Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şu çinekopu almaya elim varmıyor !!!

Konu, 'Balık ve Avcılığıyla ilgili Makaleler' kısmında löngöz tarafından paylaşıldı.

1. löngöz

löngöz Daimi Üye

arkadaşlar ,,biz İzmirliler balığımız bol olmasına rağmen ,,mevsimi geldiğinde lüfer ve çinokop yemeği genelde çok severiz,,kim sevmezki diyeceksiniz..
    bu hafta izmirde semt pazarında bazı tezgahlarda çinokoplar gözüktü malasef..
    malesef diyorum ....nasıl kıydınız o küçüçük balıklara birde fiatı 15-25 tl arası değişiyor...
    bu gidişin sonu iyi değil acaba diyorum protostolarımızı almamakla mı yapalım!!:cool::cool::cool::(

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Çok küçük bir azınlığı temsil ediyoruz.Alanlar öyle alıyorlar ki şaşarsınız.Sivas ta yasak dönemde yayın balıkları alenen satılıyor.Tüm Türkiye'de durum maalesef böyle...,

4. Cenk Bayraktar

Cenk Bayraktar Üye

Ahhh Atam ( Atatürk ) ahhhh .........

memlete en güzel cevapta Aziz Nesin'den ...

'' %65 'ii pardon yanlış söyledim %95'iiiii ''

Bu insanlardan ne beklenir ki. Geçim derdiymiş güldürmeyin beni.

milyonlarca aç gezen insan , milyonlarca 3 kuruşa çalışan işçiler var.

hiç değilse bişeyler yapmaya çalışıyorlar. Denizlerin içine sı...mıyorlar...

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Bülent Abicim burda da ( Ankara'da) aynen dedğin gibi istavrit boyunda çinekoplar satılıyor 10 tl ye.. Balıkçımla muhabbetimiz iyidir neden alıyosun diye sordum bugün.. Sarıkanatların arasından çıkanları ayırıp satıyormuş.. İşte gırgırların neden yasaklanması gerektiğine güzel bir örnek büyük küçük ayırmıyor ne varsa topluyorlar.. Bu arada sarıkanat dediğime bakmayın bildiğimiz çinekopa artık sarıkanat deniyor.. Boğazda avlanmasa bu balıklar büyüyecek tam çinekop veya sarıkanat olarak av verecek hem balıkçı hem müşteri memnun olacak ama nerdee... Diğerleri avlamadan ben avlayayım açgözlülüğüne kurban gidiyor zavallılar..

6. BİROL

BİROL Daimi Üye

Malesef harami zihniyeti heryerde kendisini gösteriyor.

7. red baron

red baron Aktif Üye

Daha geçen gün tesadüfen bir balık tezgahı olan bir balıkçıyla tanıştım,oda bu olaydan müzdarip gırgırlar diyor tutuyor şu kadarcık çinekopları,şöyle böyle yav arkadaş hadi gırgır tutuyor sen niye satıyorsun dedim,ne yapayım tutuyorlar ben satmasam başkası satacak adamın özrü kabahtinden büyük,anlayacağınız herkez topu birbirine atıyor,bakalım golü kim yiyecek acaba,en sonunda suçlu tüketici oluyor yani bizler.VAY BEE.Niye alıyoruz şuncacıkları almayın yemeyin be kardeşim fazla değil bir sezonda çinekop yemeyin yemeyin ki bir daha ki sezon lüfer yiyin,kofana yiyin.

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Ah şu ülkem insanının sürü iç güdüsü yok'mu? düşünmeden başkaları ne yaparsa onu yapmaları. Neyse gençken kafa yordum çözüm yok. Anca ceza ödül sistemii ile bir şeyler olabiilir sanırım başka çaresi yok.

9. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Bu videodaki şahşiyetül hıyarat, tanıdığınız olabilir alınmaca gücenmece olmasın.Zaten bu zerzevat tanınan biri galibaki tanıdınızmı filan diyo videoyu çeken acurda. ama bu dangalak zihniyet oldukça daha nebeklersinizki, dangalak diyorki istemeden gelmiş ebe allahın hırtı senniye alıkoydun sende isteyerek kovaya atmışşın daha canlı olanlar var niye salmıyorsun ALLAH BELANIZI VERSİN başka birşey söylemiyorum.

http://www.ktunnel.com/index.php/10...e2b928b97a04b29aa43f291808da73c45ed3c6f319640

10. enis59

enis59 Daimi Üye

Ülkemizde ceza sistemi kontrol mekanizması olmadıkça bilinçsiz avcılığın önüne zor geçilir malesef:(

11. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Esas bu mevsimde tepkimizi(almayarak) göstermeliyiz.
    Çok önemli bir konuya tam zamanında müdahale Bülent abi.