Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Su aritici tavsiyesi dostlar

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Benim internet yine gitti.

Kısaca almayın bu cihazları.
Aldıysanız çıkarın atın. Ya da çok az kullanın.
Bunların ithal edilmesine izin verenleri, getirip satanları protesto edin.

zafer3885

Yeni Üye
Adı
ZAFER TOPARSLAN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba;

Zatek Arıtma Pompa Sistemleri Ltd. Şti. Online Satış sitesinden iletişim numaralarını alarak Zafer bey ile görüşebilirsiniz. İhtiyacınızı belirtirseniz size yardımcı olacaktır. Deniz akvaryumu forumlarından buldum derseniz daha da yardımcı olacaktır. Diğer hobim olduğundan akvaryumlarda ve içme suyu için kullananlar çok memnunlar.

İyi Günler

Tüm Foruma Selamlar,

Adım Zafer...

Reverse Osmosis Su Arıtım Teknolojılerı üzerine faaliyet göstermekteyim. Aklınıza takılan soruları sizlere cevaplandırmaktan memnun olurum.

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Tüm Foruma Selamlar,

Adım Zafer...

Reverse Osmosis Su Arıtım Teknolojılerı üzerine faaliyet göstermekteyim. Aklınıza takılan soruları sizlere cevaplandırmaktan memnun olurum.
Merhaba hoşgeldiniz,

Merak ettiklerimizi mesajlarda genelde belirttik. Kısaca özetlersek filtre sayısı neye göre değişiyor mesela paylaştığım cihaz da 8 filtre vardı bu sayıyı neye göre belirleyeceğiz.

Bölgesel olarak cihaz seçmek mi gerekir?

Montaj için genelde servis bulamıyorum kendimiz yapabilir miyiz?

Son olarak önereceğiniz ekonomik bir cihaz varmıdır?

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Benim internet yine gitti.

Kısaca almayın bu cihazları.
Aldıysanız çıkarın atın. Ya da çok az kullanın.
Bunların ithal edilmesine izin verenleri, getirip satanları protesto edin.
Öyle diyorsun da abi yazlıkta ki suyumuz kuyu suyu ve tahlili yapıldı içilmeyen olduğu belirlendi.

zafer3885

Yeni Üye
Adı
ZAFER TOPARSLAN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba hoşgeldiniz,

Merak ettiklerimizi mesajlarda genelde belirttik. Kısaca özetlersek filtre sayısı neye göre değişiyor mesela paylaştığım cihaz da 8 filtre vardı bu sayıyı neye göre belirleyeceğiz.

Bölgesel olarak cihaz seçmek mi gerekir?

Montaj için genelde servis bulamıyorum kendimiz yapabilir miyiz?

Son olarak önereceğiniz ekonomik bir cihaz varmıdır?

Hamdi Bey,

İstanbul' da iseniz, size yardımcı olabilirim. Monttajları aslında basittir bu cihazlarda...
Filtre sayıları normal ithalatı gerceklestırılen ürünlerde 5 aşama standart paket olarak gelmektedir. 6.,7.,8., diye istediğiniz kadar filtre eklemesi yapabilirsiniz. Aslına bakarsanız abartılı 9 10 filtre diye satanlar mevcut hepsi abartılı göz boyamadan baska bir sey değildir.
Filtrelerin değişim sıklıgı ise, cihazda alttakı 3 adet on filtre 6 ay da bir max 8 ay olarak,
Membran Filtre 1-1.5 yılda bir değişimi ,
Tatlandırıcı ve diğer ek olarak eklenen Filtreler 1 yılda bir değişmektedir.

Bölgesel olarak cihaz secmek mi gerekir ?

Reverse osmos sistemlerde kullanılan ana filtre Flimtech marka olmalıdır.
Orjınal USA üründür.
Bununda 2 farklı türü bulunmaktadır.
Şebeke Suyunda kullanılan model Membranlar ve hem kuyu suyunda hemde sebeke suyunda kullanılan filtreler olmak üzere 2 modeldir.

Önerebileceğim ekonmomık cihaz 3 in 1 Fİltre Tatlandırıcı filtre ozellıgıne sahip 7 asamalı Flımtech membranlı bir ürün olur.

