Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şu yakışıklılığa bakın.....

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Hayri Karaca tarafından paylaşıldı.

1. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Merhaba sevgili dostlar,

Uzun zamandır balık avıyla uğraşıyorum. Mercan avcılığı burada çok geleneksel hale geldiği için başka deneyimler yaşamak istiyorum. Kısa süre önce at-çek avımın ilk raporunu sizlerle paylaşmıştım. Ama uzun zamandır sırtı avıyla da uğraşıyorum. Deniz turnası (baraküda ya da iskarmoz diyebiliriz) sırtısıyla ilgili olarak güzel avlar yaşadım. Ama Burak Karadeniz'le tanıştıktan sonra sinarit avı merakım iyice yoğunlaştı.. Üstadla uzun olta yöntemiyle canlı yem dolaşmalarımız oldu ama maalesef hep boş döndük. Mera çok güzel ama üstadı buradan sinaritsiz uğurlamak zorunda kaldım. Neyseki dolaştığımız meralarda bu hafta sonu tekrar dolaşma fırsatım oldu.

Üstadın söylemiyle limandan kefal yakaladım. Bir saat kadar kefali gezdirdim değişik derinliklerde ama hiç vuruş almadım.. Dolaşırken zıpkıncı bir arkadaşla karşılaştım bana 'çok güzel sinaritler dolaşıyor ama bana yaklaşmıyorlar' dedi. Tabi ki bu haber beni çok heyecanlandırdı.. Kefalden sonuç alamayınca sahteleri denemeye karar verdim.. Formlardan okuduğum kadarıyla rapalanın karpuz sırt sahtesinin iyi iş yaptığını biliyordum.. Yeni aldığım sahteyi suya bıraktım.. Yüz metre gitmeden güzel bir vuruş aldım. İki-üç saattir dolaşıpta vuruş alamayan birisi olarak tabiki elim ayağım dolaştı. İlk kez çıkrık kullandığım için ilk başta heyecan yaptım biraz.. Ama baktım ki çok direnmiyor paşa.. Kepçe hazır Ramazan abim bekliyor.. Balık altımızda dönmeye başladı yavaş yavaş kaldırmaya çalışıyorum ama misinam 0,40 lık patlar diye korkuyorum.. Ama çoktan teslim olmuş bile.. Usulca paşayı tekneme davet ediyorum.. Tabiki sevinç çığlıkları ve sarılmalar.... Tekrar aynı yerden birkaç kez daha döndük ama hava biraz sertleşince bu bize yeter deyip dönüşe geçtik... Balık tartıda 1,550 kg geldi..

Ortağım Mehmet'i arayıp müjdeyi verdim.. Ertesi gün Mehmet bize balığı çok güzel hazırladı ve çoluk çocuk güzel bir akşam yaşadık...

Gerçekten çok yakışıklı:D:p;)

Bunlarda güveçte karides...

Veee mutlu son

Sizlere daha iyileri rasgelsin sevgiyle kalın...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. olmeca

olmeca Üye

Tebrikler! Daha irilerine rastgele.

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Maşallah güzel yakışıklı :) Tebrikler..

5. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Bu güzel sinaritini candan tebrik ederim,:harika: artık zehirlendin sevgili Hayri kardeşim sen bu canlı tem sırtısından bir daha ayrılamazsın,:) bu işin gerçekten en değerli ustalarından olan Burak kardeşimizin sana da göstermiş olduğu ustalığını da meyvalarını almış oldu, afiyetler olsun inşallah daha irileri rast gelsin,:) sevgiler hoşçakal.:):):)

6. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

balık rengi itibari ile sanki çiftleşme döneminde imiş gibi gerçekten çok canlı renkleri var erlinizde marifet te var maşallah afiyet şeker olsun siz şifayı kaptınız arada oda geçmiş olsun hiç gelişi mercana benziyormuydu :D artık mercan size tad vermez :D

7. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

çok güzel bir sinarit tebrikler....yakaladıktan sonra da hakkını vermışsınız...afiyet olsun ....

8. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Hayri Abi çok güzel balık avı olmuş tebrik ederim, sizin adınıza bende mutlu oldum :) Niceleri rast gelsin

9. lorel

lorel Aktif Üye

Hayri Bey tebrik ederim,güzel bir balık yakalamışsınız,afiyet olsun

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Hayri.
    Balık işte.. Kimi zaman canlıdan başkasına bakmaz, kimi zaman da plastik sever.
    İyiki de Rapala FT yi almışsın, güzel bir Sinarit'i kandırmışsın.
    Tuzda da mükemmel olmuştur eminim. Üstelik te sanki fırın tepsisin boyunu bilen bir balık yakalanmış sanki. :D
    Afiyet olsun

Not: Tuzun hazırlanış tarifinide yazarsan çok iyi olur aslında.
    Balık piştikten sonra üstündeki tuz kalıp gibi kalkmış, bu da çok iyi hazırlandığını gösteriyor.

11. malazgirt

malazgirt Yeni Üye

Hayri bey bu güzel avınızı tebrik ederim. rica etsem sinariti pişirme tarifinizi de bizimle paylaşır mısınız. şimdiden teşekkür ederim..