Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sufix 832 0,18 önüne shock leader

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında sameteryavuz tarafından paylaşıldı.

1. sameteryavuz

sameteryavuz Üye

Merhabalar ;
    Spin avına Allah'ın izniyle başlıyorum artık.Takımı tamamiyle topladım ve yarın en yakın göle gidip kamışa ve bu stile alışmak için çalışmalar yapacağım.Ancak kafama takılan konu ise shock leader. Esnekliği sayesinde ilk şoku rahat atlatmanın yanı sıra daha avcı olduğu aşikar.Epey araştırıyorum ama kullandığım ipe uygun monoflament mi daha iyi olur fluorocarbon mu daha iyi olur bilemedim.Kullandığım ip Sufix 832 0.18. Mukavemiyeti ise 12 KG yazmakta. Siz üstadlardan ricam bana ister mono olabilir ister fluorocarbon olabilir tavsiyelerde bulunmanız.Çok okudum çok izledim ama evet işte budur diyeceğim malzemeye rastlayamadım veya karar veremedim.Çünkü yazılan ipin çekim kuvveti kadar bir leader kullanılmalı yada aynı kalınlıkta olmalı vb.Lütfen kalınlık ve marka verebilirseniz bana çok yardım etmiş olursunuz.Herkese değerli yorumları için teşekkürler.
    Herkese rastgele avlarınız daim ve bol olsun.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Selamlar cok yazildi cok cizildi ama yine yazayim,
    Atcek avinda leader olarak fc kullanmak para tuzagina dusmekden baska birsey degil, 0.18mm ipe 0.30-0.33 mono misinayi double uni knot dugumuyle baglayin gitsin,
    Monoyu 4 tur ipi 8-10 tur yapin,
    Misina olarak Nippon Ghost hayalet misina hesabi.. uygundur! extra pahali misinalara gerek yok hatta daha uygun fiyatlilari bile is gorur yeterki saglam olsun.

Levreko, onur_55 ve sameteryavuz bunu beğendi.
  4. sameteryavuz

sameteryavuz Üye

Bilmiyordum cok tesekkurler.Elimde okuma seabass var ancak 0.28 bu uygun olur mu acaba bana

5. hayali_53

hayali_53 Aktif Üye

Hedef balığınız sarıkanat lüfer gibi balıklarsa 0.28 de olur ama levreğe falan girerseniz daha sağlam kaliteli misinalar kullanılabilir.

sameteryavuz ve Levreko bunu beğendi.
  6. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Samet shockleadera o kadar takılma derim.. Flourokcarbon misinaları mukavemeti monolara göre daha düşük... 0.28 bir mono yu shock olarak kullanacaksan bence ip misinaya da gerek yok :) Komple 0.28 mono kullan derim... Bende zamanında çok kafa yormuştum... Herkes atçeke mono ile başlayım ipe döner sonra shockleader gerekli olduğunu düşünür... Ben direk iple başladım shockleaderda kullanmadım... Yeteri kadarda balık aldım.. Sonra shock olsa dahamı iyi olur diye düşünmeye başladım. Sonra en iyi düğüm bile düğümsüzlükten iyi olamaz dedim....Uzun zamandır da kople mono misina kullanıyorum... Tabiki kafandaki soru işaretlerini bizim yazdıklarımızla gidermek neredeyse mümkün değil. Bu konularda herkes farklı şeyler düşünüyor... Bizim yazdıklarımız kulağına küpe olsun ama sen yineden bizim gibi deneyerek tecrübe et... Kimbilir belki de bizim ulaştıklarımızdan çok daha faklı bir sonuca ulaşabilirsin...

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Neden FC kullanmak para tuzağına düşmek olur anlamadım Özkan kardeşim.

8. Levreko

Levreko Aktif Üye

Okuma seabass'ın düğüm tutuşu hiç sağlam değil düğüm yerinden çabuk kopuyor nipon ghost iyidir ama düğüm ve sağlamlık konusunda benim için her zaman en iyisi trabucco misinalardır bütün çeşitleri de sağlamdır

Erol 61 bunu beğendi.
  9. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Adaş Palomar düğümle bir kere bile patlamadı senin misina çürük olmasın ? Bizim paşayı bile hoplaya oynaya çıkaran seabass 28 di ..Trabuccoyuda deneyeceğim az daha eskisin seabass

10. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Bazen okadar kafam karışıyorki bırakacam olta balıkçılığını en sonunda gidicem zıpkınla, serpmeyle avlanıcam:) Ben monoyu dişli keser diye ip aldım şimdi buna leader çıktı, yav arkadaş ozaman ben ipi niye aldım?? Sonra turna gibi dişliler ipi keser dendi e ozaman yav arkadaş ben her şartta çelik tel kullanacaksam neden ip aldım?? Ayrıca sertin ucuna yumuşak takarsan erimini kısıtlarsın bence, çoğu monoya ip leader yapıyor ozaman ipede fc leader yapalım hem satıcılar kazansın hemde biz aynı anda 3 misina türünüde kullanmış olalım hayatımıza renk gelsin. Ben anlamadım değerli büyüklerim. Bence bunların hepsi çok saçma. İpe servet verdim rapalaya servet verdim varsın kopsun artık çünkü param kalmadı.:suspus:

11. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

:) Sen bize bakma kafana göre takıl :) İşin şakası herkesin sözlediğinde kendine göre haklılık payı var. Nasrettin hoca hesabı Sende haklısın, sen de misali :)

sameteryavuz bunu beğendi.