Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

stoper kullanımı hakkında

Konu, 'Sohbet' kısmında dikmentr tarafından paylaşıldı.

1. dikmentr

dikmentr Yeni Üye

merhabalar kartala istavirt icin capari sallıyordum millet akşam caparili şamandralı bir sistem sallıyordu benım capari oldugu ıcın mılletin bir arkadaşın sistemini 2 kez mahfettim neyse forumdaki arkadaşımızdı şamandralı at dedi. bugun oltacımda stoperle şamandra fosfor aldım.

ilk şamandrayı olta acıkken suya salla sonra stoperini makinaya doğru ayarla diye birşey söyledi tam anlayamadım

derinligii nasıl ayarlıcam stoper bu mevkıde ne işe yarayacak. ilk kullanım olacak benım icin yardımlarınızı bekliyorum..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. konevii

konevii Aktif Üye

Değerli kardeşim;
    stoper, adı üstünde durdurucu şamandıranın yerini sabitlemek için kullanılır. son derece küçük olduğundan makineye misinayla beraber sarılabilir, atarken sorun olmaz.

Stoperi önce ana bedene geçirmelisin. sonra şamandırayı misinaya takarsın. Ama şamandıranın sabitleme çubuğunu kullanma. yani şamandıra misinanın üzerinde gezer olmalı. sonra oltanı hazırlarsın.

Oltayı suya attığın zaman kurşun aşağı doğru çökerken şamandıra su üstünde kalır ve, stoperine kadar misina üzerinde kayar. Bu noktada stoperi koyduğun yer şamandıranın olmasını istediğin derinliktir.

NOT: eğer basit yumuşak yada mantar şamandıra kullanıyorsan, misinayı doğrudan plastik çubuğun içinden geçirmen yeterlidir.
    umarım faydali olabilmişimdir. RASTGELE.

(Bu sistemi tatlısuda kullanıyorum, tarifim stoperin kullanımıdır. İstavrit avında kullanılırmı onu bilmiyorum.)

4. dikmentr

dikmentr Yeni Üye

hocam şimdi stoperi kullanmayı hemen hemen düşünüyorum.kafamda bir yer etmeyi.

boş iken suya salladım oltamı şamandralı bir şekilde. sonra attıgım noktada stoperi motora doğru aldım.burasıda tamam sonra cekip capari takıma bağladım. sonra tekrar attım bu şekildemi yoksa motora doğru degilde şamandıraya dogru derinlik artıyor yoksa motora doğru cekersemmı derınlık kazandırıyorum..

artık deneyerek net cevabı alacagım bugun.