Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Stoper ve gezer kurşun yapımı?

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında kerimkaraman tarafından paylaşıldı.

1. kerimkaraman

kerimkaraman Yeni Üye

Merhabalar, buralarda balık malzemesi satan yer yok, görünkle'deyim(uludağ üniversitesi'nin öğrenci köyü) yarın balığa çıkmayı düşünüyorum 3lü dip takımı hazırlamıştım fakat forumda gezer kurşunlu tek iğneli bir takım gördüm ve hoşuma gitti, iş gördüğünü söylemişler. Elimde ne gezer kurşunum ne de stoperim var. Gezer kurşunu normal korşunun ortasını matkapla delip yapmayı düşünüyorum fakat stoper için aklıma birşey gelmedi. boncuk ve özel bir düğümle stoper görevi gören bir şey yapamaz mıyız? Bu iki projem için fikirlerinizi bekliyorum...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. umooth

umooth Aktif Üye

Merhaba Kerim, öncelikle ne tutmak istiyorsun? Hedef balığın nedir?

4. kerimkaraman

kerimkaraman Yeni Üye

merhabalar hocam, daha başlangıç seviyesinde olduğum için doğrudan bir hedef belirleyemiyorum. zira merayı da tanımıyorum ilk defa tutacağım bursa'da mudanya taraflarında. silünes var elimde yem olarak tuzlanmış. 2 oltamın biriyle yeml takım yapıp silünes takacağım diğerine de çapari takıp kız arkadaşıma vereceğim oyalansın diye :) Yani çipura, iri mırmır gibi orta büyüklükte birşeyler tutmayı düşünüyorum ve bunun için biraz araştırdım 3lü dip oltası yerine tek iğneli gezer kurşunlu takım yapın diyorlar, amacım bu :)

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

merhaba arkadaşım matkap ile delebilirsin tabii içinden lolipop çubuğunu da geçirirsen harika olur tek iğneli gezerli takım genenlde merayı bilen ustalar tarafından çok verimli kullanılır yani nacizane tavsiyem kurşunlardan bolca yap :)

6. kerimkaraman

kerimkaraman Yeni Üye

matkabın ucu kırıldı ve parçası içinde kaldı ustam, bu da hevesimi kaçırdı. Sanırım klasik 3lü dip oltasına devam...

7. umooth

umooth Aktif Üye

en güzeli :)

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bursada birçok av bayii var. Balığa gitmeden önce onlardan birini ziyaret ediver

9. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Merhaba,

Bütün mağazaların internet siteleri mevcut. Topluca sipariş yaparsan kargo maliyetinide yedirmiş olursun. Mesela nceizgi Amatr Balklk Malzemeleri buraya göz atabilirsin.