Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şu kamışlar arasında kaldım siz hangisini onerirsiniz

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Emriko tarafından paylaşıldı.

1. Emriko

Emriko Üye

Selam arkadaşlar yaklaşık 15 - 20 gündür surf kamis arıyorum bütçem maks. 120 - 130 TL. ve uzun arayışlar sonucu şu kamışlar arasında kaldım bana bunlardan hangisini almamı tavsiye edersiniz. Bir de bogazda uzun atış yapmak için illa ki 250 gr atarli bir kamis mi tercih etmem gerekir bunu merak ediyorum.

Bu arada arasında kaldığım kamis modelleri Lineaeffe İm Casting, Lineaeffe Sea Vortex, Lineaeffe Vx Surf, Lineaeffe Ac Casting, Lineaeffe Power Drive.

Bogazda uzun atış için bu kamışlar dan hangisini onerirsiniz ve neden. Şimdiden teşekkürler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Emriko

Emriko Üye

Yokmu oneri

4. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Parçalı salına 3 parça aldım derim 2ci el fiyata alinir

cemiltonguç, keremeymen ve Velociraptor bunu beğendi.
  5. huseyind

huseyind Aktif Üye

İlla ki 250gr atarlıya gerek yok. Zira 200gr üzerine çıktığınızda her 3-5 atışta bir dinlenmek gerekiyor. 150 -185gr arası atışlar genelde yeterli oluyor hem mesefe hem de dibi görmek için. Beden yeterli incelikte olunca çok aşırı ağırlığa gerek kalmıyor.

Fiyat ve performans için parçalı kamışlardan okuma salina güzel bir seçenek. Lakin sök tak çıkar üşenirim derseniz okuma revenger 250gr da teleskobik seçenekler arasında güzel bir kamış. Aralarında çok fazla ağırlık farkı yok.

Lineaeffe 10 kilos 200gr atarlı kullandım. Okuma revenger e göre yumuşak kaldı ancak taşa köke çaldım bana mısın demedi 3-4 yıldır. Diğerleri için arkadaşlar yorum yapabilir.

6. Küleli.28

Küleli.28 Yeni Üye

okuma salina 3 parca kamışı tercih ederdim çaplari.yemli.kurşun arkası avlarda sıkıntı yaşamasan kullanabilirsin. Başka kamışlara bakarsanda gezeri olmayan kamışlara bak derim.ii avlar.

7. osmançubuklu

osmançubuklu Aktif Üye

bende lineaffe spider sırf almıştım menzilinden hiç memnun kalmadım :(

8. esat aslan

esat aslan Yeni Üye

bende salina 3 parça aldım.420 boy taşıması sıkıntı ama performans olarak ideal.ikinci el bütçenize uygun belki bulabilirsin.

9. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

parçalılar ile teleskobikler arasında erim farkı var osman abi memnun degilmiş ben memnunum iş görüyor balık alıyorum çoğu zaman hafifligi sebebiyle o kamısı kullanıyorum ama tabiki parçalı olanların erim farkı belli oluyor ikinci el temiz bir salina iş görür

osmançubuklu bunu beğendi.
  10. Emriko

Emriko Üye

Ya arkadaşlar ben ne sormuşum siz ne söylemişsiniz :) Ben bu kamislardan hangisini tercih etmeliyim demişim siz o kamislar hariç herşeyi söylemişsiniz :) Salina bütçemi aşar bana daha uygun maksimum 120 130 liralık bişey lazım. İkinci el almayı düşünmüyorum ömrü azalmış olur ikinci ellerin

11. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Sen diyorsunki ben bunları seçtim ulan bana bunlar arasından hangisini alacağımı söyleyin çok konuşmayın onu bunu al diye ben seçtim sizden daha iyi biliyorum bunlardan hangisini alayım bence sen Demir çubuk al daha ucuz o var bağla makineyi at çek