Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

su üstü sahteler almak istiyorum sizce bunlar nasıl

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında calvus48 tarafından paylaşıldı.

1. calvus48

calvus48 Üye

su üstü sahteler almak istiyorum sizce bunlar nasıl

sabriyazici bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

merhaba;

lucky craft sammy tescilli ürünlerdir,patçinko ve diğerleri avlanacağınız meraya göre değişir,

4. calvus48

calvus48 Üye

muğla akyada avlanma yeri kofana levrek ve turna var genelde

5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Lucky Craft Sammy, değerli dostum Dündar'ın kolay kolay hiçbir balığı affetmediği gözbebeği. İma Skimmer, kıymetli büyüğüm Bülent (Horozbina) ağabeyin özellikle yaz günlerinde göz bebeği. İma Pugachevs Cobra'nın renkleri de gerçekten hayranlık uyandırıcı. Bir de merada kofana söz konusu ise mutlaka Popper da edinmenizi öneririm. Özellikle Ali (Spindoctor) kardeşimin son zamanlarda popper sahtelerle yaptığı kofana avları hepimize göz ziyafeti yaşattı.

Dündar ve trakonya79 bunu beğendi.
  6. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Can alıcı bilgileri gelmiş benden önce.

Bunların yanına Rover 98 128 de eklenebilir.

Hayyy spinine ya :)

harbyteam ve KalamA bunu beğendi.
  7. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Eklediğin resimlerde ilk grup Lucky Craft’ın Sammy su üstü modeli. İkinci grop da aynı firmanın Gunfish’i
    İkisi de mükemmel su üstü bu konuda boyutlarla ilgili özellikleri var. http://www.baliksevdam.com/forum/bir-sahte-yem-serisi-14155.html

100mm boyu 13.6g, 115 ise 18.5 g olduğundan daha uzağa atabilmek için bu düşünülebilir ancak erimlerinde çoğunluğun elinde bulunan kamışlarla önemli fark yok. 100 mm olanı tercih edebilirsin.
    Şu anda yurtiçinde bulmak pek mümkündeğil, yurt dışından da 40TL dolaylarında temin edilebiliyor. Bazı özel renkler daha pahalı bazı sitelerde de 15-16 dolarlık fiyatlara rastlamak mümkün, bunlarda da sınırlı renkler var. Bu su üstünün benzeri Rover ise 20TL ye bulabilirsin, ancak Sammy’nin erimine ve kullanım kolaylığına yaklaşamaz. Bizde iyi olarak tanınmasına rağmen Savagear top prey bana göre daha iyi. Ayrıca Usami'nin benzer sahteleri var. Hepsi de su üstünde yan yatan sahteler. Sammy çekmeyi bırakınca dik durur bu bile bir üstünlüktür.
    Sammy renk çeşidi olarak da balık avcını tatmin ötesinden fazla. Ve diğer benim bildiğim benzer biçimli diğerlerinden her yönü ile daha iyi.

Gunfish ise yarı popper bir su üstü, birkaç kullanan oldu, bir de spindoctor. İnanılmaz güzel bir su üstü. Ben 115mm boyunda 7-8 tane aldım, sonta hemen 95mm lerden de sipariş verdim.
    Resimde bulunmayan 135 mm ise patchinco denen su üstülerin formunda güzel bir sahte. Bundan da iki tane aldım beyazı kullanmadım, sırt sarımtrak golden shiner’ı birkaç kez denemek için attım yarım kg dan küçük bir ispendek bu koca yeme yakalandı sonra suya geri döndü. Çok ilginç son zamanlarda küçücük sahteye koca levrekler geliyor en büyüklerine de kabadayı fino köpeği gibi en küçükler atlıyor.

Eklediğin resimdeki üçüncü grup patchinco. Ben orijinalini hiç kullanmadım. Savager, L.Craft benzerlerini birkaç kez kullandım, balıkları kandırabilen güzel bir form ve aksiyona sahipler. Dr. Zeki istediği için 10-12 gün önce iki adet sipariş verdim bekliyoruz. Zeki günde iki kez geldi mi diye soruyor. Öyle övdü ki büyük ümitle bekliyoruz ikimiz de. Yurt dışından tanesi en ucuz satandan alırsan 78 TL ye mal oluyor.

En alttakiler ise çatık kaşlı Zenith Z claw ise aşırı pahalı süper bir levrek sahtesi. İnce çizgide birkaç tane eski fiyatıyla kalmış olabilir. Uzun süredir ithal edilmediğinden fiyat güncellemesi yapmamış yerlerden yurt dışına göre daha ucuza temin edilebilir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Temmuz 2014
    Plankton, agartan, calvus48 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  8. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Cengiz bunları getirdi mi?
    Savagear pop prey
    66mm 7g
    100mm 18g

Ekli Dosyalar:

sabriyazici bunu beğendi.
  9. Adonis

Adonis Üye

Lucky marka sahteler sanirim 4 yil kadar evvel di bolca ithal edildi ama gerekli ilgiyi goremedi' biz bazi mallarin kiymetini sonradan taklitleri cogalinca anlariz.Pathcinkolar ise yine bu forumda uzun zaman yazildi o da birkac yil evveldi sanirim bende o malzemeyi forumdan ogrenip edinmistim iyi is yapar hos onunda sahtesi mevcut sahtenin sahtesi puah... birde orjinal diye pazarlaniyor.
    Birkac gundur bu sahte konularini telefondan takip ediyorum fakat dunyayi yeniden kesfediyorsunuz arkadaslar pathcinko ve z-claw turkiyede uygundenebilecek fiyatlar ile zaten yillardir satiliyor ; cumartesi eksik olan renkleri mi tamamladim' Bulent beyin zikrettigi rakamlarinda altina' kisa bir arastirma yaparsaniz reklam olmasin firma belirtmiyecegim ' hatta su meshur popper kaosunu da bitirecek bircok meshur japaon mali popperlarda mevcut.

10. calvus48

calvus48 Üye

çok faydalı bilgiler verdiniz teşekkür ederim 78 tl ye mal olan hangi model

11. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Sammy 2 sezondur kullanıyorum erimi yüzüşü fiyatı bence çok makul bir seçim olmuş. Gun fish de aldım ama henüz onlarla av yapmıyorum o yüzden yorum yapmak için kışı beklemem gerek. Patchinco ile bir arkadaşım avlanıyor ama çok fark yaratacak bir zamanı görmedim beraber çok avlandık ama bence sammy yada skimmer ile daha çok verim aldık. Av yaptığınız bölgeye göre belki yazdıklarım değişebilir ama eğer bizim gibi bir (ruh) hastaysanız :) illa çantamda bulunsun diye bir sürü para ödersiniz mutlu olursunuz. Eğer ilk kullanım için bir su üstü sahtesi arıyorsanız sammy, gunfish, skimmer çok da aşırı pahalı sahteler değil gönül rahatlığı ile alın av yapın derim.

calvus48 bunu beğendi.