Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Su aritici tavsiyesi dostlar

Beyefendi

Daimi Üye
Adı
ALİBABA TROFER
Kiymetli balik sever dostlar.

Evime guvenilir iyu bir su aritici almak istiyorum fiyatida onemli degil lakin hangi forumu okusam saticilar kendi mallarini ovuyorlar bende en guvenilir bilgiyi kendi forumumdan siz degerli dostlardan alirim diye dusundum

Kiymetli tavsiyelerini buradan yada ozelden yazabilirmisiniz.

Her 2 gu de tadi biseye benzemeyen damacana suya 6 tl vermekten gina geldi

hakkı yeten

Aktif Üye
Adı
hakkı yeten
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Gold line american filtreleri 100 de 100 american tadı erikli yumuşaklığında :)

yawruaslan

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
arkadaşım evinde ihlas kullanıyor oldukca memnun

medmarine2

Aktif Üye
Adı
Soner Coşar
Kan Grubu
A Rh Negatif
Merhaba;

Zatek Arıtma Pompa Sistemleri Ltd. Şti. Online Satış sitesinden iletişim numaralarını alarak Zafer bey ile görüşebilirsiniz. İhtiyacınızı belirtirseniz size yardımcı olacaktır. Deniz akvaryumu forumlarından buldum derseniz daha da yardımcı olacaktır. Diğer hobim olduğundan akvaryumlarda ve içme suyu için kullananlar çok memnunlar.

İyi Günler

Ogiveogi

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Size tek marka diycem rainbow elektrik süpürgeleride süper içinde uçak motoru var eğer astımlı çocuğunuz varsa keainlikle süpürgeyidw alın

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Nerede yaşıyorsunuz, evinize su nereden geliyor, su kaynağı nedir, şebeke boruları malzemesi ne, ne zaman yenilendi?

Filtre alarak neyi temizlemek istiyorsunuz, komple ev içindeki musluklardan temiz su mu akacak, sadece içme suyu elde etmek için mi filtre alacaksınız.
Baştan bu soruların yanıtı önemli. Bunlara göre seçim yapmak gerek.

Su kaynağı niçin önemli, birkaç yıl önce Ankara bazı semtlere arsenik içeren su verdi. Ve sorun örtbas edildi.
Kurulduğunda yerleşim yasak olan Ömerli barajı havzası son yıllarda villa bölgesi oldu.

Su molekülü içerdiği kalsiyum magnezyum tuzları gibi eriyiklere, azot bileşiklerine, askıda kalan maddelere göre çok küçük bir moleküldür. Hele bakterilere göre kıyaslanmayacak boyutta.
İstemediğiniz ne varsa hepsini sudan arıtmak mümkün artık. Hatta deniz suyunu revers ozmosla, ya da bataklıktaki suyu pompayla seramik bir filtreye basıp içebilirsiniz.

Suyu filtrelemede çökeltmeyle arındırılacak maddeler için 0.1 mikrondan 100 mikrona kadar kartuş filtreler ve yine klor ve şebeke kokularını almak için kartuş aktif karbon filtreler var.

Bunlar direkt olarak kullanılabileceği gibi UV, reçine, seramik ve membran filtre sistemleri öncesi de kullanılan sistem kurmak mümkün.

UV lambaları canlıyı öldürür yani sudaki bakterileri yok etmek için. Seramik filterelerin gözenekleri o kadar küçüktür ki suda askıda kalan maddeleri geçin bakterileri dahi geçirmez. Ama amonyak nitrat gibi azot bileşikleri genelde süzülemez. Ömerli gibi yerlerin suyunu kullanıyorsanız baraj havzasında yaşayanların sifon artıkları, deterjanları pek süzülmez.
Reçineli filtreler kartujlar sonrası sertlik artıran tuzları azaltarak lezzetli su alabilirsiniz.
Ters ozmos yöntemi ile çalışan Memranlı sistemler ise vücut için gerekli tuzları ne var yok geçirmez. Neredeyse arı su gibi suyunuz olur.

Reverse ozmosların piyasada Çin malı olanları, memran öncesi 3-4 kartuş kullanılmış olanlar 350 TL civarında.
Sadece içme suyu elde etme kapasitesindeler.
Kullanım miktarına göre belirli sürede değiştireceğiniz karbon ve su tesislerinin sedimantasyonla çökeltmesi gereken maddeleri süzen kartuşları çıkardığınızda şaşar kalırsınız. Bir ayda kahverengi balçık görünümünü alırlar.
Membran da 4 kişilik bir evde 6 ayda bir değiştirilmelidir. Membran öncesi 1-5-10 mikronluk filterler ve karbon kartuş olmasına rağmen.

En iyi yol ya bulunduğunuz yeri terk etmek, ya da su ihtiyacınızı su dışında başka şeylerden gidermektir.

Ya da piyasada bulunan iflas konkordota vs gibi genelde bir işe yaramaz markalardan birini alıp, bunun işe yaradığına kendinizi inandırdıktan sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böyle yaptığınızda para verdiğiniz bu alete inancınızı kaybetmemek için her gördüğünüze överek reklamını yapmalısınız. Genelde yapılır ama yine de hatırlatayım dedim.

NOT: Reverse ozmos alırsanız arada başka sular da için.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Şimdi ozmos sitemlerine baktım. Amerikan malı olduğunu iddia eden dahi max 290 TL

Bu sistemler aldığınız su miktarının 8 katını kanalizasyona gönderir.
Reklamında üçte birini yazmasına inanmayın.

Beyefendi

Daimi Üye
Adı
ALİBABA TROFER
VAllahi beyler ihlasin en son modeli iyi duruyor yada bmb marka var onuda oven cok ne bileyim arada kaldim ya

Beyefendi

Daimi Üye
Adı
ALİBABA TROFER
Ben de istanbul'da ihlas kullanıyorum. Yazlık için ben de arayıştayım.

İhlas piyasaya bakınca çok pahalı durumda. Ondan dolayı daha ekonomik ve sağlıklı bir ürün de ben arıyorum :)
Hamdi arastirmacisin :) arastirda bizide bilgilendir gozunu seveyim