimsenin başına gelmemesi dileğiyle ...

7. Hırçın Karadeniz

Emrah Bey evet Karadeniz bölgesinde avlanıyorum ve şuan pvc tarzında kullandığım bir tulum mevcut fakat tabanının kaymasından dolayı memnun değilim. Bu yüzden almak istediğim üründe mutlaka keçe taban olmalı. Kayalık ve yosunlu meralarda av yaptığım için Pvc de olsa keçe taban şart. Denememi tavsiye ettiğiniz öneri varsa belirtirseniz memnun olurum.

8. timuçin

timuçin Yeni Üye

Neopren tulumun tam tersi batmama avantajı sağladığını duymuştum. Hafif malzemeden üretildiğiniden ve içerisinde hava baloncukları olduğundan daha kolay çıkarılabildiğini duydum. Aksine PVC ile çok tehlikeli olduğunu söylüyorlar genelde...

9. agartan

Neoprenin asıl amacı sıcak tutmasıdır ve bunu da çok iyi yapar.
    4-5 mm lik neopren tulumla buzlu suda bile içine girip avlanabilirsiniz. Üstelik pişik falan yapmaz. O arkadaş çıplak ten üzerine giymiştir. Basit bir içlik sizi korur.
    Tulumun üstüne de yelkencilerin giydiği tarzda boynu, bilekleri ve beli elastiki bir üstlük (Spray top) giyerseniz bir dalga sizi devirse bile ıslanmadan ayağa kalkabilirsiniz.
    Eğer avlandığınız yer derinse ister neopren, ister pvc tulum giyin mutlaka ama mutlaka en kalitelisinden can yeleği giymelisiniz.
    Eğer suya girmeden avlanıyorsanız zaten tulum giymemelisiniz.

Nylaon tulumlarda da keçe tabanlı seçenekler var. Burada aklıma gelen marka Scierra ama biraz pahalıdır.

10. Hırçın Karadeniz

Yorumunuz için çok teşekkür ederim scierra fiyat olarak neredeyse spronun iki katından fazla en fazla 400 tl civarında neopren ve keçe taban tulum önerisi verirseniz benim için daha makbul olur.

11. agartan

İşin doğrusu ben de kaliteli ve ekonomik bir neopren tulum arayışındayım.
    Ron Thomson gördüm Cengiz Balıkçılıkta ve denediğimde üstümde iyi durmadığını gördüm.
    Ayaklarıma tam gelirken tulumun geri kalanı 2 beden büyük geldi.
    Altı keçeli gayet kaliteli botları vardı. Göğüs kısmında 10-12 sahtelik cep vardı ama vücuda iyi oturmadıktan sonra faydası yok.
    Yerli bir markamız da var bu arada. Kaliteli ürünlere de sahip üstelik. Herhangi bir arıza durumunda her türlü tamir garantisi var.
    Bayilerde yeterli seçenek bulamadım, kendisi de ikitelli civarında olduğu iç,n gidip deneyemedim.

İşin acıklı tarafı ise halen kullandığım tulumum son derece kaiteli ve üstüme tam oluyor ama artık botları ayağımı sıkıyor.
    Onu değiştirmenin yolu bu ülkede yok maalesef. Bu nedenle yerli ürünü tercih etmekte de fayda var..
    Marka Free Sub