Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Staj mağduriyeti sona erdirilmiş

Konu, 'Duyurular' kısmında scorpion26 tarafından paylaşıldı.

1. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Konu ile alakalı aramızda birçok arkadaş olabileceğimi düşündüğümden paylaşmak istedim. Staj nedeniyle yapılan sigorta girişleri devlet tarafından kabul görmüyor ve ilk emeklilik piriminin yatırıldığı tarih işe başlanıç tarihi olarak dikkate alıyordu. Son zamanlarda çeşitli kanallardan ve change.org kampanyaları başarıya ulaşmış görünüyor. Benim 1993 olan sigorta girişim 1990 olarak düzeltilmiş. Aynı durumdaki arkadaşlara bu sevindirici haberi vermek istedim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YusufZiyaDeniz

YusufZiyaDeniz Aktif Üye

Şimdi şöyle birşey var. Staj yaptığım dönem muhtemelen 2005 falandı. o dönem yatırdıklarını söylemişlerdi ama sistemde gözükmüyordu hiçbir şekilde. Şimdi o tarihe www.turkiye.gov.tr üzerinden baktım çıkmıyor. Güncelleme yapılacak mı acaba ?

4. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Sizin durum farklı sanırım. Ben bankada staj yaptım. Ve sigorta girişimiz yapılıp adımıza sağlık sigortası ödendi. Ama emeklilik primi yatmadı. Emeklilik pirimi yatmadığı içinde devlet sigorta girişini saymıyordu. Şimdi bu saçmalık düzeltildi. Stajdan yapılan sigorta girişi ilk giriş olarak düzeltildi. Elinizde sigorta kartınız var ise bununla sigortaya gidip düzelttirebilirsiniz bence. Bildiğim kadarıyla bu durum 1999 öncesi sigorta olanları ilgilendiriyor.

5. YusufZiyaDeniz

YusufZiyaDeniz Aktif Üye

2004 senesiymiş staj yaptığım dönem. Sigorta girişim 2004 gözüküyor. Ancak 2008'den sonra resmi olarak sigortam işlemeye başlamıştı. Onlar gözüküyor. En iyisi SGK'ya gitmek. Teşekkür ederim ilginiz için

6. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Meslek lisesinde elimize ssk kartı tutuşturdular ssk lısınız dediler bizde askerlik borçlanması vs.yaparız diye hiç üstüne gitmemiştik nasıl olsa sigortalıydık ya 88den sigortalı olmam gerek belkide yarın emekliyim kampanyayıda imzalamıştım sevindim valla

shadowpane ve anıt35 bunu beğendi.
  7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Benim de lisede SSK Kartı vermişlerdi stajda fakat bakıyorum herhangi bir düzelme yok.

8. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Benim o kartta yok piyasada sanırım gidio manuel düzellttirilecek

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Benimki de nerede Allah bilir :)

10. icaglar

icaglar Üye

Benimde 99 nisan başlangıç olarak 15 gün var ama 18 yaşından küçük olunca geçerli olmuyormuş diye duymuştum. Bi soruşturmak lazım tekrar.

11. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Önemli olan gün olarak sayılması değil sigorta giriş tarihinizin erkene alınmış olması. Benim normalde 1993 gözüküyordu. Şu an staj başlangıcım olan 17/9/1990 tarihine değişmiş. Bundan dolayıda 54 olan emeklilik yaşım 52 ye düşmüş durumda.

YEKTA bunu beğendi.