Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

stella misina sarım yuvası problemi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında caberia tarafından paylaşıldı.

1. caberia

caberia Aktif Üye

Herkese rastgele zamanında çocuk gibi heyecanlanıp aldığım stellayla ilgili bir problemi paylaşmak eğerki varsa bir çözümü yada sorunun neden olabileceğini bulmak çünkü bu sadece bana özel bir durum değil birkaç zamandan beri boğazlarımızda görülen stella bolluğu beni hem şaşırtmış hemde sevindirmişti ama bu fırtına öncesi sessizlik gibiydi 3 stella bir araya geldimi başlıyorduk 9 luk pancar gibi ses çıkarta çıkarta sarmaya tüm hepsinin aynı yerinde aynı problem aynı ses ve aynı yakınmalar söylenmeler ve bunun imalatını yapan adamın doğduğu hastanenin kaba inşaatından sonra ince sıva üstüne tek kat boya atıp kurumasını bekleyen boyacının doğramasını yapan marangozun 7 sülalesine bir öz Türkçe kullanmalar ki sormayın :D
    genel sorun hepsinde aynı misina sarım yuvasındaki enteresan olaylar ben kendi makinamı açtığımda bu manzarayla karşılaştım :eek:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

Nasıl becerdin bunu Mustafa

4. GokhanSacakli

GokhanSacakli Üye

Bu kısma bayıldım :harika::harika:

5. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Mustafa...birde rulman gidiyor biliyorsun. Her ne kadar Shimano olsa da kul yapımı. Tuzlu su, insan teri, kuş pisliği, limon...bunlara yapcak bir şey yok ne yazik ki. Markaya güvenip kullanımdan sonra temizlenmezse ne yazik ki olacağı bu. İstediği kadar su geçirmez olsun (2013 Stella, 2012 Saltiga) buralar hareketli olduğu sürece hep aynısı olacak. Her 1-2 balıktan sonra açıp temizlemek ve yağlamak (astar ceket) bu işin tek çaresi ne yazik ki..birde yedek parça olarak elinde bulundurmak...makinaların en zayif halkası burası (baya bir güç biniyor), birde tel açıp kapadağımız bölgeler (vida kısımları)...içindeki bilmem ne metalinden dişli olsun ama asıl önemli olan yerler bana göre buralar...Ne yalan söyliyeyim, ikinci el makina alırken ilk baktığım yerdir...

6. caberia

caberia Aktif Üye

abi emin ol sadece bende olsa gurur duyardım başardım diye ama tüm makinalardan aynı yerden ses geliyor özel bir çabaya gerek kalmıyozaten tüm problem o gri parçanın aşınmasıyla başlıyor ana sıkıntı oradan kaynaklı daha sonra buna dönüyor

7. caberia

caberia Aktif Üye

buluthan rulmanlarda gidici evet ama ben her balıktan sonra gerekli temizliğini bakımını zaten yapıyorum fakat yine olan olmuş artık bu bozulan parçaları tamamen değiştireceğiz başka çaresi yok ve diğer firmaların ürünlerini daha dikkatli ve yakından inceleyeceğim artık ve dediğin doğru buluthan iç aksamından yana zaten şikayet yok ama en zayıf noktaları ama en güçlü olmaları gereken yerleride buralar

8. furunotr

furunotr Aktif Üye

Öyle hatırlıyorum ki bu sene ile 3.sezonu çıktı Biomaster; klavuz parçalarının durumu şu şekilde bende; genelde hiçbir temizlik yapmadan av sonrası spreyden bir parça fıslatıyorum; ayda bir falan temizleme yapıyorum ve o zaman da yağlıyorum tabii; kullanılan yağ Shimano'nun orjinal yağı; ilk zamanlar bakım portundan bir parça da gres fıslattım... Fazla yorum yapmak istemiyorum yanlış anlaşılıyor hep...

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

http://img22.imageshack.us/img22/2280/62286127.jpg

http://img515.imageshack.us/img515/1978/80588120.jpg

http://img820.imageshack.us/img820/1308/57462636.jpg

http://img18.imageshack.us/img18/6974/75394094.jpg

Fotoğrafların bazıları makro çekimdir; klavuz parçaları henüz temizlenmemiş durumda; kirli yağ kalıntılarından görülebiliyor...

9. furunotr

furunotr Aktif Üye

Şu temizleme işini Üsküdar'da birkaç kişiye söylediğimde; tuhaf tuhaf baktılar suratıma; neymiş; orası kapalı sistemmiş; su v.s. geçirmezmiş; ayda yılda bir yağlasan yetermiş...

Malum 2-3 tane spesifik makina var buraların yağlanması gerekmeyen; hatta yağlayamayacağımız; örnek olarak yeni Saltiga'lar...

10. shimano

shimano Daimi Üye

Haluk abi uskudarda cok usta olunca kafalar muhakkak karısıyor..

11. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Benim 2,5 yaşındaki Fliegende de böyle bir korozyon olmadı. Arada rulman kirlenir ses yapar. Temizleyince geçer. Senede bir kez de rulmanı değiştiririm. Bende Haluk Bey gibi arada Shimano yağ ve gresiyle fısfıslarım.