Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sufix - pelikan - trabucco tavsiyesi

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında sadus222 tarafından paylaşıldı.

1. sadus222

sadus222 Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba ,
    aranızda pek tazeyim :) oltacılığa niyetlendim ilk avım olacak ve araştırmalar sonucu [​IMG]
    OKUMA Sting Ray S 350
    ile Lineaeffe Carbon Pike 360 cm Olta Kamışı
    aldım kıyıdan çipura ve mercan gibi balıklara niyetliyim. Amma kafam misina konusunda allak bullak oldu. gam olayı düğüm olayı çekeri birsürü kişiden birsürü deneyim filan var sitelerde. trabucconun iyi olduğu kanaatindeyim ama yeni başlayan biri olarak ondanmı başlamalıyım yoksa sufix ve pelikan gibi misinalarda işimi görürmü fiyatları ve performansları iyi sanırım.
    ++ Bana şuda önemli denize yakın biryerde değilim vede iş dolayısıyla belki 3 er ay arayla kullanabilecem. oltada bozulmalar hangisinde olmaz. böyle aralıklı kullanmak kötü birşeymi ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. γavuz

γavuz Daimi Üye

trabuccodan şaşma abi..

Levreko ve sadus222 bunu beğendi.
  4. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Hocam 3 ayda bir gideceksen ve cipura denizlerde 1kg üzeri artık balık çıkmıyor ben senelerdir yarım kilo üstü yakalayamadım.çok nadir gelir büyük balık misinanı sufix al pelikanda çok kötü ama o bile işini görür zaten büyük balık olsa makinede zorlanırsın bence herhangi bir markanın 0,25-0,30 arasında misinası çok rahat işini görür avdan sonra tatlı suda yıka gitsin

5. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

trabucco hıc kullanmadım lakın anlatılanlara göre en iyilerinden ... bir hevesle pelikan dozer 0.28 aldım direnci ve kalıtesi gayet iyi tek sorun gam yapması lakın benım kullanışımdan mı yoksa misinanın olayı mı çözemedim trabucco bulamasan içine sinmezse olabilecek misina 0.26 daha uygun hatta

6. sadus222

sadus222 Yeni Üye

Evet trabucco iyi ama arada bir kullanmaya ve acemiligime heba etmesem iyi olacak sanirim. Sufix in xl strong 600 mt ligi denizde kullanip ara verince bozulma olurmu acaba misinada.

7. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

taş çatlasın trabucco verecegin para 20 25 tl bunun için çok ince eleyip sık dokuma derim kısmete gelir iri bir balık sonra çok üzülürsün

8. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

hocam sufix in strong serisi spin içindir daha yumuşak bir misina çeşidini al keyfine bak derim :) ben trabucco kullandım çok çok ta memnunum adamlar monoflament te çok iyiler yazan neyse birebir çeker uygun ama çipura için kıyıdan avlanılacaksa sufix her işinizi görür yumuşak bir misina seçin Bu arada 20-25 tl de az bir para değil şuan 500 mt 4 örgü ipler 50 tl orjinal veya değil ama iş görüyor :)

sadus222 bunu beğendi.
  9. sadus222

sadus222 Yeni Üye

Bak o konuda da haklısınız ☺. Trabuccodan devammi simdi :) ama sufixlerde de 7 kg filan ceker yaziyor degerinde. Bu 1 kiloluk filan balikta ciksa patlarmi , kaliteli degilmi sufixler ozaman ?

10. sadus222

sadus222 Yeni Üye

Tee
    Tesekkurler ustat evet sanirim haklisin bende sufixten bir baslamaya niyetliyim ucuz ve denemis olurum diye

11. GRAFTT

GRAFTT Üye

Spin makinalarımın her ikisindede Trabucco ( Made In Japan ) marka 0.25 mm kalınlığında misina bulunmaktadır. Toplamda Trabucco markasının bu kalınlığındaki 3 farklı misinasını kullandım ve çokta memnun kaldım. Tavsiye ederim. Kısa bir şey daha 0.25 mm Trabucco misinalarında ikisi süper esnek diğer bir tanesi ise biraz daha sert esneme yapmıyor. Ama bu esneme yapmaması ise sudaki en ufak yosunu bile bana at/çek esnasında bildiriyor.

Sufix in XL Strong misinasıda kullanıyorum, hatta şuanda ambalajında açılmamış 600 mt olanıda var beklemeli av için makinama sarılı olanıda var. Fiyatına göre güzel bir misinadır ama deforme olduğu için ben genelde takımlarda kullanmaktayım. Beklemeli avlar için sarılı olan makinamı çok nadir kullandığım içinde pek sorun etmedim.

sadus222 bunu beğendi.