Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sudak balik avi teknigi ( jigging )

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında bahti tarafından paylaşıldı.

1. bahti

bahti Yeni Üye

Arkadaslar merhaba sudak icin tekneden yada ani derinlesen kiyilardan sahte kullanirken kendi kendime avlanirken buldugum bi tenigi anlaticam belki muhtemelen bilenlerde vardir. Ben 15 gramlik bi jighead kullaniliyorum ve relax kuyruklu silikonlar. Silikonu attiktan sonra misinanin boslugunu alip bekliyorum jig zemine indigi zaman makinayi 3-4 tur cevirip yine bosluksuz bi sekilde bekliyorum bunu devamli tekrarliyorum. Balik vurdugu zaman genelde cok cok ince bi vurus hissedilir oltanin ucunda (ruzgarli havalarda bazen hissedilmiyor bile) o an tasmayi vurmak gerekir yoksa muhtemelen balik kacar. Turkiyede nasildir bilmiyorum ama burda yazin basinda ve sudaklar dipte yumurta biraktigi zaman hayatimin avini yaptim sadece bu teknikle. Avlik eger tasliksa cok takim kaybi olur. Bu takimda ip misina, ucuna 1 mt. fluorocarbon ve relax kuyruklu silikon sart ve hirsiz igne kullanilirsa verim 2 katina cikar cunku devamli kuyruktan atliyor balik.

avsen, NRT75 ve Mehmet Sertkaya bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. zokacı

zokacı Aktif Üye

bilgi için teşekkürler

bahti bunu beğendi.
  4. avsen

avsen Aktif Üye

bilgi için teşekkürler :)

bahti bunu beğendi.