Yalnız kuyu suyu mevcutsa, ULTRAVİOLE DEZ. SİSTEMİ kullanılması şarttır. Komple paslanmaz bir bakteri ve mıkropları oldurme sistemidir. 1 Adet adaptor ile calısan bir cihazdır. İçersindekı lamba ömrü 9000 saattir. 1 yılda bir değişir
Fiyatı : 390.00 Tl dir.
Detaylar icin 0555 968 61 95 ten bana ulasabilirsiniz.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Kullanım suyu olarak kullanmıyor musun? Diş fırçalamıyor musun, bulaşık çamaşır yıkamıyor musun?

Bunlarda sorun yoksa iyi.
Varsa sertliği düşürmek için reçineli sistem ve Mikropları yok etmek için filtre çıkışına UV lamba ekle.

Çamaşır ve bulaşık makinesi de kireçten etkilenmez.
Reçineyi tuz ile geri su basarak temizlersin.

Bakteri sorunu yoksa yani dişini fırçalayabiliyorsan Karaköy Necati bey caddesine git max 250 lira vererek yedek membran ve 5-10 mikronluk ve karbon kartuş yedek alarak RO filtre al.
Kendin kur.
Ara sıra da içme suyu alarak kullan.

En iyi çözüm ilk seçenek.

zafer3885

Yeni Üye
Adı
ZAFER TOPARSLAN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Çamaşır ve bulasık makınesi kirecten etkılenır tam aksine...

Bunun icinde alternatif olarak siliphos minerallerini kullanabilirsiniz. Musluk agzı girişine takılan bir adet siliphos filtresi ile bu sorunu cozebilirsiniz.

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Hamdi Bey,

İstanbul' da iseniz, size yardımcı olabilirim. Monttajları aslında basittir bu cihazlarda...
Filtre sayıları normal ithalatı gerceklestırılen ürünlerde 5 aşama standart paket olarak gelmektedir. 6.,7.,8., diye istediğiniz kadar filtre eklemesi yapabilirsiniz. Aslına bakarsanız abartılı 9 10 filtre diye satanlar mevcut hepsi abartılı göz boyamadan baska bir sey değildir.
Filtrelerin değişim sıklıgı ise, cihazda alttakı 3 adet on filtre 6 ay da bir max 8 ay olarak,
Membran Filtre 1-1.5 yılda bir değişimi ,
Tatlandırıcı ve diğer ek olarak eklenen Filtreler 1 yılda bir değişmektedir.

Bölgesel olarak cihaz secmek mi gerekir ?

Reverse osmos sistemlerde kullanılan ana filtre Flimtech marka olmalıdır.
Orjınal USA üründür.
Bununda 2 farklı türü bulunmaktadır.
Şebeke Suyunda kullanılan model Membranlar ve hem kuyu suyunda hemde sebeke suyunda kullanılan filtreler olmak üzere 2 modeldir.

Önerebileceğim ekonmomık cihaz 3 in 1 Fİltre Tatlandırıcı filtre ozellıgıne sahip 7 asamalı Flımtech membranlı bir ürün olur.

Yalnız kuyu suyu mevcutsa, ULTRAVİOLE DEZ. SİSTEMİ kullanılması şarttır. Komple paslanmaz bir bakteri ve mıkropları oldurme sistemidir. 1 Adet adaptor ile calısan bir cihazdır. İçersindekı lamba ömrü 9000 saattir. 1 yılda bir değişir
Fiyatı : 390.00 Tl dir.
Detaylar icin 0555 968 61 95 ten bana ulasabilirsiniz.
Teşekkür ederim ilginize,

Evet İstanbul'dayım ama burdaki evimizde var. Yazlık için düşünüyorum bu sezon alamadım karar veremediğim için ama bir daha ki sezona kesin alacağım.

Su kuyu suyu ve inanılmaz kireçli. Ona göre bir cihaz tercih edebiliriz.

zafer3885

Yeni Üye
Adı
ZAFER TOPARSLAN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kullanacagınız yer nerde ? Hamdı Bey...